ورزش جهان / شناسه خبر: 75098 / تاریخ انتشار : 1396/3/3 17:57
|

پدیده 16 ساله برزیلی در رئال موفق می‌شود؟/ خودت باش پسر!

بزرگان فوتبال برزیل پیش‌بینی می‌کنند وینیسیوس جونیور که با 45 میلیون یورو از فلامنگو به رئال منتقل شده، آینده درخشانی خواهد داشت.

ایران ورزشی آنلاین / وینیسیوس جونیور به رئال مادرید پیوست. این بازیکن 16ساله با قیمت 45 میلیون یورو از فلامنگو خریداری شده است. البته او تا سال 2019 در فلامنگو خواهد ماند. چندین اسطوره فوتبال برزیل نظرشان را درباره وینیسیوس داده‌اند.

زیکو گفته: «ما باید مراقب او باشیم چون انتظارات از او بالاست و این می‌تواند روی او اثر بگذارد. او 16 سال دارد و همه دارند به او فشار می‌آورند. همه می‌گویند او باید بازی کند. بله، این از برخی جهات خوب است اما ما باید آرام و خونسرد باشیم و فکر نکنیم که او باید همان بازی‌هایی که در تیم زیر 20ساله‌ها انجام می‌دهد را تکرار کند. ما نمی‌توانیم او را تحت فشار زیادی بگذاریم. او نباید فکر کند که همین حالا یک بازیکن حرفه‌ای شده است. او باید با همان اشتیاقی برای تیم ذخیره‌ها بازی کند که برای تیم اصلی بازی می‌کند. این اتفاق برای من هم افتاد و من در تیم دوم هم با همان شور و شوق بازی می‌کردم اما رافینیا، توماس، لوران، مورالیا و آدریان این کار را نکردند و به همین دلیل افت کردند. آنها بسیار سریع و در سنین خیلی پایین به تیم اصلی راه یافتند و وقتی که در تیم ذخیره‌ها از آنها استفاده شد، نمی‌دانستند چطور باید خود را کنترل کنند. شما باید تمرکز خوبی داشته باشید و مراقب باشید.»

ادموندو که با تیم برزیل قهرمان کوپا آمریکا 1997 شد هم می‌گوید: «اگر در اروپا بازیکن خوبی با قیمت پایین‌تر از 100 میلیون یورو پیدا نمی‌شود، رئال کار خوبی کرده که پولش را خرج خرید او کرده. او در مسیری عالی قرار دارد و همه ابزار لازم برای اینکه بازیکنی بزرگ شود را داراست. رئال مادرید ریسک بزرگی کرده و تصور آنها این است که او بازیکنی کلیدی برایشان خواهد شد؛ بازیکنی کهکشانی اما هر بازیکن خوبی نیاز به بازی دارد. او بازیکن خوبی است و باید بخشی از تیم شود.

رئال مادرید نمی‌خواست که اجازه دهد بارسلونا این بازیکن را بخرد و آنها جواهر دیگری را از دست بدهند. آنها جانشینی برای بنزما، کریستیانو رونالدو و دیگر بازیکنان می‌خواهند. تیمشان باید جوان شود. آنها نمی‌خواستند وینیسیوس به تیم دیگری در اروپا برود و مجبور شوند او را از آن تیم بخرند.»

به‌به‌تو، دیگر اسطوره فوتبال برزیل هم گفته: «او باید آرام و خونسرد به پیش برود. او تنها 16 سال دارد. من در این سن فوتبال حرفه‌ای را شروع کردم. من او را می‌شناسم، او پسر خوبی است و خونسرد است و تمرکز خوبی دارد. او بسیار سریع کار می‌کند و بازیکنی هوشمند است. او می‌داند چطور گل بزند. به نظرم او همه ابزار لازم را دارد که بازیکنی بزرگ شود.»

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر