فوتبال ایران / شناسه خبر: 75219 / تاریخ انتشار : 1396/3/15 23:51
|
مذاکره زمانی با گزینه ها، وزارت ورزش خبر دارد؟

نسخه جدید در استقلال: زرینچه مدیر‌عامل، فیلیکس ماگات سرمربی

در نشست مخفیانه درباره انتخاب سرمربی جدید هم بحث شده است. زرینچه در مذاکرات خود با زمانی اعلام کرده که می‌تواند زمینه‌ساز حضور فیلیکس ماگات در استقلال شود.

ایران ورزشی آنلاین / نسخه جدیدی که برای استقلال نوشتند این است که جواد زرینچه مدیر عامل شود و فیلیکس ماگات هم سرمربی. تا به امروز وزیر ورزش و جوانان که مسوولیت ایجاد تغییرات در باشگاه استقلال را به عهده دارد این خبر را تایید نکرده است اما نشست جواد زرینچه با حسن زمانی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال که در همین راستا انجام شده بسیار جالب توجه است. از سویی گفته می‌شود که افتخاری سخت خود را به تکاپو انداخته تا یک فصل دیگر طعم مدیریت در باشگاه استقلال را بچشد که باید دید او در نهایت از وزیر رای اعتماد می‌گیرد یا خیر. البته وضعیت منصوریان هم در استقلال با ثبات نیست و جدایی او را نباید دور از ذهن دانست.

---

اینکه نشست اخیر حسن زمانی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال و جواد زرینچه با هماهنگی و اطلاع وزیر ورزش و جوانان انجام شده یا خیر، هنوز مشخص نیست چون هیچ اظهارنظر رسمی از سوی متولیان اصلی باشگاه استقلال (وزارت ورزش) در این خصوص منتشر نشده اما اشاره به جلسه‌ای که عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با آقا جواد داشته در این برهه که افتخاری سعی می‌کند به هر شکل خود را در مدیریت باشگاه استقلال حفظ کند، می‌تواند جالب توجه باشد.
در روزهای اخیر افتخاری و برخی دیگر از مسوولان باشگاه که برای ماندن در استقلال سخت به تلاش و تکاپو افتاده‌اند مذاکرات بسیاری در پس پرده با تصمیم‌گیران کلان باشگاه داشته‌اند تا از اخراج مصون بمانند اما در همین اثنا یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال که از ابتدای فصل منتقد برخی تصمیم‌ها بود و حتی صراحتا از ضعف‌های فنی منصوریان گفته بود و افتخاری را هم دربرخی مصاحبه‌هایش از دم تیغ گذرانده بود در جلسه‌ای که با زرینچه داشته پیشنهاد مدیرعاملی باشگاه استقلال را به او داده است.
در این نشست زرینچه ابراز تمایل کرده که مدیریت باشگاه استقلال را بر عهده بگیرد. زرینچه که هر فصل در این برهه نامش به‌عنوان مدیرعامل آینده باشگاه استقلال مطرح می‌شود برای اینکه نظر مساعد زمانی را جلب کند به وی گفته است که اگر مدیرعامل استقلال شود، نظر مساعد غالب پیشکسوت‌های باشگاه استقلال را هم جلب خواهد کرد و آنها را در صف حامیان باشگاه قرار خواهد داد.
ظاهرا زرینچه پیش از برگزاری نشست با زمانی در این خصوص با برخی از پیشکسوت‌ها گفت و گوهایی داشته اما نکته بسیار قابل توجه و مهم این است که در نشست مخفیانه فوق درباره انتخاب سرمربی جدید هم بحث و تبادل نظر شده است. زرینچه در مذاکرات خود با زمانی اعلام کرده که می‌تواند زمینه‌ساز حضور فیلیکس ماگات در استقلال شود. البته مشخص نیست که آقا جواد به واسطه کدام اعتبار مالی و چه بودجه‌ای چنین قولی به زمانی داده است. از طرفی فیلیکس ماگات اکنون در یک تیم چینی فعالیت می‌کند و بعید است که فراهم کردن مقدمات حضور این مربی نامدار در استقلال کار ساده‌ای باشد.
وزیر چه تصمیمی می‌گیرد؟
درباره تغییرات در استقلال اما نظرات گوناگونی مطرح می‌شود. گروهی اعتقاد دارند که افتخاری و منصوریان فصل بعد هم در استقلال به فعالیت ادامه خواهند داد.
 برخی هم معتقدند به زودی تغییرات گسترده‌ای در باشگاه استقلال ایجاد می‌شود و حتی همین حسن زمانی که با جواد زرینچه نشست برگزار کرده و به دنبال تغییرات در استقلال است نیز از کار برکنار می‌شود و گروهی جدید مدیریت باشگاه استقلال را بر عهده می‌گیرند.
 از علی فتح‌ا... ‌زاده و محمدحسین قریب به‌عنوان دیگر گزینه‌های مدیر عاملی باشگاه استقلال یاد می‌شود اما وزیر ورزش و جوانان هنوز تصمیمی در این باره نگرفته است. ظاهرا قریب مشغول کارهای عمرانی است و وقت سرخاراندن ندارد و نام فتح‌ا...زاده هم فقط در حد حرف بیان می‌شود.
البته اخیرا فتح‌ا... زاده در عکسی میان وزیر ورزش و جوانان و داورزنی دیده شده که این عکس شاید سرمنشاء تحولاتی باشد. گرچه نباید تلاش شدید افتخاری در پس پرده را برای ماندن در استقلال نادیده گرفت و شاید در نهایت او بماند و منصوریان را هم حفظ کند.

