فوتبال ایران / شناسه خبر: 75499 / تاریخ انتشار : 1396/4/17 14:58
|

شهرآورد، از بیله فلد به کلن/ 100 میلیون برای 100 ثانیه آگهی

قرار شده ورزشگاه بزرگتری میزبان بازی دوستانه استقلال و پرسپولیس در آلمان باشد.

ایران ورزشی آنلاین / بازی دوستانه استقلال و پرسپولیس در آلمان برگزار می‌شود یا نه؟ این سوالی است که بعد از انتشار اخبار و شایعات زیاد درباره این بازی در ذهن هواداران دو تیم شکل گرفته. انتشار خبر این شهرآورد ناگهانی و غیرمنتظره بود، ولی بعد از آن شایعاتی درباره لغو آن به گوش رسید.

گفته می‌شود ورزشگاه بیلفلد مناسب این بازی تشخیص داده نشد و مسوولان برگزاری تصمیم گرفتند آن را به ورزشگاه کلن منتقل کنند. «شوکو آرنا» در بیلفلد تنها 26 هزار نفر ظرفیت دارد، ولی ظرفیت «رین انرژی اشتادیون» در شهر کلن دو برابر (50 هزار نفر) است. انتظار می‌رود ایرانیان ساکن اروپا استقبال خوبی از این بازی داشته باشند و ورزشگاه کلن می‌تواند از تماشاگران بیشتری استقبال کند.
این اولین تجربه رویارویی پرطرفدارترین تیم‌های ایران در اروپاست و هواداران خارج از ایران که فرصت تماشای شهرآورد در ورزشگاه آزادی را ندارند، موقعیت خوبی برای تجربه هیجان این بازی دارند. هرچند این بازی دوستانه خواهد بود، ولی با توجه به رقابت و کرکری بین دو تیم جذابیت‌های این بازی پابرجاست. فضای غیررسمی این بازی هم اجازه می‌دهد که برنامه‌های جانبی قبل از بازی تدارک دیده شود.
در شهر کلن، میزبان احتمالی این بازی ایرانی‌های زیادی سکونت دارند. همچنین طرفداران دو تیم که در سایر کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند، برای حضور در آلمان و تماشای این بازی کار خیلی سختی ندارند.
قرار است ترکیب دو تیم را پیامک‌های هواداران مشخص کند، ولی برگزارکنندگان تمهیدات دیگری برای درآمدزایی هم دارند. در روزهای گذشته مکاتباتی با شرکت‌های ایرانی و بین‌المللی برای تبلیغات دور زمین انجام شده و آنها امیدوارند تا روز مسابقه این تابلوها پر شده باشند. رقم درخواستی برای آگهی‌های دور زمین با توجه به زمان و موقعیت نمایش آنها بین 100 (100 ثانیه) تا 500 میلیون تومان (تابلوی ثابت) است.
آنها همچنین در حال رایزنی با صدا و سیما هستند تا این بازی به طور زنده در ایران پخش شود. انتظار می‌رود صدا و سیما برای پخش این بازی مبلغ نسبتا بالایی درخواست کند.
این اولین تجربه بازی دو تیم باشگاهی ایرانی در خارج از ایران است و اگر این فرآیند موفق باشد، می‌تواند در آینده به یکی از راه‌های درآمدزایی این تیم‌ها تبدیل شود. پراکندگی ایرانی‌ها در قاره‌های مختلف می‌تواند ظرفیت خوبی برای توسعه اقتصادی و فنی فوتبال ایران باشد. فوتبال ایران که در این سال‌ها توانسته به رتبه اول آسیا برسد، هنوز از نظر روابط بین‌المللی فاصله زیادی با امثال ژاپن، کره جنوبی و حتی قطر دارد.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر