فوتبال ایران / شناسه خبر: 75520 / تاریخ انتشار : 1396/4/20 16:21
|

کاپیتان‌های لیگ برتر کیستند؟ / بازوبند‌های سوال‌برانگیز

سمیرا شیرمردی / یکی از مسائلی که مهم و جذاب شده بحث انتخاب کاپیتان تیم‌هایی است که تغییرات داشتند. به همین دلیل به بررسی کاپیتانی‌های 16 تیم لیگ برتری می‌پردازیم.

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی / یکی از اتفاقاتی که در نقل و انتقالات توجه خیلی‌ها را به خود جلب می‌کند مساله کاپیتانی تیم است. کاپیتان تیم‌های جدیدی که به لیگ برتر می‌آیند و البته وضعیتی که کاپیتان‌های جدا شده پیدا می‌کنند. در این میان بازیکنانی هم به بعضی تیم‌ها اضافه می‌شوند که وضعیت کاپیتانی آن تیم را تغییر می‌دهند.  به طور مثال در فصل شانزدهم وقتی سیدجلال حسینی به پرسپولیس برگشت، کاپیتانی این تیم پرطرفدار به او رسید. مساله‌ای که این روزها با بازگشت مجتبی جباری و پژمان منتظری به استقلال مثل یک علامت سوال بزرگ شده و باید دید در نهایت کدام بازیکن بازوبند کاپیتانی آبی‌ها را به بازو خواهد بست. به هر حال الان یکی از مسائلی که مهم و جذاب شده بحث انتخاب کاپیتان تیم‌هایی است که تغییرات داشتند. به همین دلیل به بررسی کاپیتانی‌های 16 تیم لیگ برتری می‌پردازیم.


پرسپولیس همچنان با سیدجلال
وضعیت کاپیتانی پرسپولیسی‌ها تغییری ندارد چرا که این تیم در فصل نقل و انتقالات چندان دچار تغییر نشده. به همین دلیل همچنان سیدجلال حسینی کاپیتان اول پرسپولیس خواهد بود. بعد از او هم بازوبند کاپیتانی به حسین ماهینی و محسن مسلمان خواهد رسید.

استقلال، سردرگم برای انتخاب کاپیتان
فصل گذشته مهدی رحمتی، امید ابراهیمی و خسرو حیدری کاپیتان‌های اول تا سوم استقلال تهران بودند.
 بازیکنانی که سابقه زیادی در استقلال دارند و بزرگتر تیم به حساب می‌آیند اما حالا با بازگشت مجتبی جباری و پژمان منتظری وضعیت کاپیتانی این تیم سوال بزرگی در ذهن هواداران و شاید کادرفنی استقلال ایجاد کرده است. چراکه مجتبی جباری و پژمان منتظری ظاهرا بازی‌های بیشتری برای استقلال انجام دادند و البته محبوبیت بیشتری هم در بین هواداران دارند. با این نفرات باید دید کدام بازیکن می‌تواند در نهایت بازوبند کاپیتانی استقلال را به بازو ببندد.

زلاتکو دست به تغییر می‌زند؟
فصل گذشته که عبدا... ویسی سرمربی سپاهان شد تصمیم گرفت بازوبند کاپیتانی را از محرم نویدکیا بگیرد و به رسول نویدکیا بدهد. این مساله واکنش‌های مثبتی به دنبال داشت اما این حسین پاپی بود که بیشتر از نویدکیا سابقه داشت و حقش کاپیتانی بود. البته پاپی کمتر به میدان می‌رفت تا رسول نویدکیا بازوبند را به بازو ببندد. به نظر می‌رسد با حضور زلاتکو کرانچار باز هم شرایط مثل قبل پیش برود. مگر اینکه زلاتکو بخواهد کاپیتان دیگری انتخاب کند که بعید است.

ذوب‌آهن و 2 کاپیتان تکراری
در ذوب‌آهن اصفهان سال‌هاست که مهدی رجب‌زاده و قاسم حدادی‌فر کاپیتان هستند. با ماندن این بازیکنان بدون شک باز هم همین 2 بازیکن کاپیتان خواهند بود. کاپیتان‌هایی که مقبولیت زیادی در بین بازیکنان دارند و جزو بااخلاق‌های لیگ برتر ایران به حساب می‌آیند.
مسوولیت بزرگ بر دوش شاه‌علی‌دوست
فصل گذشته زمانی که ابراهیم صادقی نیمکت‌نشین بود، روزبه شاه‌علی‌دوست بازوبند کاپیتانی سایپا را به بازو می‌بست. شاه‌علی‌دوست بارها گفته بود که از صادقی اجازه گرفت تا دلخوری به وجود نیاید. حالا ابراهیم صادقی بازنشسته و به کادرفنی اضافه شده تا شاه‌علی‌دوست رسما کاپیتان اول سایپا شود. ظاهرا قرار است کاپیتان دوم نارنجی‌پوشان هم مهدی ترابی باشد.

سیاه‌جامگان مثل ذوبی‌ها
سیاه‌جامگان مشهد هم مثل ذوب‌آهن تغییر چندانی نداشت و با همان کاپیتان‌های قبلی پا به لیگ هفدهم می‌گذارد. به این ترتیب حسین بادامکی و یونس شاکری کاپیتان‌های اول و دوم این تیم مشهدی خواهند بود.

