فوتبال ایران / شناسه خبر: 74708 / تاریخ انتشار : 1396/2/6 03:07
|

استقلال، بی‌خبر از فردا

افتخاری که خود را در خطر برکناری می‌بیند، با مصاحبه‌های زهردار به مقابله به مثل با مدیران سابق می‌پردازد و حتی در ادعایی عجیب و بحث‌برانگیز اعلام کرده که تا 4 سال آینده مدیرعامل استقلال است.

ایران ورزشی آنلاین / تغییر مدیریت در باشگاه استقلال تکذیب نشده و متولیان این باشگاه سکوت کرده‌اند. آنها نه می‌گویند افتخاری را می‌خواهند نه می‌گویند، نمی‌خواهند. وضعیتی که منجر به انتشار مصاحبه‌های پی در پی از سوی افتخاری و مدیران سابق شده و استقلال را به حاشیه برده است. به واقع اگر وزارت ورزش و جوانان به دنبال ایجاد تحولات درباشگاه استقلال است باید هر چه زودتر این موضوع را اعلام کند. بی‌ثباتی استقلال در آستانه شروع فصل جدید خبر خوشی برای هواداران این باشگاه نیست و در عین حال این باشگاه پرسپولیس است که اسب خود را برای قهرمانی‌های دوباره در لیگ زین کرده و بازیکنان مورد نظرش را یکی پس از دیگری به تور می‌اندازد. استقلال نیز باید به مانند پرسپولیس در مسیر برنامه محوری پیش برود نه بلاتکلیفی...


استقلال با وجود اینکه وضعیت چندان بدی را در لیگ سپری نمی‌کند و احتمالا نیم سهمیه حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده را به دست خواهد آورد اما به لحاظ مدیریتی شرایط با ثباتی را سپری نمی‌کند.
نشست‌هایی که اخیرا میان برخی مسوولان و تصمیم‌گیران وزارت ورزش و جوانان با گزینه‌های مدیرعاملی جدید برگزار شده، بر بی‌ثباتی‌های باشگاه استقلال دامن زده است و مشخص نیست که استقلال فصل آینده با کدام مدیر و چه برنامه‌هایی گام به عرصه رقابت خواهد گذاشت.
این بلاتکلیفی‌ها برای تیمی که احتمالا می‌خواهد فصل آینده هم جزو مدعیان باشد، سم است و چالش‌های بسیاری را در راه آماده‌سازی تیم آینده به وجود می‌آورد.
همین حالا که هنوز هیچ تغییری در باشگاه استقلال انجام نشده، صحبت از جدایی برخی بازیکنان شاخص از جمله کاوه رضایی است. بازیکنی که در فصل جاری عملکرد مطلوبی در استقلال داشته و می‌تواند یکی از مهره‌های کارساز آبی‌ها در فصل آینده هم باشد. از سویی بودجه باشگاه استقلال هم کاملا نامشخص است که این وضعیت ارتباط مستقیم دارد با مدیریت باشگاه استقلال.
در واقع تا وقتی مدیرعامل باشگاه استقلال تعیین نگردد، این وضع ادامه خواهد داشت و باید انتظار خبر جدایی احتمالی تعدادی دیگر از بازیکنان را هم بشنویم. در همین اثنا علیرضا منصوریان لیستی را تهیه کرده تا مدیران باشگاه در راستای جذب بازیکنان مورد نظر اقدام‌هایی انجام دهند اما همین بلاتکلیفی‌های منزجرکننده موجب شده پروژه جذب بازیکنان جدید عقب بیفتد و استقلال در مسیری کاملا ناامیدکننده قرار بگیرد.
در عین حال باشگاه پرسپولیس هم مدیرش را می‌شناسد، هم بودجه‌ای که قرار است صرف تیمداری کند. آنها ریخت و پاش‌های خود را خیلی زود آغاز کرده‌اند و با جذب منشا و خلیل‌زاده قدم بلندی در راستای تقویت تیم خود برای فصل آینده برداشته‌اند و اگر به همین منوال پیش بروند، شاید در لیگ قهرمانان آسیا هم مدعی سرسختی باشند و تا مراحل نهایی بالا بروند.
ادامه چنین وضعیتی برای باشگاه استقلال بسیار مخاطره‌آمیز خواهد بود و افرادی که طی روزهای اخیر با قریب و فتح‌ا...‌زاده برای بازگشت به استقلال نشست داشته‌اند و حتی از آنها برنامه خواسته‌اند باید به سرعت تکلیف باشگاه استقلال را روشن کنند.
هدفگذاری‌ها برای فصل بعد اگر بدون برنامه باشد بی‌شک استقلال لطمه خواهد خورد. آنچه برای استقلال در راستای ایجاد محیطی امن و عاری از تنش مهم تلقی می‌شود این است که متولیان و تصمیم‌گیران این باشگاه در وزارت ورزش و جوانان یک بار برای همیشه سیاست خود در قبال این باشگاه را اعمال کنند و با یک راستی آزمایی دقیق به افکار عمومی توضیحات شفافی درباره احتمال تغییرات بدهند.
به واقع اگر نظر آنها به تغییر مدیریت باشگاه استقلال است و به سمت شخصی همچون قریب گرایش بیشتری دارند و از وی برنامه‌هایی خواسته‌اند، بیایند و به هواداران استقلال اعلام کنند و یا اگر هم اعلام نمی‌شود به سرعت در راستای تغییر مدیرعامل قدم بردارند.
یا اگر آنها می‌خواهند علی فتح‌ا...‌زاده را که تجربیات زیادی هم در این باشگاه دارد و قهرمانی‌های زیادی با استقلال به دست آورده، دوباره به مسند کار برگردانند اعلام این موضوع هم می‌تواند به تمام شایعات، گمانه‌زنی‌ها و بلاتکلیفی‌ها پایان دهد.
سکوت متولیان باشگاه استقلال در قبال شایعه تغییرات موجب شده، افتخاری که خود را در خطر برکناری می‌بیند، با مصاحبه‌های زهردار به مقابله به مثل با مدیران سابق بپردازد و حتی در ادعایی عجیب و بحث‌برانگیز اعلام کند که تا 4 سال آینده مدیرعامل استقلال است.
ادعایی که بیشتر به مضحکه گرفتن افکار عمومی می‌ماند و نه واقعیت چرا که هیچ‌گاه سابقه نداشته مدیران این باشگاه بتوانند 4 فصل پی در پی همچنان با استقلال در اوج باشند که وزیر نتواند آنها را تغییر دهد.
البته بحث تامین بودجه هم مطرح است که افتخاری تا به امروز نتوانسته حقوق بازیکنان استقلال را سر وقت پرداخت کند. از سویی هیات مدیره او نیز در ایام اخیر حضور مداومی در باشگاه نداشته‌اند و اخیرا جهانیان نیز از کار برکنار شده تا احتمال تغییرات به نقطه اوج برسد.
این فضا استقلال را به سمت بی‌ثباتی و بروز مشکلات عمیق‌تر می‌برد و اگر وزارت ورزش و جوانان در روزهای آتی پیرامون ماجراهای رخ داده شفاف‌سازی نکند، استقلال آسیب‌های بیشتری خواهد دید.
نه مصاحبه‌های تند افتخاری در این برهه برای استقلال خوب است و نه جواب‌هایی که گاها فتح‌ا...‌زاده و یا قریب می‌دهند. استقلال باید در مهم‌ترین دوران آماده‌سازی خود که نقل و انتقالات نیم‌فصل است، در آرامش مطلق باشد چرا که این روزها بنای استقلال فصل آینده را می‌سازد و اگر این درگیری‌های مداوم با احتمال تغییرات ادامه داشته باشد و بودجه هم تعیین نگردد استقلال به بد وضعی دچار خواهد شد و حتی بعید نیست که فصل آینده نتایج بدتری در قیاس با این فصل بگیرد.

 

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر