لژیونرها / شناسه خبر: 75367 / تاریخ انتشار : 1396/3/29 11:17
|

استفاده از نام وزیر ورزش در نقل و انتقالات استقلال

در گفت و گوها و مذاکرات معمول برای جذب بازیکنان از نام وزیر ورزش برای قرارداد بستن یا قرارداد نبستن با یک بازیکن استفاده می‌کنند.

ایران ورزشی آنلاین / طرفداران استقلال هنوز هم از مدیران باشگاه خود در مورد خریدهای جدید رضایت ندارند. استقلال در نقل و انتقالات روند عجیبی را طی می‌کند و یکی از بحران‌هایش ساز و کار مذاکره‌هاست.

 یکی از پروژه‌هایی که ناتمام ماند، ماجرای قرارداد با مرتضی تبریزی بود که مذاکرات ابتدایی به نتیجه نرسید اما چرا؟ چه عاملی باعث شد که تبریزی به استقلال نزدیک نشود؟ وقتی مدیران باشگاه به صراحت گفته بودند در مورد شخص تبریزی، وزیر ورزش باید نظر بدهد، تبریزی هم با شنیدن این اخبار ترجیح داد در ذوب‌آهن فوتبالش را ادامه دهد و از چنین اظهارنظرهایی دور باشد.
 اینکه در باشگاه استقلال، از نام وزیر ورزش و جوانان هزینه کنند تا بر خلاف میل سرمربی بازیکنی از استقلال دور شود، از عجایب است. ناگفته پیداست که وزیر ورزش هرگز درباره استخدام یک بازیکن با باشگاه استقلال وارد گفت و گو نمی‌شود.
چنین بحث‌هایی نه در پرسپولیس مطرح بوده و نه در استقلال. وزیر ورزش اگر در پی اظهارنظر در این زمینه‌ها بود، تغییرات کلان‌تری را تا امروز در این باشگاه‌ها پدید می‌آورد. وقتی وزیر در موضوعاتی کلان‌تر در این دو باشگاه از ثبات حرف زده، چگونه ممکن است در کوچک‌ترین مسائل باشگاه وارد بحث شود؟
استفاده از نام وزیر در چنین موضوعاتی، در استقلال سوابقی هم دارد‌. در دوره وزارت دکتر محمود گودرزی در وزارت ورزش و جوانان با همین دست حرف‌ها از وزیر چهره‌ای ساختند که در امور فوتبال دخالت‌ می‌کند. بسیاری از نقدهایی که به مدیریت استقلال وارد بود، به سمتی پیش رفت که منتقدان با وزیر ورزش و جوانان به تضاد رسیدند.
اتفاقات ناگوار و نتایج بد در استقلال و پرسپولیس به نام وزیر نوشته شد و یکی از مسائلی که وقت و انرژی وزارتخانه را گرفت همین مسائل دم دستی اما دست و پاگیر بود. استقلال انگار می‌خواهد همان تجربه را تکرار کند. مسوول نقل و انتقالات باشگاه در مورد جذب یک بازیکن از نظر وزیر حرف می‌زند، از اینکه وزیر درباره فلان بازیکن فلان نظر را داشته است.
با طرح این حرف‌ها توجه ندارند که جایگاه وزارت ورزش کجاست و مسوولیت‌ها و سیاق نگاهش به ورزش و باشگاهداری چیست. پیش‌تر نیز از این دست اظهارنظرها در استقلال شنیده بودیم اما مستنداتی در این زمینه برای طرح این بحث وجود نداشت. این بار مستنداتی که در اختیارمان است نشان می‌دهد که در گفت و گوها و مذاکرات معمول برای جذب بازیکنان از نام وزیر ورزش برای قرارداد بستن یا قرارداد نبستن با یک بازیکن استفاده می‌کنند.
 وزارت ورزش و جوانان در کلان‌ترین مباحث فوتبال، مثل فدراسیون یا هیأت مدیره استقلال و پرسپولیس، با تعامل کوشش کرده تا ثبات و آرامش مدیریتی در ورزش پدید آورد. اینکه در بهره‌برداری از چنین ثباتی به اینجا برسند که نام و نظر وزیر را در مذاکره برای جذب بازیکنان مطرح کنند، یعنی منزلت جایگاه‌ها را نمی‌شناسند.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر