ورزش جهان / شناسه خبر: 75602 / تاریخ انتشار : 1396/5/2 21:24
|

رونالدو، توپ طلای تبلیغات

رونالدو با دستمزد 93 میلیون دلاری پردرآمدترین ورزشکار سال شناخته شده که 35 میلیون دلار آن مربوط به درآمدهای تبلیغاتی است. ستاره رئال موفق شده بالاتر از ستارگان رشته های مختلف به این رتبه برسد.

ایران ورزشی آنلاین / این عکس مربوط به دومین روز از سفر تبلیغاتی کریستیانو رونالدو به چین است. عکس‌های رونالدو از روز اول حضورش در این کشور هم تماشایی بود و طرفداران این فوق‌ستاره در شانگهای مقابل فروشگاهی صف کشیده بودند تا از او عکس و امضا بگیرند.

ستاره پرتغالی بعد از حضور در جام کنفدراسیون‌ها هنوز در تعطیلات به سر می‌برد. رئال اردوی پیش‌فصل را در آمریکا شروع کرده، ولی او هزاران کیلومتر دورتر به شرق آسیا سفر کرده تا برای شرکت نایکی تبلیغ ‌کند. عکس‌هایی که از رونالدو در این سفر منتشر شده، او را در فروشگاه‌های این شرکت نشان می‌دهد و حتی جابه‌جایی او با جت مخصوص این شرکت است.

رونالدو با دستمزد 93 میلیون دلاری پردرآمدترین ورزشکار سال شناخته شده که 35 میلیون دلار آن مربوط به درآمدهای تبلیغاتی است. ستاره رئال موفق شده بالاتر از ستارگان NBA، تنیس، بوکس، گلف، فرمول یک، فوتبال آمریکایی و بیسبال به این رتبه برسد و این نشان از برنامه‌ریزی تبلیغاتی دقیق اوست. آنها که رونالدو را دوست ندارند، شاید از توانایی‌های فنی او ایراد بگیرند و او را شایسته توپ طلا ندانند، ولی او در عرصه تبلیغات فرسنگ‌ها از سایر بازیکنان جلوتر است.
او موفق شده به خوبی از موج شبکه‌های اجتماعی هم استفاده کند و روی آن سوار شود. مثلا ستاره پرتغالی در اینستاگرام بیش از 107 میلیون فالوئر دارد و برای هر عکس تبلیغاتی که منتشر می‌کند، 400 هزار یورو به جیب می‌زند. باشگاهی مثل رئال مادرید که به برنامه‌های تجاری اهمیت زیادی می‌دهد هم با رونالدو کاملا سازگار است و به او اجازه می‌دهد که گاهی خارج از تقویم باشگاه حرکت کند، مثل حالا که به جای آمریکا به چین سفر کرده.

 

captcha
تازه ها
بیشتر