فوتبال ایران / شناسه خبر: 75007 / تاریخ انتشار : 1396/2/26 13:22
|

تلاش‌های ناموفق برای ورود استقلال و پرسپولیس به بورس

تلاش ما بر این است که این دو باشگاه در آینده‌ای نه چندان دور وارد بورس و توسط خود مردم اداره شود اما به شرطی که پرسپولیس و استقلال در یکی دو سال آینده بتوانند بر مشکلات مالی و حقوقی خود غلبه کنند.

ایران ورزشی آنلاین / با این نام‌های بزرگ و آن پیشینه کهن، چشم پرسپولیس و استقلال هنوز به دست هواداران‌شان است و تا وقتی مشکلات حقوقی آنها برطرف نشود، راهی برای ورودشان به بورس نیست.

موضوعی که امیررضا خادم، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ورزش و جوانان درباره‌اش گفته: «پرسپولیس و استقلال در سال‌های گذشته عادت کرده بودند از طریق هواداران و همچنین از جیب دولت و با حمایت‌های دولت منابع مالی خود را تامین کنند. آنها در عین اینکه دست‌شان در جیب دولت بود و حمایت‌های مختلف را داشتند، مدیرانشان بدهی‌های سنگین ایجاد می‌کردند. الان هم مشکل‌شان همین است و فکر می‌کنم این مسیر در سال‌های آینده هم ادامه دارد. این دو باشگاه هنوز درگیر بدهی‌های قبلی خود هستند و در حال پرداخت خسارت. به هر صورت این دو باشگاه نیاز به حمایت هواداران خود دارند اما به شکل سازماندهی شده و در شرایطی بهتر. قطعا هواداران هم دوست دارند با اطمینان بیشتر از باشگاه‌هایی که به آنها علاقه‌مند هستند، حمایت کنند تا بتوانند آنها را در شرایط بهتری ببینند اما این حمایت‌ها باید سازماندهی شده باشد. خوشحالم که امروز پرسپولیس و استقلال دیگر از حمایت‌های دولت برخوردار نیستند و خودشان دنبال درآمدزایی رفته‌اند. این دو باشگاه به هر صورت نیازمند حمایت هواداران و مردم هستند اما همانطور که گفتم این حمایت باید در چارچوب حقوقی و سازماندهی شده صورت بگیرد تا بتوانند نیازهای پرسپولیس و استقلال را مرتفع کنند.»
اما آیا بعد از اقدامات قبلی برای واگذاری پرسپولیس و استقلال به مردم و بخش خصوصی امیدی به واگذاری آنها هست؟ معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش و جوانان اینطور پاسخ می‌دهد: «همانطور که خود شما شاهد بودید، به دلیل مسائل حقوقی که در پرسپولیس و استقلال وجود داشت، خریدار قابل اعتمادی پیدا نشد زیرا امکان داشت بعد از خرید مشکلات زیادی برای دو باشگاه به وجود بیاید. ما باید بتوانیم در یکی دو سال آینده مشکلات حقوقی این دو باشگاه را مرتفع کنیم تا امکان خرید پرسپولیس و استقلال توسط سهامداران خصوصی فراهم شود. بدهی این دو باشگاه و مسائل حقوقی آنها به حدی زیاد است که واگذاری این دو باشگاه به راحتی امکانپذیر نیست. بدون شک اگر خود مردم بخواهند صاحب این دو باشگاه شوند، به زمان زیادی نیاز است. تلاش ما بر این است که این دو باشگاه در آینده‌ای نه چندان دور وارد بورس و توسط خود مردم اداره شود اما به شرطی که پرسپولیس و استقلال در یکی دو سال آینده بتوانند بر مشکلات مالی و حقوقی خود غلبه کنند.»

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/75007
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر