فوتبال ایران / شناسه خبر: 75141 / تاریخ انتشار : 1396/3/9 01:17
|
بدترین نتیجه تاریخ آبی‌ها در آسیا

تیتر غلط به افتخار اغلاط بازی استقلال: کلین شیش

انتخاب یک تیتر غلط کنایه‌ای‌ست به تیمی که بازی‌اش در اغلاط تاکتیکی غرق شده بود. استقلال شب تلخی را برای دوستدارانش ساخت. کدام استقلالی شبی تلخ‌تر از این را به خاطر می‌آورد؟

ایران ورزشی آنلاین / آیا بدتر از این ممکن بود؟ استقلال برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی تنها به یک مساوی نیاز داشت، اما تاکتیک اشتباه منصوریان در ارائه بازی دفاعی باعث شد سنگین ترین نتیجه تاریخ استقلال در لیگ قهرمانان آسیا رقم بخورد. نتیجه‌ای که سخت از یادها خواهد رفت.

 

دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا/ ساعت 23:15
استادیوم: هزاع بن زاید
داور: کو هیونگ جین ، کمک ها: پارک سانگجون و پارک اینسون

 

ترکیب العین: خالد عیسی، اسماعیل احمد، مهند سالم، سالم العزیزی، خالد عبدالرحمن، لی میونگ‌جو، احمد برمان، محمد عبدالرحمان، کایو لوکاس، عمر عبدالرحمان و ناصر الشمرانی

سرمربی: زوران مامیچ

ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، رابسون جان واریو، لئوناردو پادووانی، میلاد زکی پور، وریا غفوری(مجتبی حقدوست 54)، فرشید باقری(جابر انصاری 25)، مجید حسینی، خسرو حیدری، هرائر مگویان، علی قربانی(محسن کریمی 39) و کاوه رضایی

سرمربی: علیرضا منصوریان

 

شرح گل‌ها:

1-0 (العین) : در دقیقه 27 کایو بازیکن برزیلی العین بعد از یک و دو با لی میونگ‌جو در فضای خالی محوطه جریمه استقلال دوباره صاحب توپ شد تا او دروازه ی استقلال را باز کند.

2-0 (العین): توپ بلند بازیکنان العین پشت دفاع استقلال در دقیقه 32 به کایو رسید و این بازیکن بعد از دریبل رحمتی، دروازه ی استقلال را با یک ضربه دقیق باز کرد تا اختلاف به عدد دو برسد.

3-0 (العین): سانتر از سمت راست و اشتباه پادوانی در دفع توپ عموری را در موقعیت دروازه خالی قرار داد و این بازیکن دروازه استقلال را به زیبایی باز کرد.

4-0 (العین): در دقیقه 55 شوت لی میونگ‌جو دفاع استقلال را به هم ریخت و از پشت محوطه جریمه به زیبایی دروازه استقلال را برای بار چهارم باز کرد.

5-0 (العین): عمر عبدالرحمن بازهم خط دفاع استقلال را به هم ریخت و ضربه اش از پشت محوطه جریمه گل پنجم العین را رقم زد.

6-0 (العین): شمرانی روی پاس فوق العاده عموری گل ششم را در موقغیت تک به تک  وارد دروازه رحمتی کرد.

6-1 (استقلال): کاوه رضایی از روی ضربه ایستگاهی زیبا ششمین گل خود در لیگ قهرمانان آسیا را به ثمر رساند.

 

 

العین با ارائه نمایشی بی نقص در نیمه اول بازی با 2 گل به رختکن رفت. در این بازی منصوریان با سیستم کاملا دفاعی تیمش را به زمین فرستاد و اوضاع در 25 دقیقه اول بازی کاملا برای استقلال خوب پیش می رفت تا این که در این دقیقه فرشید باقری تک هافبک دفاعی استقلال مصدوم شد و 2 دقیقه اول در نبود او استقلال گل اول را دریافت کرد. اما بعد از این گل بازهم نمایش بی نقص العین ادامه داشت و کایو لوکاس بازهم به استقلال گل زد تا بازی در نیمه اول با نتیجه 2 بر صفر به پایان برسد. منصوریان در نیمه اول جابر انصاری و محسن کریمی را به زمین فرستاد و همین موضوع باعث شده که این تیم در نیمه دوم امیدوار به برگشت به بازی باشد. استقلال در نیمه دوم تنها به یک گل برای صعود نیاز دارد.

اما در نیمه دوم منصوریان قصد داشت تیمش را تهاجمی کند که این تغییر سیستم نه تنها جواب نداد بلکه باعث شد العینی ها آزادانه تر جلو بروند و تلخ ترین نتیجه آبی ها در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا را رقم بزنند. استقلال در نیمه دوم با به نمایش درآوردن یک بازی بی برنامه، پراشتباه و البته بی هدف 4 گل دیگر از حریف خود در این نیمه دریافت کرد تا حالا علیرضا منصوریان قطعا از انتخاب سیستم کاملا دفاعی برای تیمش پشیمان باشد. کاوه رضایی در دقیقه 82 بازی یکی از 6 گل را جبران کرد اما شاید تلخ ترین گل دوران فوتبالش را به ثمر رساند.
 


بهترین بازیکن:

در روزی که تقریبا تمام بازیکنان العین درخشش فوق العاده ای داشتند، عمر عبدالرحمن و کایو لوکاس هرکدام با زدن 2 گل به استقلال نقش مهمی در پیروزی تاریخی تیم شان داشتند.


اتفاق ویژه:

در این بازی که استقلال برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی تنها به یک تساوی نیاز داشت، با 6 گل خورده بدترین نتیجه این تیم در تاریخ لیگ قهرمانان رقم خورد.

captcha
تازه ها
بیشتر