ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74647 / تاریخ انتشار : 1396/2/1 16:33
|

منچستریونایتد – لیون: فینال احتمالی لیگ اروپا

منچستر در نیمه نهایی لیگ اروپا با سلتاویگو روبرو می‌شود و لیون باید با آژاکس بازی کند.

ایران ورزشی آنلاین / قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی لیگ اروپا برگزار شد و منچستریونایتد و لیون، دو بخت اصلی قهرمانی با یکدیگر روبرو نشدند. اگر همه چیز طبق انتظار پیش برود، این دو تیم در استکهلم فینالی دیدنی برگزار خواهند کرد. البته نتایج مراحل قبل نشان می‌دهد که بازی‌های لیگ اروپا بسیار نزدیک است و هیچ تیمی را نمی‌توان از پیش برنده دانست. مورینیو هم پنجشنبه شب بعد از پیروزی مقابل اندرلشت در وقت اضافه اعتراف کرد که بازی‌های لیگ اروپا چقدر دشوار است.

منچستریونایتد طبق قرعه در نیمه‌نهایی با سلتاویگو روبرو می‌شود که در مرحله قبل خنک بلژیک را حذف کرد. دو تیم برای اولین بار است که به نیمه‌نهایی این مسابقات می‌رسند. منچستریونایتد حتی زمانی که این مسابقات به نام جام یوفا برگزار می‌شد هم نتوانسته بود از یک چهارم نهایی فراتر برود. این اولین مصاف دو تیم در مسابقات اروپایی هم محسوب می‌شود. بازی رفت 4 مه در اسپانیا و بازی برگشت یک هفته بعد در اولدترافورد برگزار می‌شود.

لیون هم که در ضربات پنالتی توانست بشیکتاش را حذف کند، در نیمه‌نهایی با آژاکس روبرو می‌شود. این دومین حریف هلندی لیون در این مسابقات بعد از آلکمار است که در یک هشتم نهایی یازده گل از این تیم دریافت کرد.

هر دو تیم از لیگ قهرمانان به لیگ اروپا رسیده‌اند. آژاکس در پلی‌آف لیگ قهرمانان مغلوب روستوف شد و در مرحله گروهی لیگ اروپا بالاتر از سلتاویگو، دیگر تیم مرحله نیمه نهایی ایستاد. آژاکس، تیم دوم لیگ هلند برای رسیدن به نیمه‌نهایی شالکه را حذف کرد. این تیم پنجشنبه شب در زمین شالکه 2-3 شکست خورد، ولی به لطف برد 2 بر صفر دور رفت به نیمه نهایی رسید. آژاکس ده نفره در نیمه دوم وقت اضافه درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و با وجود ده نفره شدن دو بار دروازه میزبان را باز کرد.

لیون هم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان بعد از یوونتوس و سویا سوم شد تا به لیگ اروپا برسد. این تیم با حذف رم و بشیکتاش نشان داد که یکی از مدعیان قهرمانی است.

 

کلیدواژه

لیگ اروپا

منچستریونایتد

لیون

سلتاویگو

آژاكس

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha