فوتبال ایران / شناسه خبر: 75646 / تاریخ انتشار : 1396/5/7 02:44
|

آبادان، برزیل‌نشان / استقلال با یازده ستاره خاموش

استقلال همان تیم منفعل و ملال‌آور فصل گذشته بود، تیمی که لیگ را با سروصدای فراوان بد و دور از انتظار آغاز کرد و هرگز نتوانست هوادارانش را امیدوار کند.

ایران ورزشی آنلاین

صنعت نفت آبادان یک

گل: جاسم کرار (17-پنالتی)
 استقلال صفر
جمعه 6/5/96، هفته اول هفدهمین دوره لیگ برتر ، ورزشگاه تختی آبادان، ساعت:21 ، تماشاگر: 15 هزار نفر
داور: موعود بنیادی‌فر، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر
اخطار: محمد شادکام (صنعت نفت آبادان)
 بازیکن برتر: لوسیانو پریرا

صنعت نفت آبادان: ناصر سالاری (6)، علی عبدا...‌زاده (5/5)، مرتضی اسدی(24- محسن حمیدی(5)، حسین بغلانی (5/5)، حسین ساکی (5)، مگنو باتیستا (6)، آگوستو سزار (6)، کرار جاسم (5/5) (76- محمدزبیر نیک نفس)، محمد شادکام (7)، امید جهانبخش (5) (61- فرید بهزادی کریمی )، لوسیانو پریرا (5/7)
سرمربی: فراز کمالوند

استقلال: سیدمهدی رحمتی (3)، پژمان منتظری (4)، عظیم گوگ (5/1)، وریا غفوری (5/2)، میلاد زکی‌پور (3)، روزبه چشمی (4)، خسرو حیدری (2)، حسن بیت‌سعید (3) (58- سرور جباروف )، داریوش شجاعیان (1)، جابر انصاری (5/1) (73- علی قربانی)، سجاد شهباززاده (2) (87- یعقوب کریمی)
سرمربی: علیرضا منصوریان

نخستین بازی لیگ برای هر تیمی دشوار است حتی اگر استقلال مدعی و پرستاره باشد. تیمی که در تابستان به سیاق فصل گذشته پرهیاهو بود و بیشتر از همیشه ستاره خرید تا علیرضا منصوریان در فصل جاری دست پری داشته باشد. تیمی که فصل گذشته با جوانان باانگیزه و جویای نام متحول شده و اوج گرفته بود در تابستان دوباره به همان عادت همیشگی رجعت کرد و منصوریان با ولع بی پایان خرید و بازی با نام‌ها کوشید تا در تابستان استقلال در صدر اخبار جای داشته باشد.
در مقابل صنعت نفت که فصل گذشته با فیروز کریمی به سختی در جنگ بقا پیروز شده بود، برای فصل جاری دست به یک انقلاب سفید زد و با فراز کمالوند به توافق رسید تا به نوعی کمالوند نفت را زیر و رو کند. مربی که در این سال‌ها ثابت کرده که تیمش را با مشتی بازیکن مورد علاقه و تعدادی ستاره دانه درشت می‌بندد. رویکردی که البته در آبادان نیز دوباره انجام شد تا صنعت نفت تیمی متفاوت از فصل گذشته و سالهای قبل‌تر باشد.
استقلال که فصل پیش و در دوره گذار تحول خود با جوانانش در دور برگشت یک برد شیرین خاطره انگیز را در آبادان کسب کرده بود، در اندیشه تکرار آن خاطره شیرین بود اما نفت امسال با نفت فصل پیش تفاوت‌های بسیاری داشت.
تیمی که با ستاره‌های جذابی مثل جاسم کرار، آگوستو سزار و شیمبا از همان ابتدا بازی رو به جلو و تهاجمی را در دستور کار قرار داد و توپ را به زمین استقلال برد. بازی رو به جلوی آبادانی‌ها و حمایت هواداران میزبان کاملا استقلال را به عقب راند تا صنعت نفت صاحب توپ و میدان در نیمه نخست باشد.
وقتی در دقیقه 6 بازی جاسم کرار با یک ضربه راه دور تیر افقی دروازه را لرزاند، می‌شد حدس زد که شب سختی در انتظار استقلال است. اتفاقی که البته خیلی زود سبز شد و حملات پردامنه صنعت نفت به گل رسید.
بعد از یک صحنه مشکوک در دقیقه 12 درون محوطه جریمه استقلال و سرنگون شدن شیمبا که با بی‌تفاوتی داور و اعتراض شدید آبادانی‌ها همراه بود، دومین حرکت شیمبا در دقیقه 17 درون محوطه جریمه و خطای عظیم گوک جوان، داور را متقاعد کرد که در سوت خود بدمد و نقطه پنالتی را نشان دهد. ضربه پنالتی را کرار جاسم برخلاف جهت حرکت رحمتی وارد دروازه کرد.
بعد از این گل، برتری صنعت نفت کماکان ادامه داشت و میزبان با روحیه بهتر ناشی از گل با اعتماد به‌نفس بالاتر به توپ ضربه می‌زد و باز هم دروازه استقلال را تهدید می‌کرد و شاید اگر مهاجمان میزبان به ویژه شیمبا در زدن ضربات آخر دقت می‌کردند، اندوخته میزبان بیشتر می‌شد. در مقابل استقلال در نیمه نخست کاملا تحت تاثیر حریف قرار داشت و هرگز نتوانست به دروازه حریف نزدیک شود تا استقلال پرهیاهوی تابستان داغ را در زمین یک تیم منفعل ببینیم. نیمه نخست با برتری تمام و کمال صنعت نفت پایان یافت.
نیمه دوم نیز امتداد همان روند نیمه نخست بود؛ انفعال استقلال و البته میدانداری صنعت نفت. با این تفاوت که آبادانی‌ها در نیمه دوم علاوه بر مالکیت توپ، حفط توپ را نیز در دستور کار قرار داده بودند تا بتوانند از برتری خود محافظت کنند.
در نیمه دوم علیرضا منصوریان کوشید تا با تعویض هایش و به میدان فرستادن عناصر تازه نفس در فاز تهاجمی روند ملال آور و منفعلانه تیمش را تغییر دهد اما تعویض های سرمربی استقلال نیز کمکی به روند تیمش نکرد و صنعت نفت باز هم میداندار بود.
میزبان هرگاه اراده کرد با حرکات شیمبا و شادکام دروازه استقلال را تهدید نمود و موقعیت ساخت. موقعیت‌هایی که البته شیمبا در از دست دادن آنها زیادی افراط کرد تا برتری صنعت نفت آبادان بیشتر نشود.
در مقابل استقلال همان تیم منفعل و ملال‌آور فصل گذشته بود، تیمی که لیگ را با سروصدای فراوان بد و دور از انتظار آغاز کرد و هرگز نتوانست هوادارانش را امیدوار کند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر