ورزش جهان / شناسه خبر: 74942 / تاریخ انتشار : 1396/2/22 02:34
|

منچستریونایتد و آژاکس: صعود زجرآور به فینال لیگ اروپا

چیزی نمانده بود تیم مورینیو در آخرین ثانیه حذف شود و سلتاویگو در اولدترافورد جشن صعود بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین/ منچستریونایتد و آژاکس در پایان بازی­هایی نفسگیر موفق شدند به فینال لیگ اروپا برسند و انتظار می­رود دو قهرمان سابق اروپا در فینال استکهلم نمایش جذابی خلق کنند.

خطر از بیخ گوش منچستر گذشت

بعد از پیروزی یک بر صفر در خانه سلتاویگو پیش­بینی می­شد منچستریونایتد در اولدترافورد کار آسانی داشته باشد، ولی چیزی نمانده بود این تیم در آخرین ثانیه بازی با جام خداحافظی کند. منچستر موفق شد نیمه اول را با گل فلاینی به برتری برسد، ولی سلتا با گل دقیقه 85 رونکالیا امیدوار شد. تیم اسپانیایی در دقایق پایانی فشار روی دروازه یونایتد را بیشتر کرد و گوییدتی، مهاجم این تیم در دقیقه 96 فرصتی بی­نظیر را از روی خط محوطه شش قدم از دست داد. این صحنه درست قبل از سوت پایان بازی بود و اگر توپ وارد دروازه می­شد، مورینیو و شاگردانش چاره­ای جز وداع با لیگ اروپا نداشتند. منچستر با این امید به استکهلم می­رود که با قهرمانی در لیگ اروپا سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان را به دست آورد و کلکسیون جام­های باشگاه را کامل کند. البته مورینیو برای بازی فینال اریک بیلی، بهترین مدافعش را هم به دلیل اخراج مقابل سلتا از دست داد.

لیون یک گل کم آورد

 

---

لیون بعد از شکست 4 بر یک در بازی رفت چیزی نمانده بود یک بازگشت رویایی را تجربه کند و فقط یک گل کم آورد. لیون با هدف جبران بازی را تهاجمی شروع کرد و روی یک ضدحمله غافلگیر شد. دلبرگ در دقیقه 27 مثل بازی رفت موفق شد دروازه لیون را باز کند. تماشاگران میزبان تقریبا ناامید شده بودند، ولی دو گل لاکازت درست قبل از پایان نیمه اول امید آنها را دوباره زنده کرد.

حملات لیون در شروع نیمه دوم بی­نتیجه بود تا اینکه غزال، مهاجم تازه­وارد  این تیم در دقیقه 81 گل سوم را زد. لیون یک گل دیگر تا رسیدن به تساوی فاصله داشت و اخراج ورگور، مدافع آژاکس در دقیقه 84 بهترین فرصت برای تیم فرانسوی بود. با این حال حملات این تیم به گل دیگری ختم نشد تا لیون با جام خداحافظی تلخی داشته باشد.

captcha
تازه ها
بیشتر