ورزش جهان / شناسه خبر: 74972 / تاریخ انتشار : 1396/2/23 16:51
|

سامپائولی قهرمانی اسپانیا را به مسی هدیه می‌دهد؟

اگر سویا یکشنبه شب رئال را ببرد، مسیر قهرمانی بارسا را هموار کرده. سامپائولی، این می‌تواند هدیه‌ای از سرمربی آتی آرژانتین به کاپیتان این تیم باشد.

ایران ورزشی آنلاین / شاید شانس خورخه سامپائولی برای رسیدن به شغل رویایی‌اش یعنی مربیگری بارسلونا آمده و رفته باشد اما اگر سویا در بازی یکشنبه شب در سانتیاگو برنابئو رئال مادرید را شکست دهد، این مربی آرژانتینی می‌تواند جام قهرمانی را به بارسلونا هدیه کند. رئال به دنبال نخستین قهرمانی لیگ بعد از چهار سال است ضمن اینکه می‌خواهد برای اولین بار بعد از سال 1958 دوگانه قهرمانی لیگ و اروپا را به دست آورد. تیم زیدان با یک بازی کمتر با بارسلونا هم امتیاز است اما اگر این بازی را ببازد، به دلیل عملکرد بهتر بارسلونا در ال کلاسیکوی این فصل، ابتکار عمل به دست تیم لوییس انریکه می‌افتد.

سامپائولی از وقتی به سویا آمده از لیونل مسی و نیمار تمجید کرده و همین باعث شد شایعات در مورد ورودش به نوکمپ در فصل آینده شکل بگیرد. اگرچه بارسا گویا به ارنستو والورده اقبال بیشتری دارد اما سامپائولی می‌تواند با مربیگری در تیم ملی آرژانتین رویای کار با مسی را محقق کند و چه چیز برای عزیزکردن خودش پیش ستاره بارسلونا بهتر از خراب کردن روند قهرمانی رئال مادرید؟

از آن طرف رئال مادرید بعد از غلبه بر اتلتیکومادرید و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان برای سومین بار در چهار سال اخیر، سرشار از اعتماد به نفس است.

به نظر می‌رسد سویا در این فصل چهارم شود اما به یک امتیاز نیاز دارد تا از بازگشت به لیگ قهرمانان مطمئن شود و باید دو بازی آخرش را ببرد تا شانسی برای کنار زدن اتلتیکومادرید و رسیدن به سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان اروپا داشته باشد. سویا از سال 2008 در سانتیاگو برنابئو به پیروزی نرسیده اما یکی از سه تیمی است که در رقابت‌های این فصل توانسته رئال مادرید را شکست دهد. البته اندلسی‌ها دیگر آن تیمی که با زدن دو گل دیرهنگام در ماه ژانویه به روند شکست‌ناپذیری رئال پایان داد و این تیم را برد، نیستند. تیم سامپائولی از 12 بازی اخیرش تنها سه تا را برده و از ماه فوریه در خانه حریفان به پیروزی نرسیده.

زیدان باید درباره اینکه تیمش را نسبت به بازی اتلتیکو متحول کند، تصمیم بگیرد. در هفته‌های اخیر رئال با بازیکنان غیراصلی خود عالی نتیجه گرفته. گرت بیل و دنی کارواخال به دلیل مصدومیت نمی‌رسند ضمن اینکه وضعیت پپه و رافائل واران مبهم است.

بارسلونا هم برای اینکه تا هفته آخر در کورس قهرمانی بماند فردا شب باید لاس پالماس را شکست دهد، کیکه ستیان مربی این تیم گفته در پایان فصل می‌رود و بعد از آن این تیم از جزایر قناری، از هشت بازی تنها یک برد به دست آورده.

 

captcha
تازه ها
بیشتر