یادداشت / شناسه خبر: 74934 / تاریخ انتشار : 1396/2/21 03:16
|

زنده باد هیجان / نوبت شماست، این‌بار در لیگ قهرمانان

آرمن ساروخانیان / تیم ملی در چند سال گذشته با شکست دادن قدرت‌های مختلف قاره توانسته بهترین تیم آسیا شود و حالا نوبت باشگاه‌های ایرانی است.

ایران ورزشی آنلاینآرمن ساروخانیان / قبل از بازی استقلال و التعاون بحث بر سر این بود که آبی‌پوشان بهتر است در مرحله حذفی با کدام حریف روبه‌رو شوند: العین امارات یا الاهلی عربستان؟ البته دست استقلال برای انتخاب باز نبود و رتبه‌ نهایی‌اش در گروه به نتیجه بازی الاهلی امارات بستگی داشت. در نهایت استقلال التعاون را برد، ولی در گروهش دوم شد و باید با العین بازی کند. الاهلی گزینه محافظه‌کارانه‌تر بود و العین حریف خطرناک‌تر. با این حال حریف آسان‌تر همیشه به معنی گزینه بهتر نیست و بازی با العین قرعه‌ای است که هواداران استقلال باید بابت آن خوشحال باشند.

صعود به لیگ قهرمانان همان چیزی است که تیم‌ها تمام فصل برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند. سرشاخ شدن با تیم‌های مدعی قاره و استقبال از ستارگان این تیم‌ها هیجانی دارد که هواداران تشنه آن هستند. روبه‌رو شدن با العین به استقلال فرصت می‌دهد یک بار دیگر هوادارانش را به یک ضیافت آسیایی دعوت کند. حتی منصوریان هم گفته بود بازی با العین را به بازی رفت و برگشت در زمین بی‌طرف با الاهلی عربستان ترجیح می‌دهد و او هم از این قرعه استقبال خواهد کرد.
حضور همزمان استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان هیجان مضاعفی به فصل جاری فوتبال ایران داده. دو تیم پرطرفدار تهرانی در ورزشگاه آزادی لحظات ماندگاری داشته‌اند و بازی با العین یعنی یک روز باشکوه آسیایی دیگر. فصل آسیایی استقلال از بازی با السد و ستاره‌اش، ژاوی در ورزشگاه آزادی شروع شد و با بازی مقابل العین و ستاره جذابش، عمر عبدالرحمان به اوج می‌رسد. تماشای تقابل هافبک‌های استقلال و پدیده اماراتی حق هوادارانی است که در بازی‌های مختلف لیگ از تیم‌شان حمایت کرده‌اند.
الاهلی عربستان روی کاغذ حریف آسان‌تری از العین امارات است، ولی بازی با حریفان آسان‌تر لزوما بهترین مسیر برای موفقیت احتمالی نیست. جذابیت مسابقات بین‌المللی در روبه‌رو شدن با بهترین‌ بازیکنان و قوی‌ترین تیم‌هاست. از طرف دیگر قرعه آسان تضمینی برای موفقیت نیست. تیم‌ آماده می‌تواند حریفان سخت‌تر را هم شکست دهد و در صورت ناآمادگی مقابل حریف ضعیف‌تر هم تسلیم خواهد شد. بارسا در این باره بهترین نمونه است. تیمی که در سال‌های گذشته سخت‌ترین مسیرها را به سوی قهرمانی اروپا پشت سر گذاشته بود، در این فصل دو شکست سنگین مقابل پاریس و یوونتوس داشت تا به جمع 4 تیم هم نرسد.
بازی با العین، یکی از تیم‌های خوب غرب آسیا، پاداش استقلال بابت حذف السد در پلی‌آف و موفقیت در مرحله گروهی است. استقلالی‌ها اگر بلندپرواز باشند، می‌توانند این بازی را هم سکوی پرتابی به سوی مراحل بالاتر و فینال و مصاف احتمالی با ستاره‌های شاغل در لیگ چین بدانند.
این چالش جذاب برای پرسپولیس هم وجود دارد که در این مرحله با لخویا، یکی از تیم‌های خوب قطر روبه‌رو می‌شود. تیم ملی در چند سال گذشته با شکست دادن قدرت‌های مختلف قاره توانسته بهترین تیم آسیا شود و حالا نوبت باشگاه‌های ایرانی است که به دنبال فتح قله آسیا باشند. در این راه چه باک از قرعه‌های سخت و حریفان پرستاره.

 

captcha
تازه ها
بیشتر