فوتبال ایران / شناسه خبر: 74691 / تاریخ انتشار : 1396/2/5 11:40
|

تیم جوانان ایران: پرماجرا و نگران

امیر حسین پیروانی کاملا نسبت به آینده تیم جوانان ایران نگران است. او از باشگاهها گله دارد که چرا بازیکنان را در اختیار تیم جوانان نمی‌گذارند.

ایران ورزشی آنلاین / امیرحسین پیروانی، سرمربی تیم جوانان ایران از اینکه تیمش تنها با 11 بازیکن برای حضور در جام جهانی زیر 20 سال و برای مبارزه با کاستاریکا -تیم خوب امریکای جنوبی-، زامبیا -قهرمان آفریقای جنوبی- و پرتغال -تیم پرافتخار جام جهانی- آماده می شود ناراحت، معترض و بیمناک است.

البته که باید حق را به این مربی داد. چون جام جهانی آوردگاه بهترین تیم های حاضر دنیا است. تیم هایی که ماه‌هاست در انتظار حضور در این پیکارها هستند و در ماه های اخیر بهترین اردوها و تدارک را داشته اند اما تیم جوانان ایران یک روز با 9 بازیکن تمرین می کند و روز دیگر با 11 بازیکن. مضاف بر اینکه بعد از بازگشت از بحرین به خواب زمستانی رفته بود و در ماه های اخیر تنها یک اردوی ده روزه در آلمان برگزار کرد و دو بازی دوستانه هم با تیم های باشگاهی در این کشور داشت. بازی های تدارکاتی داخلی این تیم هم با تیم های شهرداری شهر قدس و گل ابریشم تهران بود!

امیر حسین پیروانی در اینستای خود نوشته: « کمتر از 19 روز به اعزام تیم ملی جوانان به مسابقات جام جهانی کره جنوبی باقی مانده ولی متاسفانه ما با یازده بازیکن تمرین می کنیم. و همکاران، هم چنان کم لطف به تیم ملی، اجازه حضور به بازیکنانی که پرورش یافته کادر تیم ملی هستند را صادر نمی کنند. شادروان قیصر امین پور گفت: ناگهان خیلی زود دیر می شود. اما برای تیم ملی جوانان همین حالا هم دیر شده است. ما ز یاران چشم یاری داشتیم. خدا به خیر کند.»

از فهوای کلام امیر حسین پیروانی بر می آید کاملا نسبت به آینده تیم ملی جوانان نگران است. این در حالی است که دست کم او از چند ماه پیش از فدراسیون فوتبال خواسته بود حالا که امکان برنامه ریزی قوی برای تیم ملی به منظور حضور برپایی اردوی تدارکاتی خوب و بازی های دوستانه قوی نیست تیم ملی جوانان از اول اردیبهشت ماه با همه بازیکنانش تمرین کند. با وجود اینکه اردوی تیم ملی جوانان از 28 فروردین آغاز شده مدام حضور بازیکنان در اردو کم و زیاد می شود و بازیکنان برای همراهی تیم های لیگ برتری و دسته اولی اردو را ترک می کنند و بعداز بازی بر می گردند که این شاید تا پایان بازی ها لیگ برتر و لیگ یک که نزدیک به اعزام تیم به کره جنوبی است، هم ادامه داشته باشد. جالب اینکه خیلی از این بازیکنان تا پیش از حضور تیم ملی در جام  ملت ها و کسب سهمیه جام جهانی حتی در لیست 18 نفره تیم خود قرار نمی گرفتند و بهای کادر فنی تیم ملی جوانان به این بازیکنان موجب شده تا در تیم های باشگاهی هم به مهره های تاثیر گذار تبدیل شوند. 


در شرایطی که تیم های لیگ برتری و دسته اولی هر کدام دست کم 25 بازیکن دارند و تیم ملی جوانان بعد از 16 سال مهیای حضور در جام جهانی می شود انتظار می رفت در دو هفته باقی مانده بازی ها به بازیکنان خود اجازه حضور کامل در اردوی تیم جوانان را می دادند. نمی شود کتمان کرد حضور درخشان تیم جوانان ایران در جام جهانی جوانان نه تنها باعث غرور و بالندگی ایران و ایرانی ها خواهد شد قطعا به سود باشگاه  ها هم تمام خواهد شد چرا که می تواند موجب ترانسفر بازیکنان باشگاهی و در آمدزایی برای باشگاه های ایرانی شود، اما گویی برای ما منفعت شخصی مهم تر از منفعت ملی است و این بار هم باید تیم ملی قربانی نتیجه شود.

captcha
تازه ها
بیشتر