فوتبال ایران / شناسه خبر: 74816 / تاریخ انتشار : 1396/2/12 15:29
|

عزت‌اللهی: بازی با ظرافت را پدرم یادم داد

خیلی پیشرفت کرده‌ام. در سن کم لیگ قهرمانان و بازی‌های اروپایی را تجربه کردم و پیراهن تیم‌ملی را پوشیدم و خدا بخواهد، بازی در جام جهانی را هم تجربه می‌کنم.

ایران ورزشی آنلاین / آنچه سعید عزت‌اللهی را از ترکیب اصلی تیم آنژی دور کرد، آسیب‌دیدگی مچ پای او بود که خودش آن را بدشانسی بزرگ نامیده: «کلا بدشانسی آورده‌ام. یک بازی را به خاطر کارت قرمز از دست دادم و یک بار هم در بازگشت از تیم‌ملی دیر به اردوی آنژی رسیدم و چون ریکاوری نداشتم، بازی نکردم. بعد از بازی با ترک هم مچ پایم ضربه خورد و با اینکه تمرین نکرده بودم، با آمپول و قرص خودم را به بازی رساندم که در آن بازی مصدومیتم تشدید شد. پیش از بازی با تومسک هم تمرین نداشتم اما وقتی شرایط‌مان سخت شد، چند دقیقه‌ای بازی کردم.»

تا پایان فصل و پایان قرارداد قرضی سعید و آنژی چیزی نمانده اما او خودش را سپرده به باشگاه و منتظر جام جهانی و پیشنهادهای بعد از آن است: «من با روستوف قرارداد دارم و مسوولان این باشگاه باید تصمیم بگیرند. باید ببینیم روستوف و آنژی به چه نتیجه‌ای می‌رسند وگرنه خودم روی بازی‌های آینده آنژی و تیم‌ملی تمرکز کرده‌ام. انتخاب تیم جدیدم را هم به بعد از جام جهانی موکول کرده‌ام چون این مسابقات ویترین خوبی است و بزرگترین اتفاق برای هر بازیکنی ممکن است در جام جهانی رقم بخورد.»
عزت‌اللهی انتخاب تیم را گذاشته برای بعد از جام جهانی و از امیدهایش برای همگروهی با روسیه در این رقابت‌ها می‌گوید: «راستش را بخواهید خیلی دوست دارم در جام جهانی با روسیه همگروه شویم. هم جذاب است و هم من می‌توانم برای بازیکنان تیم‌ملی روسیه کری بخوانم.»
جالب اما وقتی است که سعید عزت‌اللهی از توجه روس‌ها به فوتبال ایران حرف می‌زند: «اینجا خیلی‌ها درباره تیم‌ملی ایران از من می‌پرسند و حتی بازی‌های تیم‌ملی را دنبال می‌کنند. اینکه ما هم جزو معدود تیم‌هایی هستیم که شانس صعود زودهنگام به جام جهانی را داریم، برای آنها خیلی جالب است. این باعث افتخار من است که می‌بینم روس‌ها از قدرت تیم‌ملی ایران صحبت می‌کنند.»
شاید انگشت‌شمار باشند «هافبک‌ دفاعی»هایی که مثل عزت‌اللهی فانتزی بازی را هم بلد باشند و از پس بازیسازی، دریبل زدن و حتی گلزنی بربیایند: «این تکنیک‌ها ذاتی است. شاید پستم نشان ندهد اما خودم فوتبال هجومی را بیشتر دوست دارم ولی در عین حال فانتزی بازی کردن و بازیسازی را بلدم. این را مدیون پدرم هستم که فانتزی بازی کردن را در بچگی به من یاد داد. هر چند فکر می‌کنم هنوز بازیکن کاملی نیستم و باید خودم را تقویت کنم.»
در ادامه، سعید از تاثیر حضور در فوتبال اروپا بر پیشرفتش می‌گوید: «خیلی پیشرفت کرده‌ام. در سن کم لیگ قهرمانان و بازی‌های اروپایی را تجربه کردم و پیراهن تیم‌ملی را پوشیدم و خدا بخواهد، بازی در جام جهانی را هم تجربه می‌کنم.»
جشن صعود تیم‌ملی به جام جهانی افتاده برای بعد از بازی با ازبکستان در روز 22 خرداد اما عزت‌اللهی می‌گوید که او و دیگر ملی‌پوشان برنامه خاصی برای این جشن ندارند: «قطعاً اگر به جام جهانی برویم، همه ایران خوشحال می‌شوند و همین خوشحالی برای ما بهترین اتفاق است. البته هنوز برای شادی خاصی در این جشن برنامه‌ریزی نکرده‌ایم.»

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/74816
captcha
تازه ها
بیشتر