فوتبال ایران / شناسه خبر: 74682 / تاریخ انتشار : 1396/2/4 14:16
|

ذوب-العین، انتقام بعد از ۱۱ ماه

شاگردان مجتبی حسینی خوب می‌دانند که نباید سرنوشت خود را به هفته پایانی بیندازند. در هفته پایانی دور گروهی ذوب‌آهن در دوحه به مصاف الاهلی صدرنشین می‌رود.

ایران ورزشی آنلاین / دوشنبه 4/2/96، هفته پنجم رقابت‌های گروه C لیگ قهرمانان 2017 آسیا، ورزشگاه فولادشهر

داور: کریشانتا دیلان    
کمک‌ها: گوراج پالیا، جدارا دینا (از سریلانکا)

سبزپوشان اصفهانی در فاصله یک هفته مانده تا پایان دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا امشب (دوشنبه) در مسابقه‌ای حساس و سرنوشت‌ساز در ورزشگاه فولادشهر به مصاف العین می‌روند. این بازی به این دلیل برای ذوب‌آهن حکم مرگ و زندگی دارد که نتیجه آن تا حدود زیادی تعیین‌کننده صعود این تیم به دور حذفی است. سبزپوشان اصفهانی در این دیدار خانگی محکوم به پیروزی برابر میهمان اماراتی هستند زیرا اگرچه در حال حاضر یک امتیاز بیشتر از حریف دارند و حتی تک‌امتیاز این بازی هم آنها را همچنان بالاتر از رقیب مستقیم در مکان دوم جدول باقی نگه می‌دارد اما شاگردان مجتبی حسینی خوب می‌دانند که نباید سرنوشت خود را به هفته پایانی بیندازند. در هفته پایانی دور گروهی ذوب‌آهن در دوحه به مصاف الاهلی صدرنشین می‌رود و العین در خانه پذیرای تیم قعرنشین بنیادکار است. با این تفاسیر، کاملاً روشن است که ذوب‌آهن باید حداکثر استفاده ممکن را از شرایط میزبانی در این مسابقه کند تا به جای آنکه سرنوشتش را به اما و اگرهای خطرناک روز آخر گره بزند با کسب هر سه امتیاز بازی صعود خود را به دور بعد قطعی کند. سبزپوشان اصفهانی در دیدار رفت، حریف اماراتی را در خانه این تیم متوقف کردند. با این حال، آنها خاطره خوشی از آخرین تقابل خانگی با العین ندارند. پنجم خردادماه سال گذشته بود که ذوب‌آهن از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه فولادشهر به مصاف العین رفت و در حالی که برای صعود به جمع هشت تیم پایانی آن رقابت‌ها تنها به یک تساوی بدون گل نیاز داشت، قافیه را با 2 گل در خانه به میهمان خود واگذار کرد تا رؤیاهای آسیایی‌اش را بر باد رفته ببیند. با اینکه این رویارویی در مرحله حذفی نیست اما باز هم تقابل آنها رنگ و بوی حذف و صعود دارد زیرا طرف برنده به احتمال زیاد به جمع 16 تیم پایانی دوره جاری لیگ قهرمانان می‌رسد و تیم بازنده در آستانه حذف قرار می‌گیرد.

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، حجت حق‌وردی، وحید محمدزاده، مهرداد قنبری، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی مهدی‌پور، سیدمحمدرضا حسینی، احسان پهلوان، جری بنگستون، مرتضی تبریزی
سرمربی: مجتبی حسینی

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر