یادداشت / شناسه خبر: 75264 / تاریخ انتشار : 1396/3/21 11:55
|

یک تیم خطرناک: سپاهان

رویاهای کرانچار در لیگ هفدهم قطعا بسیار شیرین است و خطرات این تیم برای «پرسپولیس قهرمان» اندک نخواهد بود.

ایران ورزشی آنلاین / وصال روحانی / نقل و انتقال‌های لیگ برتر فوتبال کشور تازه از چهارشنبه این هفته (24 خرداد) کلید می‌خورد و تا اواسط شهریور به درازا می‌انجامد و این مقطعی است که هر بازیکن به توافق رسیده با یکی از باشگاه‌ها باید به هیات فوتبال شهر و استانش برود و آن قرارداد را رسمی و نهایی کند و نسخه مربوطه توسط باشگاه خریدار به سازمان لیگ تحویل داده شود.

با این حال اکثر باشگاه‌های لیگ بیش از 50 درصد خریدهای فصل بعدی خود را انجام داده‌اند و اعزام نفرات جذب شده به هیات‌های فوتبال استان‌ها فقط جوهر آخر بر کارهایشان و تمام کردن اسناد مربوطه است و بر این اساس باید متذکر شد که یکی از بهترین خریدکنندگان لیگ در هفته‌های اخیر سپاهان بوده است. تیم اصفهانی عزت ا... پورقاز و سیاوش یزدانی را برای دفاع وسط و حسن جعفری را برای پست دفاع راست و شاهین ثاقبی و البته ساسان انصاری را برای امور تهاجمی جذب خویش کرده است و این اطمینان را هم دارد که مسعود حسن‌زاده بعد از رفع مصدومیت شدید چندی پیش‌اش دیر یا زود به ترکیب طلایی‌ها بازخواهد گشت و مهدی شریفی هم که برای گذراندن خدمت سربازی‌اش به تراکتورسازی پیوسته بود با احتساب پایان دوران خدمتش در مقطعی از لیگ هفدهم به فولادشهر رجعت خواهد کرد.

یک نقشه حساب شده
سپاهان برای تقویت هر چه بیشتر خود به مرتضی تبریزی و لوسیانو پریرا هم چشم داشت و دومی به واقع به مدت دو فصل چشم و چراغ خط حمله سپاهان بود و در مقطعی از فصل گذشته در گسترش فولاد نیز بد کار نکرد و تبریزی با گلزنی‌هایش در ذوب‌آهن و به ویژه در نیم‌فصل اول لیگ شانزدهم جای خالی کاوه رضایی و مسعود حسن‌زاده کوچ کرده به سایر تیم‌ها را پر کرده است. این افراد پس از جذب شدن ساسان انصاری تا حدی از چشم سپاهان افتادند اما طراح این تغییرات که همانا زلاتکو کرانچار است در دومین مقطع حضورش در سپاهان آشکارا یک نقشه راه حساب شده دارد و می‌خواهد تیمی بسازد که همچون مقطع اول حضور او در سپاهان یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی را در لیگ برتر نصیب طلایی‌ها کرد و یک جام حذفی را هم به ارمغان آورد.
حسن این مربی کارکشته کروات نه فقط تجربیات بالای بین المللی او بلکه آشنایی‌اش با مناسبات فوتبال ایران است و اینکه اینجا چگونه باید بود تا به جام‌ها و عناوین قهرمانی نزدیک‌تر شد.

پاسخ‌های معلوم و نامعلوم
سپاهان باید از خود بپرسد چرا سه سال و اندی پیش کرانچار را با کارنامه قابل قبولش رد کرد و چرا بسیار کم پای حسین فرکی ایستاد که طی کمتر از یک فصل مربیگری در فولادشهر قهرمانی تازه‌ای را به طلایی‌ها بخشید اما کرانچار جواب سوال‌هایش را می‌داند. او با تعدادی از نفرات فعلی سپاهان در مقطع اول عضویتش در این تیم کار کرده و هر چند عبدا... ویسی فصل پیش در یک حضور ناموفق 24 هفته‌ای تغییرات فزون‌تر از حدی را در ترکیب آن تیم اعمال داشت و تیم دوران کرانچار را به هم ریخت.
اما بر اثر آن حالا بازیکنان مجرب و مفیدی مثل موسی کولی بالی، عارف غلامی، میلاد سرلک، حسین پاپی، فرید بهزادی کریمی، مهرداد محمدی، رسول نویدکیا و جلال الدین علی محمدی عضو سپاهانند و البته احسان حاجی‌صفی که همچنان ستاره اول این تیم به نظر می‌رسد و با اینکه شجاع خلیل‌زاده کوچ کرده است و در راستای انتقالی که به مدت دو سال روی آن صحبت می‌شد به پرسپولیس آمده و سرور جباروف نیز از نظر آبی‌های تهرانی ملک و مایملک آنها است و باید به تهران بیاید اما دست‌های کرانچار از مهره‌هایی پر است که ترکیب شان شاید بوی قهرمانی را بدهد.

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر