ورزش جهان / شناسه خبر: 75196 / تاریخ انتشار : 1396/3/14 01:37
|

رئال ، آقای اروپا

تیم زیدان با برد خیره کننده 1-4 مقابل یوونتوس به اولین تیمی تبدیل شد که توانست از عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان دفاع کند.

ایران ورزشی آنلاین / رئال مادرید با پیروزی در کاردیف یک بار دیگر رکوردها را جا به جا کرد. 12 قهرمانی در لیگ قهرمانان، اولین تیمی که از عنوان قهرمانی‌اش دفاع می‌کند. رونالدو، اولین بازیکنی است که در سه فینال این تورنمنت گل می‌زند و زیدان در دوره 18 ماهه مربیگری‌اش توانسته دو بار قهرمان اروپا شود. قبل از بازی هر دو مربی و اکثر کارشناسان یک بازی پایاپای را بین رئال و یوونتوس پیش‌بینی می‌کردند، ولی تیم مادریدی ناباورانه توانست به برتری 4 بر یک برسد.

یوونتوس بازی را بهتر شروع کرد و کیلور ناواس روی شوت‌های هیگواین و پیانیچ مجبور به واکنش شد، ولی رئال بازی را به تعادل کشاند و در دقیقه 20 روی اولین حمله جدی به گل رسید. رونالدو بعد از یک- دو با کارواخال توپ را از روی خط محوطه جریمه وارد دروازه کرد. البته تصاویر آهسته نشان داد توپ با برخورد به نوک پای بونوچی تغییر مسیر داده تا مهار آن برای بوفون غیرممکن شود.

یووه برای جبران دست به حمله زد و خیلی زود به گل تساوی رسید. در دقیقه 27 توپ با همکاری ساندرو و هیگواین به مانژوکیچ رسید تا با یک برگردان دیدنی سرانجام دروازه‌بان رئال را تسلیم کند. بعد از این گل بازی به جریان عادی برگشت و دو تیم محتاطانه بازی کردند تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد.

رئال در نیمه دوم شروعی توفانی داشت و یووه نتوانست در برابر گردش سریع توپ و حملات سریع این تیم راه حلی داشته باشد. در دقیقه 61 توپ برگشتی به پشت محوطه جریمه به کاسیمیرو رسید که شوت او با برخورد به پای خدیرا به گوشه دروازه رفت. رئال تنها چهار دقیقه بعد به گل سوم رسید و کار را تمام کرد. سانتر مودریچ در تیر یک به رونالدو رسید تا هوشمندانه آن را به گوشه دروازه بفرستد.

آلگری برای جبران این دو گل تعویض‌هایی هجومی داشت. مهمترین آنها کوادرادو بود، ولی هافبک عصبی کلمبیایی با گرفتن دو کارت زرد متوالی اخراج شد تا وضعیت یووه بدتر شود. در طرف دیگر زیدان هم سه تعویض داشت که آسنسیو، یکی از آنها در دقیقه 90 موفق شد با پاس مارسلو گل چهارم را بزند.

این قهرمانی بیش از همه موقعیت زیدان روی نیمکت رئال و به عنوان یک مربی صاحب سبک را تثبیت می‌کند. او در دومین فصل حضورش در رئال موفق شد قهرمانی لیگ و لیگ قهرمانان را به دست آورد و با تکرار قهرمانی اروپا کاری کرد که مربیانی مثل مورینیو، آنچلوتی و گواردیولا هم موفق به انجامش نشده بودند. 

captcha
تازه ها
بیشتر