ورزش جهان / شناسه خبر: 75548 / تاریخ انتشار : 1396/4/25 19:56
|

هشتمین قهرمانی نابغه سوئیسی/ فدرر، پرافتخارترین تنیسور تاریخ ویمبلدون

فدرر در فینال مارین چیلیچ کروات را در سه ست متوالی شکست داد تا بدون واگذاری حتی یک ست قهرمان شود.

ایران ورزشی آنلاین / راجر فدرر با پیروزی 3 بر صفر مقابل مارین چیلیچ برای هشتمین بار قهرمان ویمبلدون شد تا بالاتر از سمپراس به‌عنوان پرافتخارترین تنیسور تاریخ این گرنداسلم تنیس باشد.

انتظار می‌رفت چیلیچ با سرویس‌های مهیبش دردسرساز شود، با وجود این فدرر توانست ست اول را 6 بر 3 پیروز شود. شکست در ست اول برای غول کروات به قدری دردناک بود که وقتی روی صندلی‌اش نشست، اشک ریخت.

چیلیچ در ادامه بازی تمرکزش را از دست داد و فدرر توانست ست دوم را 6 بر یک برنده شود. تنیسور 35 ساله سوئیسی که در اوج قرار دارد و در این تورنمنت حتی یک ست هم واگذار نکرده ست سوم را 4-6 برد.

چیلیچ بعد از شکست در این فینال گفت: «در هیچ مسابقه‌ای تسلیم نمی‌شوم. امروز هم با چنین تفکری وارد زمین شدم. نهایت تلاشم را انجام دادم. عملکردم در این مسابقات عالی بود و بهترین تنیس‌های عمرم را بازی کردم. در این بازی کار سختی داشتم و امیدوارم بتوانم یک بار دیگر برگردم و برای قهرمانی تلاش کنم.»

فدرر بعد از این پیروزی خطاب به حریفش گفت: «تنیس گاهی بی‌رحم است، ولی چیلیچ به سختی تلاش کرد و باید به او تبریک گفت. مارین، تو باید بابت این تورنمنت به خودت افتخار کنی.»

فدرر بعد از قهرمانی در اوپن استرالیا در فصل خاک استراحت کرد تا با تمام توان در ویمبلدون شرکت کند و این سیاست جواب داد. او درباره عملکرد خودش گفت: «شاید بهتر است بیشتر استراحت کنم و شش ماه دیگر بیرون باشم. بهتر از این قهرمانی، سلامتی است. حس خیلی خوبی دارم. قهرمانی بدون واگذاری حتی یک ست فوق‌العاده است. بعد از مسابقات سال گذشته حتی مطمئن نبودم که امسال اینجا حاضر باشم. امیدوارم سال بعد هم اینجا باشم و از عنوان قهرمانی‌ام دفاع کنم.»

فدرر با این پیروزی بعد از نادال و ماری در رده سوم برترین‌های تنیس جهان قرار گرفت و جوکوویچ در این رده‌بندی چهارم است.

captcha
تازه ها
بیشتر