استقلال خوزستان و سردرگمی در انتخاب
استقلال خوزستان یکی از تیم‌هایی است که دچار تغییر اساسی در کاپیتانی تیم شده. چراکه محمد طیبی و حسن بیت‌سعید از این تیم جدا شدند. با این تغییرات به نظر می‌رسد عقیل کعبی، میثم دورقی و وحید شیخ‌ویسی شانس‌های کسب بازوبند کاپیتانی خواهند بود. بازیکنانی که تجربه و سابقه خوبی در این تیم دارند.

ایوب والی یا ایمان مبعلی؟
از میان ایوب والی و ایمان مبعلی، یکی بازوبند کاپیتانی تیم را به بازو خواهد بست. اگرچه خیلی‌ها فکر می‌کنند مبعلی گزینه بهتری است اما با توجه به اینکه مصدوم است و احتمال دارد کمتر بازی کند احتمالا باز هم ایوب والی کاپیتان اول فولاد خوزستان خواهد بود.

پدیده مشهد بدون تغییر
در پدیده مشهد باز هم رضا ناصحی کاپیتان اول خواهد بود اما باتوجه به اینکه محسن یوسفی مصدوم شده و چند ماه از میادین دور خواهد بود باید دید کدام بازیکن کاپیتان دوم خواهد شد. گفته می‌شود از بین شهاب گردان و محمدرضا خلعتبری یکی انتخاب خواهد شد که ظاهرا شانس گردان بیشتر است.
تراکتور با ایرانپوریان
باتوجه به اینکه تراکتورسازی تبریز از نقل و انتقالات محروم بود و نفرات جدیدی به این تیم اضافه نشدند، تکلیف کاپیتانی این تیم کاملا مشخص است. به این ترتیب باز هم مثل گذشته محمد ایرانپوریان کاپیتان اول خواهد بود و محمد ابراهیمی کاپیتان دوم.

گسترش فولاد و یک تغییر عمده
با رفتن مرتضی اسدی، این شانس به مسعود ابراهیم‌زاده رسید تا کاپیتان اول گسترش فولاد تبریز شود. به نظر می‌رسد علیرضا نقی‌زاده هم که قرار است جای داریوش شجاعیان را در ترکیب پر کند، کاپیتان دوم گسترشی‌ها خواهد بود.

شایعه اختلاف در صنعت‌نفت
شاید برای خیلی‌ها عجیب باشد اما شایعه شده در مورد بازوبند کاپیتانی صنعت‌نفت آبادان یکسری اختلاف به وجود آمده. گفته می‌شود حسین بغلانی دوست داشت کاپیتان بماند اما به اصرار فراز کمالوند بازوبند کاپیتانی به مرتضی اسدی رسید. به این ترتیب اسدی کاپیتان اول صنعت‌نفت خواهد بود و حسین بغلانی کاپیتان دوم.


نفت تهران همچنان بلاتکلیف
در نفت تهران بازیکنان باتجربه زیادی اضافه شدند اما به احتمال زیاد باز هم علیرضا عزتی کاپیتان خواهد بود. البته در مورد کاپیتان دوم حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد که باید دید در نهایت چه کسی انتخاب می‌شود. تا الان که به نظر می‌رسد شانس میلاد فراهانی بیشتر از دیگر گزینه‌هاست اما باید دید او کاپیتان دوم خواهد شد یا نه.

کاپیتان سپیدرود: حق‌شناس یا کعبی؟
حق‌شناس قدیمی‌ترین بازیکن سپیدرود است و در اکثر سال‌هایی که سپیدرود در لیگ دو بازی می‌کرد، او همراه تیم شهرش بود. سهیل اگرچه بهترین گلزن فصل گذشته این تیم بود اما همین دو، سه هفته پیش احتمال خداحافظی‌اش وجود داشت.
 با حق‌شناس اما تمدید قرارداد شد. البته بعید است که در فصل پیش رو در بازی‌های پرشماری سهیل را به‌عنوان کاپیتان سپیدرود ببینیم. احتمال خداحافظی زودهنگام او وجود دارد. اگر حق‌شناس بازیکن ثابت سپیدرود نباشد یا تن به خداحافظی بدهد، بازوبند کاپیتانی به حسین کعبی خواهد رسید. کعبی اگرچه فقط یک فصل برای سپیدرود بازی کرده اما به دلیل پیشینه‌اش در تیم ملی ایران و احترامی که برای این پیشینه قایل‌اند، کاپیتان سپیدرود خواهد بود.

طیبی کاپیتان تازه‌وارد پارس جم
محمد طیبی که فصل گذشته کاپیتان استقلال خوزستان بود، اصلا فکر نمی‌کرد وقتی به پارس جنوبی جم می‌رود باز هم کاپیتان خواهد بود. طیبی وقتی قراردادش را با این تیم امضا کرد با پیشنهاد کاپیتانی هم مواجه شد که این مساله برای خیلی‌ها عجیب و جالب بود. با رفتن محمود خمیسی که فصل گذشته کاپیتان این تیم بود احتمال دارد کاپیتان دوم هم محسن فروزان باشد.

پیکان با همان نفرات قبلی
در پیکان باز هم همان کاپیتان‌های قبلی را خواهیم دید. چراکه نه سرمربی تغییری کرده و نه کاپیتان‌ها جدا شدند. به این ترتیب رحمان احمدی کاپیتان اول پیکان خواهد بود و به احتمال زیاد امیرحسین صادقی و محمدصادق بارانی کاپیتان‌های بعدی این تیم خودروساز.


 

captcha
تازه ها
بیشتر