ورزش ایران / شناسه خبر: 75209 / تاریخ انتشار : 1396/3/14 22:21
|

ایران ۳ - لهستان یک / جای ستاره‌ها خالی نبود

ستاره‌ها نبودند و جوانترها کاری کردند که هیچ‌کس جای خالی آنها را حس نکرد. بازی با لهستان به ما گوشزد کرد که می‌توانیم تیم جوانتر و بهتری داشته باشیم.

ایران ورزشی آنلاین / اولین پیروزی ایران در لیگ جهانی والیبال 2017 به دست آمد. ایران توانست لهستان قدرتمند را شکست دهد تا اولین باخت این تیم رقم بخورد. این برد ارزشمند در حالی به دست آمد که سعید معروف به دلیل مشکل گوارشی به این دیدار نرسید و از طرفی دیگر شهرام محمودی و محمد موسوی هم در تهران مانده بودند.

فرهاد سال افزون، محمد جواد معنوی نژاد، میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، سامان فائری و مصطفی حیدری چهره ای جدید از والیبال ایران را نشان دادند و همین چهره جدید لهستان را از پای در آورد. عادل غلامی هم به صلاحدید کادر فنی بیرون نشست تا ترکیبی کاملا جوان اولین برد ایران در لیگ جهانی والیبال را رقم بزنند.

 

ایران توانست با درخشش امیر غفور، محمد جواد معنوی نژاد، فرهاد سال افزون و میلاد عبادی پور در غیاب 3 ستاره مطرح کشورمان لهستان را با نتیجه 3 بر یک و امتیازات 18 بر 25، 25 بر 23، 25 بر 23 و 25 بر 22 شکست بدهد تا اولین پیروزی ایران مقابل تنها تیم بدون شکست گروه انجام بگیرد.

ست اول با ترکیب فرهاد سال افزون، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، سامان فائزی، مهدی مرندی، مصطفی حیدری برای ایران آغاز شد اما اواخر ست اول با یک برخورد شدید بین بازیکنان رو به رو بود. مجتبی میرزاجانپور برای اسپک به هوا پرید اما با سال افزون برخورد کرد که چشم دو بازیکن آسیب جدی دید. سال افزون با توجه به غیبت معروف در زمین ماندنی شد اما میرزاجانپور جای خود را به معنوی نژادی داد که ستاره بازی امروز بود. او سهم به سزایی در کسب امتیازات ایران بود و با حضورش در زمین روند بازی را تغییر داد.

تنها تیم بدون شکست گروه A لیگ جهانی والیبال مقابل ایران بالاخره اولین باخت خود را پذیرفت و ایران روند کسب اولین برد در سومین بازی لیگ جهانی را حفظ کرد. ایران در تمامی لیگ های جهانی دو بازی اول خود را باخته بود و تنها سال 2015 موفق به پیروزی در بازی سوم نشده بود که همین لهستان ایران را متوقف کرده بود. این طلسم شکست و ایران توانست اولین پیروزی خود را به دست بیاورد و در جدول صعود داشته باشد.

captcha
تازه ها
بیشتر