---
 
زمانی: استقلال به نام‌های بزرگ نیاز دارد

حسن زمانی در تازه‌ترین مصاحبه خود صراحتا اعلام کرده که در استقلال باید نام‌های بزرگ فعالیت کنند.
او با تایید تغییرات در استقلال چنین گفته است: «نه به‌عنوان عضو هیأت مدیره بلکه به‌عنوان یک هوادار استقلال از شکست 6 بر یک مقابل العین ناراحت هستم و چنین نتیجه‌ای اصلاً مورد قبول هیچ یک از اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال نیست. بحث تغییرات که از مدت‌ها قبل وجود داشته ولی برای ما مهم نام استقلال است. اگر من در اینجا بودم و حرفی زده‌ام به خاطر موفقیت استقلال بوده و اگر هم نباشم باز هم برای موفقیت استقلال دعا می‌کنم.»
آیا احتمال دارد سرمربی خارجی روی نیمکت استقلال بنشیند؟ زمانی توضیح داد: «استقلال تیم بزرگی است و همیشه باید افراد بزرگ در آن فعالیت کنند. حرف من فقط این است که هوادار نباید بابت اشتباه کسی که مسوول است ضربه جدی بخورد. نمی‌خواهم در این شرایط که همه ناراحت هستند حرفی بزنم که خدای ناکرده دل یک نفر بشکند ولی باز هم تأکید می‌کنم تیم بزرگی مثل استقلال این مشکلات را پشت سر خواهد گذاشت.»
زمانی بر خلاف نظر برخی اعتقاد دارد که همه شرایط لازم برای برتری استقلال مقابل العین فراهم بود: «تاکید می‌کنم که همه شرایط مهیای برد استقلال بود، مدیران باشگاه پاداش دور رفت را به صورت کامل به کادر فنی و بازیکنان پرداخت کردند تا آنها با روحیه مضاعف به مصاف حریف بروند اما متأسفانه این اتفاق افتاد و استقلال بدترین شکست سال‌هاى اخیر خود را شاهد بود. مطمئنا با انتخاب هیأت مدیره جدید و تصمیم وزارت ورزش در جلسه‌ای که با هیات مدیره خواهیم داشت به این موضوع رسیدگی می‌کنیم و دلایل شکست مورد بررسی قرار می‌گیرد. اینگونه نیست که ما هم دست روی دست بگذاریم چون ما هم خودمان را جای هواداران می‌گذاریم و ناراحتی آنها را درک می‌کنیم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر