ورزش جهان / شناسه خبر: 75094 / تاریخ انتشار : 1396/3/3 17:14
|

اسپالتی در اینتر، دی‌فرانچسکو در رم

اینتر برای جبران ناکامی این فصل سراغ سرمربی رم رفته و رم هم می‌خواهد به جای او از مربی ساسولو و هافبک سابق خودش استفاده کند.

ایران ورزشی آنلاین / اسکای اسپورتس مدعی شد که لوچانو اسپالتی، سرمربی فعلی رم، هفته آینده به عنوان سرمربی جدید اینتر معرفی خواهد شد. اینتر از تابستان تا به حال با 3 مربی متفاوت همکاری داشته است. در ابتدا مانچینی هدایت این تیم را برعهده داشت ولی اواسط تابستان تیم را ترک کرد تا دی‌بوئر روی نیمکت نراتزوری بنشیند ولی نتایج ضعیف دی بوئر نیز منجر به اخراج او شد تا استفانو پیولی سرمربی اینتر شود. در نهایت پیولی نیز چند هفته مانده به پایان فصل، وقتی امید صعود به لیگ اروپا بر باد رفته بود برکنار شد. اینتر برای فصل آینده به دنبال کونته بود، ولی در جذب سرمربی چلسی ناموفق بود و حالا ظاهرا با اسپالتی به توافق رسیده است.

از طر ف دیگر رم برای جانشینی اسپالتی با اوزه‌بیو دی‌فرانچسکو به توافق رسیده است. آنها جزییات قرارداد او را در روزهای آینده نهایی خواهند کرد. دی‌فرانچسکو مربی فعلی ساسولو است و جدی‌ترین گزینه جانشینی لوچیانو اسپالتی بود. انتقال دی‌فرانچسکو برای رم پرهزینه است، چون مبلغ فسخ قرارداد او با ساسولو 5 میلیون یورو است و آنها تمامی این مبلغ را از رم می‌خواهند.

دی‌فرانچسکو در سال‌های 1997 تا 2001 در پست هافبک برای رم بازی کرد و با این تیم یک بار فاتح اسکودتو شد. او که اکنون 47 سال دارد، در سال 2007 از فوتبال خداحافظی کرد و بلافاصله به سراغ پست‌های خارج از میدان رفت. او ابتدا مدیر ورزشی وال دی سانگرو و سپس مربی ویرتوس لانچیانو، پسکارا، لچه و ساسولو شد. او از سال 2012 مربی ساسولو بوده است.

دی‌فرانچسکو، ساسولو را برای اولین بار در تاریخش به سری آ آورد و آنها را حتی به لیگ اروپا هم رساند. ساسولو در این فصل عملکرد خوبی داشت و یک هفته مانده به پایان فصل در رده یازدهم است.

 

 

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر