فوتبال ایران / شناسه خبر: 75533 / تاریخ انتشار : 1396/4/23 14:02
|

طارمی هر سال با خودش چه می‌کند؟

وصال روحانی / از بازیکنی با این اندازه‌ها انتظار می‌رود تلاش‌هایش برای لژیونر شدن بسیار حساب شده‌تر و معقول‌تر از چیزی باشد که به چشم دیده‌ایم.

ایران ورزشی آنلاینوصال روحانی / کاندیدا شدن مهدی طارمی برای عنوان مرد سال فوتبال آسیا و حتی رسیدنش به این عنوان چندان دور از ذهن نیست و دور از سزاواری وی نیز به حساب نمی‌آید. آنچه دور از هویت و اعتبار یک فوتبالیست مجرب به نظر می‌رسد بلاتکلیفی تا دقیقه 90 و راه انداختن امواج بزرگ خبری پیرامون پیوستن به این تیم و آن تیم خارجی و در نهایت ماندن در همان تیم قبلی است.

مهدی طارمی بازیکن کوچکی نیست که این کارها از سوی او توجیه شود. ما درباره بازیکنی صحبت می‌کنیم که در هر دو فصل گذشته به رغم وجود انواع مشکلات و حاشیه‌های خودخواسته آقای گل لیگ برتر شده و حتی در مرتبه دوم که حاشیه‌ها بیشتر شده بود، دو گل فزون‌تر از مرتبه قبلی زد (18 در قبال 16)، وی همچنین مهره تقریبا فیکس تیم ملی شده و از 4 گل آخر این تیم مقابل قطر، چین و ازبکستان سه گل را به نام خود نوشته و اگر یوزپلنگ‌ها بسیار زودتر از موعد حضورشان را در مرحله نهایی جام جهانی بیست و یکم قطعی کرده‌اند، بر پایه همین گل‌ها و مهارت ذاتی و تلاش این مهاجم جوان بوشهری بوده است.

مثل سال پیش
از بازیکنی با این اندازه‌ها انتظار می‌رود تلاش‌هایش برای لژیونر شدن بسیار حساب شده‌تر و معقول‌تر از چیزی باشد که به چشم دیده‌ایم. حرکت اخیر طارمی برای لژیونر شدن در اروپا و به عنوان مثال در پانیونیوس یونان، چندان خوش فرجام‌تر از چیزی نبود که سال پیش در تلاش مشترک او و رامین رضاییان برای پیوستن به ریزه‌اسپور ترکیه رویت شد و به جاهایی ختم شد که به چشم دیدیم و حتما به یاد دارید.
امسال نیز محصول تلاش طارمی کلی تبلیغ و خبرسازی و سپس بازگشت از حرف‌های اولیه و ابقا در پرسپولیس بوده است. قسمت ابقا طبعا بر هواداران «سرخ» خوش می‌آید چون تعداد گل‌های زده آنان را در صحنه‌های داخلی و خارجی افزایش داده و پیروزی‌های بیشتری را برایشان به ارمغان می‌آورد اما سایر وجوه آن برای طارمی بسیار بد است زیرا فقط خبر از سرگردانی و تضاد آرا در افکار این بازیکن می‌دهد و این موضوع را مشخص می‌کند که وی با اندیشه‌های خود در ستیز است و حتی در برآورد مسائل مالی‌اش و اینکه چطور باید پول کلان دریافت رضایتنامه‌اش را بدهد، هیچ فکر مشخصی ندارد.

فقط اتلاف وقت
علاقه به بازی در اروپا چیز بدی نیست و خواسته هر فوتبالیستی است که پیشرفت و ارتقای فنی را در دستور کارش داشته باشد اما خواستن تنها کافی نیست و باید طرح‌های دقیق داشت و درست به پیش رفت و ارتباط صحیح و صریح و قوی برقرار و به خوبی مذاکره و معامله کرد و به تیمی پیوست که سرش به تنش بیارزد و در غیر این صورت فقط اتلاف وقت و همچون یک ضربه فنی وارده به بازیکن و اعتبار ورزشی او خواهد بود. برای طارمی که می‌تواند به خاطر گل‌هایش جزو مردان سال آسیا باشد بسیار بد است که بی‌حساب بیاید و بی‌حساب برود و اینگونه جنجال به پا کند و سرانجام به همان مکانی برگردد که برای دوری از آن هفته‌ها تلاش کرده و وعده داده بود و بسیار سخت است که این را یک سرشکستگی برای او ندانست.
 

 

 

کلیدواژه
مهدی طارمی
captcha
تازه ها
بیشتر