ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74628 / تاریخ انتشار : 1396/1/31 13:13
|

معجزه تکرار نشد/ یوونتوس مدعی در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان

بارسلونا نتوانست شکست سنگین بازی رفت مقابل یوونتوس را جبران کند و در خانه با لیگ قهرمانان خداحافظی کرد.

ایران ورزشی آنلاین / این بار از بازگشت رویایی خبری نبود و سناریوی بازی با پاری‌سن‌ژرمن تکرار نشد. تلاش بارسا برای جبران شکست 3 بر صفر بازی رفت مقابل یوونتوس کافی نبود و این تیم با تساوی بدون گل  در خانه حذف شد.

بارسا در بازگشت رویایی مقابل پاریس توانست خیلی زود به گل اول برسد، ولی یوونتوس باتجربه‌تر بود و بازی را تدافعی شروع نکرد. تیم آلگری به خوبی توانست بارسا را کنترل کند و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.

انریکه در نیمه دوم چند تعویض تهاجمی داشت و به عنوان آخرین راه حل پیکه را هم به خط حمله فرستاد. در طرف مقابل هر چه به پایان بازی نزدیک می‌شد آلگری تیمش را تدافعی‌تر کرد و در 20 دقیقه پایانی ترجیح داد با اضافه کردن بارزالی با سه مدافع میانی بازی کند.

بر خلاف بازی با پاریس این بار داور بازی، کوئیپرز هلندی هم تحت تاثیر فشار بازیکنان و هواداران میزبان قرار نگرفت و قضاوت عادلانه‌ای داشت تا بازگشت بارسا خیلی سخت شود. این بازی آخرین حضور انریکه روی نیمکت بارسا در لیگ قهرمانان بود. یوونتوس با این بازی کم‌اشتباه خودش را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی مسابقات نشان داد. قهرمان ایتالیا حالا منتظر قرعه جمعه است تا حریفش در مرحله نیمه‌نهایی را بشناسد.

انریکه: تاوان بازی رفت را دادیم

انریکه در پایان بازی گفت:« امشب هر دو تیم چهره ای هجومی داشتند؛ حتی یوونتوس. ما برای نیاز به گل حمله می‌کردیم و یوونتوس نیز برای عقب راندن ما. یووه بیش از آنچه تصور می‌کردیم روی دروازه ما خطرساز شد ولی نه ما و نه آنها نتوانستیم گلزنی کنیم. تلاش بازیکنانم را می‌ستایم و معتقدم پیروزی ما می‌توانست نتیجه منصفانه تری باشد. امشب 14 شوت به سمت دروازه داشتیم که هیچکدام در چارچوب نبودند. سعی در ارائه بازی ریسکی داشتیم و تلاش زیادی برای گلزنی کردیم ولی توپ نمی‌خواست وارد دروازه شود.»

انریکه اضافه کرد: «تاوان نیمه اول بسیار ضعیف‌مان در بازی رفت را به سختی پس دادیم. من تا سال ها نیمه اول تورین را از یاد نخواهم برد. امشب تک تک بازیکنانم عملکرد خوبی داشتند و به تیمم افتخار می کنم. حالا برای قهرمانی لالیگا خواهیم جنگید و یکشنبه دوئل مستقیم با صدرنشین، فرصت خوبی برای کاهش فاصله خواهد بود.»

آلگری: گل زدن به ما غیرممکن بود

آلگری، سرمربی یوونتوس هم در تمجید از دفاع بی‌نقش تیمش گفت: « عدم گلزنی بارسا در طول دو بازی موضوعی است که کسی به آن توجهی ندارد. بازیکنان باید متوجه شوند که می‌توانند بهتر باشند و به آرامی در حال پیشرفت هستند. باید از خودمان جلو بزنیم، ولی خیلی خوب است که انگیزه بالایی برای ادامه سری A داشته باشیم. من از عملکرد تیم راضی هستم ولی مهمترین موضوع حفظ فرم فعلی است، به جایش ما در حال پیشرفت هستیم. همه فوق‌ا‌لعاده بودند و وقتی بارزالی به جای دیبالا به میدان آمد، حس کردم که می‌توانیم یک روز کامل بازی کنیم و گلی نخوریم.»

لیبک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/74628
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر