فوتبال ایران / شناسه خبر: 75397 / تاریخ انتشار : 1396/4/1 02:24
|

تصمیم تازه برای طارمی: تمدید قرارداد و انتقال قرضی به اروپا

بعید نیست مسوولان پرسپولیس در وهله اول به انتقال قرضی او رضایت داده و بعد از تمدید قرارداد با این بازیکن مجوز جدایی او با مبلغ رضایتنامه‌ای کمتر را صورت دهند.

ایران ورزشی آنلاین / دوباره بحث انتقال طارمی به اروپا به صورت جدی مطرح شده و این بار گفته می‌شود خود این بازیکن هم دوست دارد از پرسپولیس جدا شود. دفعه قبل جدایی از پرسپولیس برای طارمی پیامد خوشی نداشت و همین حالا پرونده شکایت ریزه اسپور از این بازیکن باز است اما انگار او قصد دارد هر طوری شده لژیونر شود و خاطره تلخ رفتنش به ترکیه را از ذهن پرسپولیسی‌ها و اهالی فوتبال پاک کند. جدی‌ترین پیشنهادهایی که این روزها برای مهدی طارمی منتشر شده مربوط به حضورش در لیگ قطر، لیگ چین، یونان و اسکاتلند است که بسیاری از اهالی فوتبال معتقدند برای طارمی مناسب نیست و او می‌تواند به لیگ‌های بهتر و تیم‌های بزرگتر برود اما ظاهرا خود این بازیکن بی میل نیست که به یکی از این پیشنهادها جواب مثبت دهد.

طارمی خواستار جدایی و دریافت رضایتنامه از باشگاه است اما مسوولان باشگاه پرسپولیس تا این لحظه مخالفت خود را با این انتقال اعلام کرده‌اند و نمی‌خواهند ستاره شماره یک خود را به سادگی از دست بدهند. مگر اینکه پیشنهادی جالب توجه هم از نظر مالی و هم از نظر کیفی برای این بازیکن باعث شود تا آنها شرایط دیگری را در نظر بگیرند.
مهاجم شماره یک پرسپولیس یک فصل دیگر با این باشگاه قرارداد دارد. مساله‌ای که هر نوع تصمیمی را منوط به صدور مجوز از باشگاه قرار می‌دهد. مدیران پرسپولیس ابتدا به دنبال این هستند تا با جلب رضایت او، به بهترین شکل از فرصت باقی مانده قرارداد طرفین سود ببرند. بعید نیست مسوولان پرسپولیس در وهله اول به انتقال قرضی او رضایت داده و بعد از تمدید قرارداد با این بازیکن مجوز جدایی او با مبلغ رضایتنامه‌ای کمتر را صورت دهند.
در نقطه مقابل با توجه به پیشنهادهایی که به دست طارمی رسیده او اولین گزینه خود را روی حضور در فوتبال اروپا قرار داده تا از پیشنهادهای چینی و قطری خود علیرغم تامین مالی مناسب عبور کند. مهاجم جنوبی سرخپوشان که در سه فصل اخیر با جهشی خیره کننده از نظر فنی و کیفی توانسته به یکی از برترین بازیکنان این تیم تبدیل شود اکنون رویای بزرگتری را در سر می‌پروراند که می‌تواند سرنوشت او با پیراهن سرخ را دچار تغییراتی در این فصل کند.
فعلا یک فصل دیگر از قرارداد مهدی طارمی با پرسپولیس باقی مانده و با توجه به سال منتهی به جام جهانی و عملکرد مهدی طارمی، حضور او در فوتبال اروپا در فصل آینده نیز غیرقابل تصور نیست. در صورتی که طارمی برنامه حضور در فوتبال اروپا را در فصل آینده قرار دهد، این باشگاه با توجه به پایان قراردادش هیچ تملکی نسبت به او ندارد و اتفاقی همچون فصل گذشته برای آنها رخ خواهد داد. باشگاه اکنون می‌تواند با توجه به درخواست خارجی برای مهاجم خود با دریافت مبلغی مناسب از ترانسفر او، به سود اقتصادی دست یابد و از منبع رضایتنامه او با خریدی جدید نیاز خود را نیز برطرف کند. روش دیگر نیز تمدید قرارداد با این بازیکن و صدور رضایتنامه قرضی او با مبلغی پایین‌تر است که ضمن سودآوری برای باشگاه، همچنان او را در تملک این تیم قرار خواهد داد تا در پایان جام جهانی در صورت دریافت پیشنهادی بهتر نیز در سود انتقال بعدی‌اش سهیم و البته تصمیم گیرنده باشد.
در این مسیر و اتفاقاتی که طی دو هفته آینده به شکلی جدی‌تر در خصوص انتقال احتمالی این بازیکن شکل خواهد گرفت البته بار دیگر هواداران و واکنش آنها نسبت به این موضوع در درجه اول قرار دارد. طارمی که رابطه مناسبی با هواداران علیرغم برخی مشکلات و انتقادات یکطرفه از سوی آنها داشته، نگران اتفاقی است که در صورت تصمیم برای جدایی‌اش از سوی آنها در پیش گرفته شود و این مساله برای باشگاه نیز وجود دارد که در صورت صدور مجوز این مهاجم محبوب و هر گونه ناکامی و خلا احتمالی از جانب او زیر فشار هواداران قرار گیرد. با این حال پرسپولیس همواره نشان داده فضا و امکان پیشرفت برای هر بازیکنی را خواهد داشت و آنها بارها با ترانسفر ستاره‌های خود ستاره‌ای نوظهور دیگر را کشف و مورد بهره‌برداری قرار داده‌اند.

 

کلیدواژه
مهدی طارمی
captcha
تازه ها
بیشتر