ورزش بین الملل / شناسه خبر: 75009 / تاریخ انتشار : 1396/2/26 15:32
|

دلایل سهمیه نگرفتن احتمالی آرسنال از زبان ونگر

سرمربی آرسنال معتقد است تیم‌های میانه‌جدولی در هفته‌های آخر بازی‌ها را جدی نمی‌گیرند.

ایران ورزشی آنلاین / آرسن ونگر تعهد اخلاقی برخی باشگاه‌های لیگ برتری که وضعیت بقای‌شان قطعی شده را زیر سوال برد. آرسنال ممکن است برای اولین بار از سال 1997 نتواند به لیگ قهرمانان برسد و تنها بخت کسب سهمیه تیم ونگر این است که منچسترسیتی و لیورپول امتیاز از دست بدهند، ولی این مربی معتقد است که بعضی تیم‌ها در هفته‌های آخر بی‌تفاوت بازی می‌کنند.

آرسنال امشب میزبان ساندرلند و یکشنبه میزبان اورتون است و بعد از پیروزی 4 بر صفر لیورپول مقابل وستهم ممکن است پیروزی در این دو بازی هم برای رسیدن به رتبه چهارم کافی نباشد. آخرین بازی لیورپول یکشنبه مقابل میدلزبوروی سقوط کرده است و در صورت پیروزی سهمیه‌اش قطعی خواهد شد. سیتی هم امشب میزبان وست‌برام و یکشنبه میهمان واتفورد است و سه امتیاز از این دو بازی شاگردان پپ را به لیگ قهرمانان می‌فرستد.

ونگر معتقد است که برخی تیم‌ها برای غرورشان بازی نمی‌کنند و این می‌تواند بخت آرسنال برای کسب سهمیه را از بین ببرد؛ «معتقدم ما باید با تمام وجود تلاش کنیم و فصل را با 75 امتیاز تمام کنیم. اگر نشد هم نشده. حداقل ما کارمان را تا لحظه آخر درست انجام داده‌ایم.»

ونگر اضافه کرد: «ما دو بازی دیگر داریم. حریفان اخیر ما، استوک و ساوتهمپتون با تمام وجود بازی کردند، ولی برخی تیم‌ها بعد از اطمینان از صعود به فکر استراحت هستند. ده سال پیش چنین اتفاقی نمی‌افتاد. ذهنیت تیم‌های لیگ برتری و تعهد اخلاقی آنها تغییر کرده است.»

البته ونگر حاضر نشد از تیمی اسم ببرد و وقتی از او پرسیدند منظورش وستهم است، گفت: «نمی‌خواهم آنها را قضاوت کنم. ما فقط می‌توانیم مراقب عملکرد خودمان باشیم. حالت ایده‌ال این است که وابسته به نتایج دیگران نباشید. متاسفانه ما در چنین شرایطی نیستیم.»

گواردیولا، سرمربی سیتی اما نظر ونگر که برخی تیم‌ها از حالا در «تعطیلات» هستند را قبول ندارد و گفت: «نمی‌فهمم مبریان چطور درباره بقیه تیم‌ها نظر می‌دهند. بهتر است از خود آرسن بپرسید.» گواردیولا اضافه کرد: «تا به حال هیچ بازیکنی را ندیده‌ام که به زمین برود و برای بردن تلاش نکند. ولی اگر نمی‌خواهید به نتایج دیگر تیم‌ها وابسته نباشید، بهتر است بازی‌های خودتان را ببرید. آرسنال باید با ساندرلند و اورتون بازی کند. تکلیف هر دو تیم مشخص شده، این طور نیست؟ یکی سقوط کرده و دومی به لیگ اروپا صعود کرده، پس شرایط یکسان است و شما نباید شاکی باشید. اگر در طول فصل بهتر عمل کنید، چنین مشکلاتی پیدا نمی‌کنید.»

ونگر معتقد است که اگر آرسنال برای اولین بار در دوره مربیگری‌اش پایین‌تر از رتبه چهارم بایستد، خودش را باید سرزنش کند؛ «ما قربانی بی‌ثباتی خودمان در طول فصل خواهیم بود. ما بخش کوچکی از فصل افت کردیم و بهای آن را می‌پردازیم. ما قربانی هیچکس نیستیم. اگر ما به امتیاز 75 برسیم، تنها با یک امتیاز کم می‌آوریم.»

ونگر در پاسخ به این سوال که اگر تیمش به لیگ اروپا برود از تیم اصلی استفاده می‌کند، گفت: «به جز جام اتحادیه که ما به بازیکنان جوانتر فرصت می‌دهیم، همه جام‌ها برای ما جدی است. من برای هشتمین بار به فینال جام حذفی رسیده‌ام. شما وقتی به چنین آماری می‌رسید که مسابقات را جدی گرفته باشید.»

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75009
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر