فوتبال ایران / شناسه خبر: 75265 / تاریخ انتشار : 1396/3/21 12:03
|

بازگشت قلعه‌نویی به شهر جام‌ها

قلعه‌نویی فصل گذشته در تراکتورسازی قول قهرمانی داد اما به خاطر یکسری مشکلات به این هدف بزرگ نه در جام حذفی و نه در لیگ برتر نرسید. حالا باید دید او در ذوب‌آهن چه نتیجه‌ای به دست خواهد آورد؟

ایران ورزشی آنلاین / ذوب‌آهن اصفهان یکی از تیم‌هایی است که خیلی دیر سرمربی خود را انتخاب کرد. این تیم بعد از اینکه سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را از دست داد به سراغ گزینه‌های دیگر رفت تا مربی جدیدی به خدمت بگیرد. مربی جدیدی که بتواند ذوب‌آهن را به روزهای خوبش برگرداند. این باشگاه با توجه به اینکه از فصل گذشته با کاهش بودجه مواجه شده بود در ابتدا به سراغ گزینه‌های جوانی مثل امید نمازی، مجید صالح و... رفت اما در نهایت امیر قلعه‌نویی را انتخاب کرد چراکه او از تجربه و سابقه خوبی برخوردار است تا ذوبی‌ها امیدوار به بازگشت تیم به روزهای خوب باشند.


از زمانی که فینال جام حذفی بین نفت تهران و تراکتورسازی تبریز برگزار شد کاملا مشخص بود ذوب‌آهن در کادرفنی‌اش تغییر خواهد داد. دلیل آن هم چیزی نبود جز از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان آسیا. ذوبی‌ها که در چند فصل گذشته در این رقابت‌های مهم حضور داشتند این فصل وقتی از فینال جام حذفی باز ماندند، شانس آسیایی شدن را به گونه‌ای از دست دادند. بعد از آن هم مقام چهارمی لیگ برتر نتوانست به کمک تیم بیاید تا ذوب‌آهن یکی از غایبان مهم لیگ قهرمانان آسیا در سال 2018 لقب بگیرد. با این اتفاقات کاملا مشخص بود مسوولان باشگاه ذوب‌آهن از شرایط ناراضی هستند و دست به تغییر در کادرفنی خواهند زد. البته مسوولان باشگاه ذوب‌آهن به احترام مجتبی حسینی سرمربی فصل قبل‌شان ابتدا از او برنامه خواستند و با او مذاکره کردند اما توافقی حاصل نشد تا تیم سبزپوش اصفهانی به سراغ دیگر گزینه‌ها برود.
در ابتدا نام‌های زیادی در مورد سرمربی آینده ذوب‌آهن به گوش می‌رسید. از امیر قلعه‌نویی تا مجید صالح و حتی دراگان اسکوچیچ اما طولی نکشید که نام امید نمازی هم به دیگر گزینه‌های سرمربیگری ذوبی‌ها اضافه شد. باشگاه ذوب‌آهن هم حضور امید نمازی در بین گزینه‌ها را تایید کرد اما قطعی شدنش را رد کرد.
انتخاب سرمربی ذوب‌آهن طولانی شد که خیلی‌ها تصور می‌کردند توافق لازم با امید نمازی صورت گرفته و به زودی قرارداد رسمی امضا خواهد شد. دلیل این تعلل هم چیزی نبود جز اینکه نمازی به همراه تیم ملی نوجوانان آمریکا در جام جهانی کره جنوبی به سر می‌برد.
البته در این مدت امیر قلعه‌نویی هم در ایران نبود و عکس‌های او در کنار برج ایفل فرانسه به چشم می‌خورد. شاید این مساله هم کمی شک و تردید در گزینه نهایی ذوب‌آهن به وجود آورده بود اما خیلی‌ها مطمئن شده بودند نمازی سرمربی سبزپوشان اصفهانی خواهد شد.
شرایط به گونه‌ای پیش رفت که هفته گذشته هم یکسری خبرگزاری‌ها از امید نمازی به‌عنوان سرمربی قطعی ذوب‌آهن نام بردند اما طولی نکشید که سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن این مساله را تکذیب کرد. این مساله نشان می‌داد یکسری اختلاف نظر در باشگاه ذوب‌آهن در مورد سرمربی فصل بعد این تیم وجود دارد.
گفته می‌شود آذری روی امید نمازی نظر داشت اما هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن به خاطر تجربه پایین او، با این گزینه مخالفت کردند. همین مخالفت‌ها باعث شد ناگهان نمازی از بین گزینه‌ها خارج شود. باتوجه به اینکه هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن روی تجربه سرمربی و کارنامه‌اش خیلی تاکید داشتند، کاملا مشخص شد شانس به امیر قلعه‌نویی رو کرده. به سرمربی فصل گذشته تراکتورسازی تبریز که بیشترین قهرمانی در لیگ برتر را به دست آورده.
بعد از این جلسات، طولی نکشید که نام امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی جدید ذوب‌آهن اصفهان مطرح شد و رسما سرمربیگری این تیم سبزپوش اصفهانی را به عهده گرفت تا بار دیگر به نصف جهان برود. البته این بار در تیم سبزپوش آن، نه زردها. قرارداد قلعه‌نویی با ذوب‌آهن به مدت یک فصل است و او از امروز کار خود را برای گرفتن بازیکنان مورد نیاز تیمش شروع خواهد کرد. قلعه‌نویی فصل گذشته در تراکتورسازی قول قهرمانی داد اما به خاطر یکسری مشکلات به این هدف بزرگ نه در جام حذفی و نه در لیگ برتر نرسید. حالا باید دید او در ذوب‌آهن چه نتیجه‌ای به دست خواهد آورد؟


 

 

captcha
تازه ها
بیشتر