فوتبال ایران / شناسه خبر: 75657 / تاریخ انتشار : 1396/5/8 16:33
|

کدهای طارمی، قراردادهای استقلال

طبق توافقات شفاهی چه طارمی و چه رضایی طور دیگری توافق کرده بودند و امروز بی‌تعهدی باشگاه چه در کلام و چه در قراراداد را به طور مشخص می‌بینند.

ایران ورزشی آنلاین / مهدی طارمی شاید حق دارد این روزها ناراحت باشد و از شرایط قرارادادهایی که سال قبل و امسال امضا شده چه در پرسپولیس و چه در استقلال گلایه کند. طاهری  برای جذب بازیکنان یا ماندن آنها از روش دیگری استفاده می‌کند و استقلالی‌ها ترفند‌های خودشان را بهتر می‌دانند اما در نهایت هر دو طرف بازنده هستند.

این روند اشتباه در تمام فوتبال ایران نهادینه شده و بیش از همه بازیکنان به واسطه اعتماد به قرارردادهای اشتباه ضرر می‌کنند. دوره‌ای از فوتبال ایران با سقف قراردادها سعی در اصلاح ساختار پرداخت‌ها بود اما در نهایت به پنهان کاری و پرداخت‌های خارج از قرارداد ختم شد که نتیجه‌اش دو برابر یا حتی سه برابر شدن رقم‌ها شد. اما امروز وقتی طارمی از مقایسه قرادادها در پرسپولیس و استقلال صحبت می‌کند به موضوع درستی اشاره دارد، اینکه چرا طاهری و دستیارانش سعی در موجه نشان دادن قراردادهای زیر یک میلیارد دارند ولی در اردوگاه رقیب به راحتی قراردادهای دو میلیاردی امضا می‌شود؟
طبق گفته‌های مدیران دو باشگاه می‌توان به راحتی متوجه شد پرسپولیس طبق سنت دوست دارد ثبت های یک میلیاردی داشته باشد و خارج از قرارداد و با پرداخت های متفرقه توافق های شفاهی با بازیکنان را جبران کند، همانطور که سال قبل هدایتی مسئولیت پرداخت های بیرونی را داشت و با عنوان پرداخت هواداری این اختلاف قیمت واقعی با ثبت فدراسیونی را جبران کند. طارمی سال قبل با همین پشتوانه و حمایت هدایتی توانست از ترکیه راهی تهران شود. اما امسال هدایتی نیست و پرسش این است که چه کسی برای این تفاوت پرداخت ها پا پیش می‌گذارد؟ به همین دلیل ساده امسال طارمی از وضعیت موجود ناراضی است وگرنه سال قبل چنین نارضایتی‌هایی وجود نداشت.
اما در طرف مقابل، استقلال  روش دیگری دارد. به طور مثال در قرارداد بختیار رحمانی و کاوه رضایی برای گمراه کردن سازمان لیگ، رقم یک میلیارد یا یک میلیارد و صد به عنوان اصل قرارداد نوشته شد و مابقی آن به عنوان شروط تعیین شد که قابل پرداخت بود. شروطی که در موقع امضای قرارداد با هدف جلب اعتماد بازیکنان اضافه شد و در نهایت به جایی رسید که امروز محل اختلاف استقلال و کاوه رضایی عنوان می‌شود. حتی اینطور گفته شده که در نیم فصل منصوریان با رضایی در هتل المپیک قرار شخصی می‌گذارد تا این شرایط قرارداد را اصلاح کند و دو شرط را با عنوان حق رضایتمندی مربی از عملکرد فصل بازیکن تغییر دهد ولی در نهایت این کار انجام نشد تا امروز توفیقی به خیال خود از موضع بالا برای مطرح کردن آپشن مدام صحبت کند، در حالیکه طبق توافقات شفاهی چه طارمی و چه رضایی طور دیگری توافق کرده بودند و امروز بی‌تعهدی باشگاه چه در کلام و چه در قراراداد را به طور مشخص می‌بینند.
captcha
تازه ها
بیشتر