ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75666 / تاریخ انتشار : 1396/5/11 18:56
|

تمجید سارکوزی از هافبک پاری سن ژرمن: پاستوره یعنی استعداد

رئیس جمهوری فرانسه که از دهه 70 هوادار پاری سن ژرمن است و بازی های این تیم را دنبال می کند، تعابیر جالبی برای هافبک آرژانتینی به کار برده است.

ایران ورزشی آنلاین / کسانی که نیکولا سارکوزی را هنگام فعالیت سیاسی‌اش در ورزشگاه پارک دپرنس می‌دیدند، تصور می‌کردند که این حرکت تبلیغاتی و با هدف استفاده از محبوبیت فوتبال است، ولی رئیس‌جمهوری سابق فرانسه یک هوادار قدیمی این تیم است و این روزها که از سیاست کنار رفته هم بازی‌ها را معمولا از جایگاه تماشا می‌کند.

او در مصاحبه جدیدش درباره فوتبال گفته که بازیکن مورد علاقه‌اش در پاری سن ژرمن خاویر پاستوره است و تفسیری که از عملکرد هافبک آرژانتینی می‌دهد، نشان از تسلطش به فوتبال و توجهش به جزئیات دارد.

پاستوره از زمان انتقال به پاریس در سال 2011، 16 بار مصدوم شده و عملکرد پرنوسانی داشته، با این حال سارکوزی شیفته استعداد و تکنیک اوست و می‌گوید: «درست است که او بازی‌های زیادی را از دست داده، ولی یک هنرمند است. اگر فکر می‌کنید که پاستوره باید قدرت بدنی متوییدی را داشته باشد، در اشتباهید. این غیرممکن است.»

سارکوزی که از دهه 70 هوادار پاریس است و حتی شایعه ریاستش بر این باشگاه بود، اضافه می‌کند: «موضوع این نیست که چرا من پاستوره را دوست دارم. بهتر است بپرسید چطور می‌شود پاستوره را دوست نداشت؟ در دنیا بازیکنی مثل او وجود ندارد. من نمی‌توانم برای بازی او سبکی نام ببرم، چون حرکاتش غیرقابل پیش‌بینی است و هر بار که به توپ ضربه می‌زند، اتفاقی می‌افتد. بزرگترین ویژگی او هوش بازی‌اش است. او زودتر از دیگران می‌بیند. همه از پای او صحبت می‌کنند، ولی اشاره من به چشم و مغز اوست. دومین ویژگی او این است که چیزی را که می‌بیند، می‌تواند اجرا کند. او بازیکنی نیست که بلافاصله به دنبال عبور از یار مستقیمش باشد. او بازیکنی است که بدون نگاه می‌تواند خطوط را قطع کند و این فقط مختص اوست. او بازیکن دریبل‌زنی مثل امباپه و گلزنی مثل کاوانی نیست و حتی سانترهای دی‌ماریا را هم ندارد، او پاستوره است. پاس‌های او حکم دینامیتی را دارد که خطوط حریف را منفجر می‌کند.»

او در واکنش به کسانی که معتقدند غیبت‌های زیاد پاستوره عصبی شده‌اند، می‌گوید: «شما نمی‌توانید دوست‌داشتنی باشد و همزمان کسانی به شما معترض نباشند. این دو همراه هم هستند. باید همه اینها را به پاستوره بخشید، چون وقتی که نیست جای خالی‌اش احساس می‌شود و وقتی هست بازی‌اش لذتبخش است. من هوادار پاریسی نمی‌شناسم که خاویر را دوست نداشته باشد. حتی کسانی که او را دوست ندارند به خاطر این است که بابت کمتر بازی کردنش متاسف هستند.»

سارکوزی در پایان گفت: «پاستوره یک استعداد نیست. او استعداد را معنا می‌کند. اگر او بتواند یک فصل کامل بازی کند، کمک بزرگی برای پاری سن ژرمن خواهد بود.»

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75666
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر