لژیونرها / شناسه خبر: 75464 / تاریخ انتشار : 1396/4/10 14:06
|
آنقدر گل می‌زنم که همه شگفت‌زده شوند

منشا: به موفقیت کنار طارمی ناامید نیستم

از متن گفت‌و‌گوی زهرا اسدی با گادوین منشا: فکر نکنید من به خودم اعتماد ندارم یا از بازی کنار طارمی ناامید هستم. اتفاقا خیلی هم امیدوارم اما همانطور که گفتم ما هنوز کنار هم تمرین نکرده‌ایم.

ایران ورزشی آنلاینزهرا اسدی / اگر به حرف برانکو بود، پیراهن پرسپولیس را در نیم‌فصل به تن منشا می‌پوشاندند. برای لمس این آرزو اما آنها باید تا سوت پایان فصل چشم انتظار می‌ماندند. هنوز هم دیر نیست البته. تا فصل تازه‌ از راه برسد و به موعد دشوارترین بازی پرسپولیس در لیگ قهرمانان برسیم، منشا و پرسپولیس هم به یکدیگر خو گرفته‌اند و می‌توانیم امیدوار باشیم که به رویاهای همیشه دور از دسترس‌مان رنگ زندگی بپاشند. قول و قرارها البته به بیرون درز نکرده است. پروفسور و شاگردانش بین خودشان قرار گذاشته‌اند برای قهرمانی در آسیا و لمس دوباره جام قهرمانی لیگ برتر و فتح سومین آقای گلی متوالی به دست پرسپولیس که از همین حالا می‌توان تصور کرد با حضور همزمان گادوین منشا و مهدی طارمی- اگر بماند- چه وحشتی به دل حریفان می‌اندازد.


بعد از حضور در تمرینات، برخورد بازیکنان و مربیان تیم با تو چطور بود؟
 عالی بود. اصلا احساس غربت نکردم. البته خب من از یک سال پیش در فوتبال ایران هستم و پرسپولیسی‌ها من را می‌شناسند. این‌طور نبود که به‌عنوان یک بازیکن ناشناس و تازه‌وارد بروم سر تمرین. همه از قبل من را می‌شناختند و الان هم که دیگر با هم دوست شده‌ایم.
تو مهم‌ترین خرید برانکو بودی؛ درباره پرسپولیسی شدنت چیزی نگفت؟
 با هم حرف زدیم اما اگر منظورتان این است که مثلا به من گفته باشد باید آقای گل شوی، نه؛ چنین چیزی نگفت. هیچ‌کس از من نخواسته در پرسپولیس آقای گل شوم. البته صحبت‌های دوستانه و خوبی با برانکو داشتیم. درباره فوتبال هم حرف زدیم که ایشان از من خواست جدی باشم و بهترین بازی‌هایم را برای پرسپولیس انجام بدهم.
جو پرسپولیس را چطور دیدی؟
 دقیقا همان چیزی بود که انتظارش را داشتم. می‌دانستم که در تیم بزرگی مثل پرسپولیس همه چیز فرق می‌کند و وقتی رفتم سر تمرین، همه چیز همانطور بود که فکرش را می‌کردم. ما هر روز درباره فوتبال صحبت می‌کنیم و به یکدیگر قول داده‌ایم که همه توان‌مان را برای پرسپولیس خرج کنیم.
خارج از فضای تمرین، برخورد هواداران با تو چطور بوده؟
 آنها هیجان‌زده‌ام کرده‌اند. رفتارشان عالی بوده. می‌دانم که دوستم دارند و می‌خواهم بدانند این علاقه دو طرفه است و من برای خوشحالی‌ آنها هر چقدر بتوانم تلاش می‌کنم.
حتما می‌دانی که هواداران خیلی پیگیر آمدنت بودند و حتی در اینستاگرام برای تو کمپین تشکیل دادند.
 باید اعتراف کنم که آنها بهترین هواداران دنیا هستند و من واقعا از آنها ممنونم.
می‌دانیم که شماره 9 را خیلی دوست داری اما در پیکان 90 می‌پوشیدی و در پرسپولیس هم شماره 90 را به تو داده‌اند؛ چون شماره 9 در اختیار طارمی است، 90 را انتخاب کردی یا انتخابت دلیل دیگری داشته؟
 دلیل خیلی خاصی هم نداشت. روز اولی که به فوتبال ایران آمدم، پیراهن شماره 9 پیکان را به من دادند. قرار بود من با این شماره بازی کنم اما بعد خودشان تصمیم‌شان عوض شد و شماره 90 را به من دادند. برای همین من 90 را هم به اندازه 9 دوست دارم و خودم خواستم که در پرسپولیس، این شماره مال من باشد.

هیچ فکر کرده‌ای که در پرسپولیس چند گل می‌زنی؟
 چند تا؟ هیچ‌وقت به آن فکر نکرده‌ام. هر چقدر بتوانم گل می‌زنم اما نمی‌توانم بگویم چند تا چون ممکن است بدقول شوم. مطمئن باشید با هر گلی که با پیراهن پرسپولیس می‌زنم، برای زدن گل‌های بعدی انگیزه می‌گیرم و قول می‌دهم گل‌های زیادی بزنم. می‌دانم که همه از من انتظار دارند و این کارم را سخت‌تر می‌کند اما من به خودم ایمان دارم. با این حال خوب تمرین می‌‌کنم تا تیمم و هوادارانم را ناامید نکنم.
پس پرسپولیس می‌تواند به این انگیزه‌ دل ببندد و امیدوار باشد که مثل روزهای حضورت در پیکان، اینجا هم موفق باشی.
 مگر قرار بوده بی‌انگیزه باشم؟ من همیشه با انگیزه بالا فوتبال بازی می‌کنم و اصلا نمی‌خواهم مثل فصل پیش بازی کنم. یک سال گذشته و من به تیم بزرگ‌تری آمده‌ام. پس باید در این یک سال پیشرفت کرده باشم. خودم امیدوارم که در پرسپولیس خیلی بهتر باشم.
اما این ذهنیت وجود دارد که به خاطر بزرگ‌تر بودن پرسپولیس و جو متفاوتی که دارد، نتوانی کیفیت فصل پیش‌ات در پیکان را در پرسپولیس هم به نمایش بگذاری.
 می‌دانم اما من یاد گرفته‌ام که خودم را با شرایط وفق بدهم. انگیزه‌ای که پیراهن پرسپولیس به من می‌دهد، باعث می‌شود حتی نسبت به فصل پیش بازیکن بهتری باشم. هر چیزی ممکن است اما این دیگر به خودم بستگی دارد که چطور باشم. من خودم را باور کرده‌ام و همیشه امیدوار و باانگیزه هستم. مطمئنم که در پرسپولیس موفق می‌شوم.
موازی با این بدبینی‌ها یک پیش‌بینی مثبت هم درباره تو هست و خیلی‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که پرسپولیس با تو و طارمی خطرناک‌ترین و قدرتمندترین خط حمله را خواهد داشت.
 شما هم همینطور فکر می‌کنید؟
تقریبا.
 اما خودم نمی‌توانم اینطور پیش‌بینی کنم. من عادت کرده‌ام که تمرکزم روی تمرین باشد و خودم را با حرف‌ها و احتمالات درگیر نکنم چون هر حرفی بزنم ممکن است تمرکز خودم بهم بخورد. من برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کنم و می‌دانم که مهدی طارمی هم همین را می‌خواهد اما ما هنوز کنار هم تمرین نکرده‌ایم که بگویم می‌توانیم یا نه. می‌توانم احساساتی شوم و حرف‌هایی بزنم که هواداران خوش‌شان بیاید اما مهدی هنوز به تمرین‌ها نیامده و درست نیست که من درباره‌اش چیزی بگویم.
البته یک مورد نگران‌کننده هم هست و آن، اینکه هر دوی شما مهاجم هدف و تمام‌کننده هستید و معلوم نیست که بتوانید مکمل یکدیگر باشید.
 خودم هم به این موضوع فکر می‌کردم که وقتی گفتید ما خطرناک‌ترین خط حمله خواهیم شد، پاسخی ندادم. البته اشتباه نکنید. فکر نکنید من به خودم اعتماد ندارم یا از بازی کنار طارمی ناامید هستم. اتفاقا خیلی هم امیدوارم اما همانطور که گفتم ما هنوز کنار هم تمرین نکرده‌ایم، پس نمی‌توانم پیش‌بینی کنم.
دوباره باید کنار سیامک نعمتی بازی کنی؛ یادت هست فصل پیش چند پاس گل از او گرفتی؟
 عجب سوال‌های سختی! عدد گفتن خیلی سخت است و اصلا یادم نمی‌آید او چند پاس گل به من داده بود. سیامک دوست من است و رابطه خوبی با هم داریم. خیلی خوشحال شدم که او هم به پرسپولیس آمد چون ما خیلی با هم هماهنگ هستیم. نمی‌دانم فصل پیش چند پاس گل به من داد اما امیدوارم امسال بیشتر به من پاس بدهد و آنقدر گل بزنم که همه شگفت‌زده شوند. البته فرقی نمی‌کند که او پاس بدهد یا بقیه‌ بازیکنان. ما باید همه با هم سخت کار کنیم تا هیچ تیمی حریف‌مان نشود.
با توجه به اینکه پرسپولیس به نسبت فصل پیش تقویت شده، فکر می‌کنی بتواند قهرمانی فصل پیش را تکرار کند؟
 این را هم نمی‌دانم. البته ما بازیکنان خیلی خوبی داریم و می‌دانید که پرسپولیس بهترین تیم ایران است. به نظر من پرسپولیس همیشه لایق قهرمانی است اما نمی‌دانم قهرمان می‌شویم یا نه. ما هنوز فصل را شروع نکرده‌ایم اما از همین حالا برای قهرمانی تمرین می‌کنیم.
پرسپولیس به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده؛ فکر می‌کنی تا کجا پیش برود؟
 گفتنش خیلی سخت است. خودتان می‌دانید که بازی‌های قاره‌ای خیلی فرق می‌کند و اصلا قابل پیش‌بینی نیست. پرسپولیس کار خیلی بزرگی کرده که به مرحله یک چهارم نهایی رسیده اما باید ببینیم در این مرحله چه اتفاقی می‌افتد. این یک چالش بزرگ برای ما است و همه آرزو داریم و می‌خواهیم که قهرمان شویم اما آیا اگر شما جای من بودید قول قهرمانی می‌دادید؟ نمی‌شود قول داد اما تلاش می‌کنیم به فینال برسیم.
 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر