ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75688 / تاریخ انتشار : 1396/5/15 15:30
|

پنج چالش پیش روی نیمار در پاری سن ژرمن

انتقال 222 میلیون یورویی نیمار به پاری سن ژرمن انتظارات از ستاره برزیلی را خیلی بالا می برد و او در تیم جدیدش باید بتواند به اهداف بزرگی برسد. کار نیمار در پایتخت فرانسه آسان نیست.

ایران ورزشی آنلاین / نیمار که با انتقال از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن گرانترین بازیکن جهان شده، مدعی شده که می‌خواهد تیم پایتخت فرانسه را به بهترین تیم جهان تبدیل کند. پاریسی‌ها از زمان تزریق پول قطری‌ها تیم بزرگی شده‌اند و در فرانسه یکه تازی می‌کنند اما هنوز در حسرت قهرمانی در اروپا هستند و حالا نیمار با پنج چالش‌ اساسسی مواجه است:

1- توجیه عنوان گرانترین بازیکن جهان

222 میلیون یورویی که پاری‌سن‌ژرمن بابت او به بارسلونا پرداخته تا آخر عمر با او خواهد ماند اما اگر بتواند جام بیاورد، گل بزند و در موفقیت تیم موثر باشد، ارزشش را خواهد داشت.

2- نشان دادن توانایی رهبری یک تیم بزرگ

بدون اینکه بهترین بازیکن جهان کنارش باشد و بدون ستاره‌های دیگری که کمکش می‌کردند، نیمار باید ثابت کند می‌تواند به تنهایی از عهده رهبری یک تیم بزرگ بربیاید.

3- یکه‌تازی با پاریس در فوتبال فرانسه

بعد از آنکه موناکو قهرمانی فصل قبل را به دست آورد، پاری‌سن‌ژرمن نه تنها باید جایگاهش را پس بگیرد بلکه باید آنجا بماند و به شش قهرمانی‌اش در لیگ فرانسه تا مدت‌ها اضافه کند.

4- فتح لیگ قهرمانان

کاملا واضح است که باشگاه می‌خواهد بزرگترین جایزه اروپا را ببرد و اینکه سرمایه‌گذاری‌شان تا اینجا با هدف بردن لیگ قهرمانان بوده بنابراین اگر نیمار بتواند به این دستاورد خارق‌العاده برسد، پولشان را درست صرف کرده‌اند.

5- بردن توپ طلا

بعد از اینکه سال‌ها شاهد کسب توپ طلا توسط مسی و کریستیانو رونالدو بوده، او حالا این فرصت را دارد که ثابت کند برای رسیدن به‌عنوان بهترین بازیکن جهان با آنها رقیب است.

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75688
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر