ورزش ایران / شناسه خبر: 74638 / تاریخ انتشار : 1396/1/31 18:52
|
سعید عبدولی با شرط و بدون حضور در اردو به قهرمانی آسیا می‌رود

جوانگرایی و انضباط در کشتی‌ / شعارهایی با عمر چند ساعت

محسن وظیفه از شعارهایی انتقاد می‌کند که در فدراسیون کشتی قابلیت اجرایی ندارند و در حد حرف باقی مانده‌اند.

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه / تیم ملی کشتی فرنگی در روزهای آینده دو رویداد مهم بین‌المللی را در پیش دارد. حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی دو رویداد مهمی هستند که می‌تواند یک محک جدی برای تیم جوان شده تیم ملی کشتی فرنگی باشد. تیمی جوان شده که هدفش باید رسیدن به بازی‌های المپیک باشد. این تیم نگاه خود را باید به بازی‌های المپیک توکیو معطوف کند و از سرمایه‌هایی که در اختیار دارد به بهترین شکل ممکن استفاده کند. اتفاقی که از مدت‌ها قبل شعار آن را فدراسیون و اعضای شورای فنی سر داده بودند که باید از این پس حق به حق دار برسد اما به نظر می‌رسد که همه این حرف‌ها در حد شعار است.

کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی چند روز پیش ترکیب خود را معرفی کرد. در این ترکیب خبری از نام سعید عبدولی نبود. عبدولی بعد از مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی دیگر در اردوی تیم ملی حضور نداشت. به همین دلیل هم کادر فنی از او برای حضور در اردوی آخر برای قهرمانی آسیا دعوت نکرد. با گذشت چند روز از شروع اردوی تیم ملی کشتی فرنگی سعید عبدولی اعلام کرد با وجود دعوت نشدن به اردوی تیم ملی خواهد رفت که این کار را هم انجام داد.
پیش از حضور عبدولی در تمرینات مربیان تیم ملی کشتی فرنگی از جمله فرهاد اسماعیل نژاد ادعا کرد که چون این کشتی‌گیر برای کادر فنی شرط گذاشته بود که در مسابقه‌ای که خودش تعیین می‌کند باید به میدان برود، از اردوی تیم ملی و ترکیب تیم اعزامی به دو رویداد مهم پیش رو خط خورد.
علاوه بر مربی تیم ملی، بهرام مشتاقی یکی دیگر از اعضای شورای فنی عنوان کرد دیگر زمان تنهایی تمرین کردن به سر آمده است و هرکسی به اردو نیاید از اردوی تیم ملی خط می‌خورد. لحظاتی بعد حسین ملاقاسمی عضو دیگر شورای فنی کشتی فرنگی در گفت‌وگو با یک خبرگزاری دیگر گفت: «به هیچ عنوان به هیچ کشتی‌گیری اجازه نمی‌دهیم که برای ما و کادر فنی تعیین تکلیف کند و بگوید که به کدام مسابقه می‌خواهد برود و به کدام نرود؛ به زودی از عبدولی دعوت می‌کنیم تا در اردوها حاضر شود اما به هیچ عنوان تغییری در ترکیب تیم‌های اعزامی نخواهیم داشت مگر اینکه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رخ دهد که مجبور به جایگزینی شویم.»
این ژست قشنگ مدیریت و برخورد قاطعانه با بی‌انضباطی در اردوی تیم ملی فقط چند ساعت دوام آورد.مثل خیلی از اتفاقات دیگری که در سال‌های اخیر در کشتی فرنگی شاهد بودیم. چند ساعت بعد علی اشکانی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون رسما اعلام کرد که سعید عبدولی در اردوی تیم ملی حاضر می‌شود و اگر آماده باشد به قهرمانی آسیا هم اعزام می‌شود. در این شرایط اینکه تکلیف جوانگرایی، نظم و انضباط چه می‌شود، مشخص نیست. افرادی هم که قبل از المپیک برای دفاع از حق و حقوق کشتی‌گیران جوان و پشت خط مانده انتقادهای تندی می‌کردند الان معلوم نیست کجا رفته‌اند. آیا حق کشتی‌گیر جوانی مثل پشتام اینجا ضایع نشده است؟
سعید عبدولی با همین روند هم برای مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان انتخاب شد. در حالی‌که آنجا هم کادر فنی می‌توانست به جای میدان دادن به عبدولی از کشتی‌گیران جوان و آینده دار استفاده کند. با این روند سنگ روی سنگ بند نخواهد شد اما کسی به این مسائل فکر نمی‌کند.
واقعیت این است که آینده کشتی فرنگی را امثال گرمسیری و پشتام خواهند ساخت. بنابراین کادر فنی باید با قدرت از این جوانان حمایت کند و نه در شعار بلکه در عمل باید این کار را انجام بدهد.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر