فوتبال ایران / شناسه خبر: 75329 / تاریخ انتشار : 1396/3/25 06:25
|
اسب ترکمن صحرا لقب قشنگی است / مذاکره؟ اصلا الکساندر نوری را ندیدم

آزمون: دیدار با رییس جمهوری افتخار بزرگی بود

امیر اسدی / بهترین اتفاق‌ها را نمی‌شود در چند جمله توصیف کرد. دیدار با رییس جمهوری عزیز کشورمان، افتخار بزرگی برای من بود و از این بابت واقعا خوشحال هستم.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / سردار، گل جاودانه خداداد به استرالیا را مقابل ازبکستان بازسازی کرد. دوباره روی زمین. با کمترین ضربه به توپ و بیشترین استفاده از موقعیت. او با قدرت بدنی مثال‌زدنی، ضربه‌های سر درجه یک و آمار گلزنی شگفت‌انگیز، ردپای علی دایی را تعقیب می‌کند و با فرارهای دیدنی‌اش، خاطره‌های خداداد را به یادمان می‌آورد. درک بالای او از بازی و تصمیم‌گیری‌هایش در لحظه، رازهای ستاره شدن سردار هستند. ستاره‌ای از دهه هفتاد که ثابت می‌کند اتهام خوب نبودن، به این نسل نمی‌چسبد. آزمون، قابل‌اعتمادترین بازیکن جوانی به شمار می‌رود که برای تیم ملی بازی کرده است. یک تکیه‌گاه بیست و چند ساله برای همه نقشه‌های بزرگ یک تیم.


خوشحالی‌ات تمام شد؟
 شادی صعود را باید از همین حالا فراموش کنیم چون کارهای بزرگتری پیش رو داریم. باید با برنامه‌ریزی کی‌روش جلو برویم و بتوانیم نتایج بهتری حتی در جام جهانی کسب کنیم. نمی‌توان از حالا پیش بینی کرد اما ایران کادر فنی و بازیکنانی در اختیار دارد که می‌توانند دست به کارهای بزرگ بزنند. فقط یک مانع پیش روی ما قرار دارد که بارها درباره‌اش صحبت کرده‌ایم.
چه مانعی؟ حتما امکانات؟
 دقیقا. باور کنید ما امکانات کمتری به نسبت تمام تیم‌های گروهمان در اختیار داریم. قطر را ببینید، با چه تدارکی در مقدماتی جام جهانی شرکت کرده یا همین چین و ازبکستان و کره جنوبی. ایران تیم اول آسیا است، پس وقتی با حداقل امکانات به این رتبه رسیده ایم، اگر کمی مجهزتر شویم می‌توانیم در جام جهانی و مسابقه‌های معتبرتر نیز موفق باشیم. باور کنید کسب نتایج بهتر از این، دور از دسترس ما نیست.
حتی صعود به دور دوم جام جهانی؟
 اگر امکانات باشد تمام این اتفاق‌ها رخ خواهد داد. فکر می‌کنید با این کادر فنی و بازیکنان آماده‌ای که در اختیار داریم نمی‌شود به دور دوم جام جهانی رفت؟ حتما می‌شود اما باید آبدیده‌تر بشویم و در بازی‌های تدارکاتی بزرگتری به میدان برویم. اگر این شرایط برای ما مهیا شود، شک نکنید به دور دوم هم می‌رویم و در روسیه شگفتی می‌آفرینیم. من به خاطر اینکه در روسیه بازی می‌کنم شناخت خوبی از این کشور دارم و امیدوار هستم با تیم جوانی که در اختیار داریم بتوانیم در جام جهانی به مرحله بعد صعود کنیم.
یک بازی تدارکاتی بزرگ برای تیم ملی تدارک دیده شده. بازی با روسیه در مهرماه. به نظرت چطور است؟
 تدارک تیم ملی فقط نباید به این یک بازی خلاصه شود. روسیه از تیم‌های قدرتمند فوتبال اروپا به حساب می‌آید. این تیم قطعا در جام جهانی موفق خواهد بود و حالا چه بهتر که ما در یک بازی تدارکاتی به مصاف این تیم برویم. مسوولان نباید پس از این بازی دست از تلاش بردارند. آنها باید بهترین تیم‌ها را برای انجام بازی مقابل ایران دعوت کنند. ضمن اینکه قطعا از ایران هم دعوت می‌کنند تا به مصاف تیم‌های بزرگ برود. کارنامه ما در مقدماتی جام جهانی این نکته را اثبات می‌کند که خیلی از تیم‌ها نیز علاقه‌مندند با ایران بازی کنند.
تو گل نخست تیم ملی را با فراری زیبا و ضربه‌ای زیرکانه به ثمر رساندی. این گل را با گل خداداد عزیزی به استرالیا مقایسه کرده‌اند. نظرت چیست؟ شبیه‌سازی درستی است؟
 تا حدودی شبیه گل خداداد عزیزی بود. شباهتش هم به فرار ما مربوط می‌شود و ضربه آخری که زدیم. تفاوتش هم این بود که من توپ را از میان پاهای لوبانوف به سمت دروازه هدایت کردم و عزیزی از کنار مارک بوسنیچ. البته شبیه باشد و نباشد، مهم این بود که ایران به جام جهانی رفت و من هم توانستم نقشی در برد مقابل ازبکستان ایفا کنم.
حین بازی جواد خیابانی لقب اسب ترکمن صحرا را به تو داد. لقبی که البته در فضای مجازی با انتقادها و بعضا ساخت پست‌های طنز مواجه شد. واکنش تو به لقبی که از خیابانی گرفتی چیست؟
 دوست دارم به من سردار ایرانی بگویند اما از عنوان لقب اسب ترکمن صحرا واقعا خوشحالم. لقب قشنگی است که فکر می‌کنم تا سالها همراه من می‌ماند.
پس از جواد خیابانی ناراحت نیستی و اتفاقا خوشحالی که چنین لقبی به تو داده.
 چرا باید ناراحت باشم؟ خیابانی بزرگ ما است و من واقعا ایشان را از صمیم قلب دوست دارم.
بگذریم. ازبکستان چطور حریفی بود؟ گردن کلفت یا ساده؟
 ساده که نبود اما خوشبختانه آن چیزی را که کی‌روش از ما خواسته بود در زمین انجام دادیم. برنامه‌ریزی او فوق‌العاده بود و نقاط ضعف و قوت ازبکستان را کامل می‌دانستیم. از همین راه هم به حریف ضربه زدیم. نه یک بار که دو بار.
و البته مثل 7 بازی قبل گلی هم دریافت نکردید.
 دفاع خیلی خوبی داریم و البته یک دروازه‌بان آماده. فکر می‌کنم اگر به همین روند ادامه بدهیم یک رکورد جالب را به ثبت می‌رسانیم. صعود بدون گل خورده. عجب رکوردی می‌شود. دست نیافتنی.
نقطه تاریک بازی تو مقابل ازبکستان، دریافت یک کارت زرد بود. اخطاری که باعث شد بازی بعد مقابل کره جنوبی را از دست بدهی. چه شد که از کوره در رفتی؟
 من اصلاً دوست ندارم ببازم و حس پیروزی همیشه در من وجود دارد. بازیکن ازبکستان به زبان روسی حرف‌هایی زد که باید جوابش را می‌دادم. او عمداً من را در زمین زد اما من حتی او را نگاه هم نکردم. نمی‌دانم چرا داور به من کارت زرد نشان داد اما احترام می‌گذارم و امیدوارم سایر بازیکنان خط حمله مقابل کره جنوبی موفق باشند و یک روز خوب را رقم بزنند.
شایعه شده تو یکی از بازیکنان مورد نظر الکساندر نوری برای حضور در بوندس لیگا و باشگاه وردربرمن هستی. اصلا نوری را دیدی و آیا این شایعه واقعیت دارد؟
آقای نوری زحمت کشید و برای تماشای بازی ما به ایران آمد. صحبتی با او انجام ندادم، چون اصلا ایشان را از نزدیک ندیدم.
ملاقات با رییس جمهوری چطور بود؟ بخصوص که لحظاتی به صورت خصوصی هم با ایشان صحبت کردی.
 بهترین اتفاق‌ها را نمی‌شود در چند جمله توصیف کرد. دیدار با رییس جمهوری عزیز کشورمان، افتخار بزرگی برای من بود و از این بابت واقعا خوشحال هستم.

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75329
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر