ورزش جهان / شناسه خبر: 75076 / تاریخ انتشار : 1396/3/1 18:45
|

خداحافظی اشکبار تری با استمفورد بریج

کاپیتان چلسی که در این فصل بیشتر نیمکت‌نشین بود از این تیم جدا می‌شود. او هنوز تصمیم نگرفته از فوتبال خداحافظی کند یا به تیم دیگری برود.

ایران ورزشی آنلاین / جان تری یکشنبه آخرین دیدار خود با پیراهن چلسی در استمفورد بریج را هم انجام داد و خداحافظی باشکوهی داشت. این بازیکن 36ساله در پایان فصل آزاد می‌شود. او در بازی مقابل ساندرلند در ترکیب ثابت قرار داشت و در دقیقه 26 جای خود را به گری کیهیل داد. شماره تری در چلسی 26 است و این دلیل تعویض او در این دقیقه بود. او پس از مسابقه به زمین برگشت و سخنرانی پراحساسی داشت.

تری در دوران حضور در چلسی 717 بازی انجام داد که در 580 مسابقه کاپیتان بود. بازیکنان ساندرلند برای او تونل افتخار تشکیل دادند و طرفداران هم در هنگام تعویضش، بسیار به تشویق او پرداختند. تری پس از تعویض، بازوبند را به کیهیل سپرد.

جوردن پیکفورد، دروازه‌بان ساندرلند عمدا در دقیقه 26 توپ را به بیرون زد تا تری در این دقیقه تعویض شود.

تری پس از مسابقه گفت: «این یکی از سخت‌ترین روزهای زندگی من است. من بسیار خوش‌اقبال بوده‌ام که در دوران بازی‌ام با بازیکنان و مربیانی باورنکردنی کار کرده‌ام. من از تک‌تک شما بسیار سپاسگزارم. ما همه باید از این مردی که اینجاست، آقای رومن آبراموویچ، تشکر کنیم. من شخصا می‌خواهم از او تشکر کنم. او پول خیلی زیادی به باشگاه آورد. از همسر و فرزندانم هم تشکر می‌کنم. حمایت شما فوق‌العاده بود. دست آخر از همه شما ممنونم؛ طرفداران، بهترین طرفداران دنیا بدون کوچک‌ترین تردیدی. شما از 17سالگی که کارم را شروع کردم به من همه چیز دادید. زمانی که اوضاعم خوب نبود از من حمایت کردید و وقتی که روزهای بدی داشتم و ناامیدتان کردم نام من را سر دادید.»

او درباره آینده‌اش هم توضیح داد: «من چند هفته استراحت می‌کنم و سپس تصمیم می‌گیرم. هر بازیکنی که فوتبال را کنار گذاشته به من توصیه کرده تا جایی که می‌توانم به فوتبال ادامه بدهم. من می‌خواهم بازی کنم و به همین دلیل است که فوتبالم در چلسی را خاتمه می‌دهم. من نمی‌خواهم سر راه کسی قرار بگیرم. در رختکن شخصیت‌های بزرگی داریم. کیهیل وارد زمین شد و بازوبند را به بازو بست. داوید لوییز هم خوب است و از زمانی که برگشته، به بلوغ رسیده. سسک شخصیت بزرگی است. به نظرم این سه نفر رختکن را مدیریت خواهند کرد.»

آنتونیو کونته، مربی چلسی هم گفت: «خیلی مهم بود که راه حل مناسبی پیدا کنیم تا برای قهرمان بزرگمان جشن بگیریم. او اسطوره بزرگ این باشگاه است. او شایسته حضور در ترکیب ثابت بود و باید در دقیقه 26 تعویض می‌شد. او شایسته این جشن بود، چون او تاریخ چلسی را نوشت. برای او و خانواده‌اش بهترین آرزوها را در آینده دارم.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر