لژیونرها / شناسه خبر: 74737 / تاریخ انتشار : 1396/2/7 15:07
|

یک در مقابل یک / منصوریان و برانکو تاخت می‌زنند؟

وقتی منصوریان با سوالی درباره تشویق رامین رضاییان از سوی هواداران مواجه شد بی‌آنکه خبر جذب این بازیکن را تکذیب کند، گفت: باید ببینیم در چه نقاطی ضعف داریم.

ایران ورزشی آنلاین / موضوع انتقال رامین رضاییان به استقلال احتمالا در روزهای آتی جدی‌تر خواهد شد. هواداران استقلال در جریان بازی با الاهلی بارها این بازیکن را تشویق کردند و از سویی وقتی منصوریان با سوالی درباره احتمال حضور این بازیکن روبه‌رو شده برخلاف عبداللهی که می‌گفت ما از پرسپولیس بازیکن نمی‌گیریم، هرگز چنین جمله‌ای را به زبان نیاورده تا پرونده این بازیکن برای پیوستن به استقلال باز بماند. در عین حال برانکو ایوانکوویچ نیز فرشید باقری را می‌خواهد. بازیکنی که دیروز در تمرین استقلال به حالت قهر حاضر شد تا مشخص شود که دیگر جایی در این تیم ندارد و احتمالا جایی خواهد رفت که پیش‌ترها رضاییان در آنجا بازی می‌کرد. البته رفتن باقری به پرسپولیس نمی‌تواند برای استقلالی‌ها چندان مهم باشد اما جذب رامین رضاییان اهمیت‌های زیادی دارد...


تشویق دامنه‌دار رضاییان از سوی هواداران استقلال در جریان بازی استقلال و الاهلی امارات بی‌شک مهم‌ترین اتفاقی بود که رخ داد اما رسانه‌ها چندان به آن نپرداختند. رامین رضاییان را هواداران استقلال می‌خواهند اما مدیران باشگاه استقلال هنوز هیچ اظهار نظر رسمی درباره خرید این بازیکن نداشته‌اند و حتی افرادی همچون نصرا... عبداللهی می‌کوشند بی‌جهت فضا را میان دو باشگاه آرام نگه دارند در حالی که مذاکرات باشگاه پرسپولیس با فرشید باقری به صورت کاملا پنهانی آغاز شده و برانکو ایوانکوویچ سخت به دنبال این بازیکن است.
حمایت از حضور رضاییان در استقلال از سوی هواداران آبی‌دل در حقیقت از همین نقطه سرمنشا می‌گیرد و آنها با آگاهی از تحرکاتی که از سوی باشگاه رقیب انجام می‌شود، به حمایت دسته جمعی از رضاییان پرداخته‌اند تا شاید مسوولان باشگاه استقلال اقدامی در این راستا انجام دهند.
اینکه چرا افرادی همچون عبداللهی اصرار به جذب نشدن بازیکن از باشگاه پرسپولیس دارند خود سوالی است که همواره بی‌پاسخ مانده؛ آن هم بازیکنی که خود باشگاه پرسپولیس رضایتنامه‌اش را دستش داده و اعلام کرده نمی‌خواهدش.
ظاهرا در باشگاه استقلال تفکرات قدیمی بر ایده‌های نو و جسورانه غالب است و تصمیم‌گیران کنونی نیز بی‌آنکه اساسا علتی منطقی در به خدمت نگرفتن بازیکن از پرسپولیس را بیان کنند با استدلال‌های سطحی سیاست عقب‌نشینی را پیش می‌کشند. بی‌شک اگر استقلالی‌ها احتیاط و ترس بی‌دلیل را کنار بگذارند می‌توانند تا زمانی که هنوز تیم آینده رامین رضاییان مشخص نشده این بازیکن را به خدمت بگیرند تا اگر سرخ‌ها با فرشید باقری قرارداد بستند از آنها عقب نمانند.
حتی اگر پرسپولیس نتواند فرشید باقری را بگیرد رامین رضاییان بازیکنی است که سخت به کار استقلالی‌ها می‌آید و مدیران و تصمیم‌گیران این باشگاه باید در این راستا اقدام کنند.
رضاییان بازیکنی بود که در پرسپولیس عملکرد درخشانی داشت اما تنها به سبب اختلاف‌هایی که با سرمربی این تیم داشت از پرسپولیس حذف شد. در حقیقت کنار گذاشتن این بازیکن کاملا سلیقه‌ای و شخصی بود نه تصمیمی برخاسته از عملکرد فنی این بازیکن.
رضاییان در روزهایی که خسرو حیدری آرام آرام به پایان خط نزدیک می‌شود و از آن سو وریا غفوری نیز به بازی‌های یکی در میان خود ادامه می‌دهد، می‌تواند مهره‌ای آینده‌دار در ترکیب آبی‌ها باشد و سمت راست استقلال را برای سال‌های سال بیمه کند.
بخشی از انتظارهایی که برای جذب این بازیکن شکل گرفته در واقع فنی است. هواداران عادی فوتبال نیز اکنون می‌دانند که رضاییان می‌تواند مهره‌ای کارآمد برای استقلال باشد.

سردرگمی مدیریتی بعد از استعفای جهانیان
اما استقلال شرایط باثباتی را در بخش مدیریتی خود تجربه نمی‌کند. استعفای شهاب جهانیان از سمت ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال و پیامدش خبرهایی که درباره بازگشت محمدحسین قریب و علی فتح‌ا...زاده به گوش خورد نشان می‌دهد که تصمیم‌گیران این باشگاه هنوز برای سپردن مدیریت باشگاه استقلال به سیدرضا افتخاری به اجماع کامل نرسیده‌اند و احتمالا وی در وزارت ورزش و جوانان مخالفانی دارد. البته دو مدیری که مدنظر هستند هم در وزارت ورزش مخالفانی دارند و ظاهرا عده‌ای وقتی با وزیر ورزش و جوانان درباره تغییرات صحبت می‌کنند نقد‌هایی را به مدیران سابق که گزینه هستند وارد می‌دانند. این فصل باعث شده وزیر ورزش و جوانان نیز نتواند تصمیم قطعی و نهایی درباره مدیریت باشگاه استقلال بگیرد. از سویی سلطانی‌فر به داورزنی ماموریت مذاکره با قریب و فتح‌ا...زاده را داده و از طرفی هم با مشاورانی مواجه است که چندان از مدیران سابق خوب نمی‌گویند. در عین حال رضایتمندی و اعتماد کافی نیز به افتخاری وجود ندارد و مدیرعامل کنونی باشگاه استقلال چندان مورد وثوق نیست. به هر حال این وضعیت باید هرچه زودتر با درایت تصمیم‌گیران خاتمه یابد و وزارت ورزش و جوانان درباره اینکه چه کسی مدیرعامل استقلال خواهد بود به جمع‌بندی نهایی برسد. این وضعیت برای استقلال خوشایند نیست و لطمه بزرگی که وارد می‌کند در همین ایام نقل و انتقالاتی است. روزهایی که انتظار می‌رود مدیرعامل باشگاه استقلال فی‌الفور وارد نقل و انتقالات شود و بازیکنان مورد نظر منصوریان را جذب کند یا برای به خدمت گرفتن همین رامین رضاییان پا پیش بگذارد اما این تردیدها و دودلی‌ها لطمه‌هایی به استقلال زده که حتی منصوریان را هم چنان نگران کرده که وی در مصاحبه اخیرش پس از بازی با الاهلی امارات دست گذاشته روی مشکلات لجستیکی باشگاه استقلال و فقدان امکانات کافی.

منصوریان جذب رضاییان را تکذیب نکرد
اما کلید ماجرای رضاییان و استقلال همان جایی بود که وقتی منصوریان با سوالی درباره تشویق این بازیکن از سوی هواداران مواجه شد بی‌آنکه خبر جذب این بازیکن را تکذیب کند، گفت: «من در جریان بازی آنقدر با بچه‌ها کنار زمین می‌دویدم که تمرکز نداشتم روی سکوها چه خبر است. ما فقط تمرکزمان روی بازیکن خودمان است و بعد از آن باید ببینیم در چه نقاطی ضعف داریم تا در آنجا بازیکن جذب کنیم.» درست است که منصوریان جذب رضاییان را تایید نکرده اما او تکذیب هم نکرده است که این اظهارات در واقع می‌تواند پرونده بازیکن سابق پرسپولیس برای پیوستن به استقلال را باز بگذارد...

 

captcha
تازه ها
بیشتر