ورزش جهان / شناسه خبر: 75101 / تاریخ انتشار : 1396/3/4 01:30
|

منچستر، قهرمان لیگ اروپا/ سومین جام مورینیو با یونایتد

مربی پرتغالی به وعده اش وفا کرد و فاتح لیگ اروپا شد. سومین قهرمانی فصل که این تیم را به لیگ قهرمانان می رساند.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان/ حکایت لیگ اروپا با قهرمانی منچستریونایتد، مدعی اول مسابقات به پایان رسید. این تیم فینال استکهلم را با گل­های پوگبا و مخیتاریان از آژاکس برد تا کلکسیون افتخارات باشگاه تکمیل شود.

فینال تقابل جوانی بود و تجربه، شور و محافظه­کاری، حمله و دفاع. بوژ، سرمربی آژاکس قبل از بازی با افتخار گفته بود که راه کرویف را ادامه می­دهد؛ فوتبال تهاجمی. در طرف مقابل مورینیو ابایی نداشت که تیمش را حسابگرانه به زمین بفرستد. سرمربی زیرک منچستریونایتد اشتباه لیون در نیمه نهایی را تکرار نکرد و هیچ فضایی به مهاجمان سریع آژاکس نداد.

آژاکس به در بسته می­زد و یونایتد منتظر فرصت بود. این فرصت در دقیقه 18 به دست آمد و شوت پوگبا پس از برخورد به پای مدافع حریف تغییر جهت داد و به درون دروازه چرخید. آژاکس در ادامه این نیمه توپ را کاملا در اختیار داشت، ولی هیچ منفذی برای نزدیک شدن به دروازه رومرو پیدا نکرد.

در شروع نیمه دوم منچستر یک بار دیگر زهرش را ریخت. مخیتاریان روی یک کرنر سریعتر از مدافع حریف به توپ رسید و با یک برگردان خیال تیمش را راحت کرد.

چهل دقیقه به پایان بازی مانده بود، ولی قابل پیش­بینی بود که آژاکس بختی برای جبران این دو گل ندارد. تعویض دقیقه 60 دلبرگ، بهترین مهاجم  آژاکس نشانه شکست برنامه­های این تیم بود. بازیکنان تازه­وارد هم راه نجات را پیدا نکردند.

مورینیو در دقیقه 89 رونی، کاپیتان تیمش را به زمین فرستاد تا در این قهرمانی سهیم باشد و جام را بالای سر ببرد. زلاتان، دیگر مهاجم باسابقه تیم هم با عصا کنار زمین بود، درست مثل مارکوس روخو و اشلی یانگ. مورینیو موفق شد با وجود لشگر مصدومانش به جامی که قول داده بود برسد. اگر سوپرجام شروع فصل را هم حساب کنیم، این سومین قهرمانی این فصل یونایتد بعد از بردن جام اتحادیه است. مورینیو هنگام عکس تیمی از بازیکنانش خواست تا عدد 3 را به نشانه این سه قهرمانی نشان بدهند.

منچستر با این قهرمانی راهی لیگ قهرمانان فصل آینده شد و مورینیو با تکیه بر آن می­تواند خودش را در اولین فصل حضور در اولدترافورد موفق بداند، هرچند در لیگ برتر ششم شد. 

captcha
تازه ها
بیشتر