فوتبال ایران / شناسه خبر: 74605 / تاریخ انتشار : 1396/1/30 15:05
|

نامه خداحافظی آرش: تنها، گوشه‌ای از ایران، با قلب آبی

از متن خداحافظی آرش برهانی: تا زنده هستم استقلالى و هوادار استقلال هستم و در روز وداع از دنیا هم دوست‌ دارم مرا با پیراهن مقدس استقلال به خاک بسپارند.

ایران ورزشی آنلاین / با آرش برهانی باید خداحافظی کنیم. او تصمیم گرفته که کفش‌هایش را بیاویزد. آرش برهانی در 9 سال حضور خود در ترکیب استقلال به یکی از چهره های شناخته شده فوتبال ایران و محبوب استقلالی ها تبدیل شده بود. برهانی در مدت حضورش در استقلال توانست افتخارات زیادی به دست آورد و رکوردهایی نیز از حیث گلزنی به دست آورد. 

برهانی از سال 81 تا 86 پیراهن پاس تهران را در لیگ برتر پوشید و با این تیم به عنوان آقای گلی نیز رسید. بعد از درخشش با پیراهن پاس برهانی با نظر مرحوم ناصر حجازی در سال 86 راهی استقلال شد. نکته قابل توجه درباره استقلالی شدن برهانی این بود که در آن برهه پرسپولیسی ها نیز خواهان جذب او بودند اما این مهاجم پس از دیدار با علی فتح الله زاده، مدیرعامل وقت استقلال و درخواست های مکرر مرحوم حجازی ترجیح داد استقلالی شود. 

برهانی در استقلال توانست از نظر گلزنی آمار بسیار خوبی خلق کند؛ او که یک بار دیگر با استقلال آقای گل لیگ برتر هم شد، در دو قهرمانی این تیم در لیگ برتر سهیم بود. اگرچه برهانی در طول دوران بازی اش در استقلال موقعیت های گل زیادی را از دست می داد و همین مساله با اعتراض هایی مواجه بود اما آمار او در 228 مسابقه ای که برای آبی پوشان در طول 9 سال به میدان رفت، 109 گل زده را نشان می دهد. 

برهانی که مدت کوتاهی را نیز در لیگ امارات و تیم النصر سپری کرد، در تیم ملی نیز سوابق بدی ندارد. او در 37 بازی برای تیم ملی ایران به میدان رفت و 10 گل ملی نیز در کارنامه اش ثبت شده است. اگرچه خیلی ها اعتقاد دارند به خاطر تعدد مهاجم ها در دوره اوج برهانی او نتوانست در تیم ملی به حق واقعی اش دست پیدا کند.

مهاجم 34 ساله فوتبال ایران پس از 9 بازی برای استقلال در لیست این تیم برای لیگ شانزدهم جایی نداشت و به خاطر این تصمیم منصوریان، مجبور به جدایی از جمع آبی پوشان شد. او پیکان را به عنوان مقصد بعدی اش انتخاب کرد. برهانی دوباره شاگرد مجید جلالی شد، به این امید که خاطرات خوب کار کردن با این مربی در پاس را تکرار کند اما این اتفاق رخ نداد. مصدومیت های متوالی اجازه نداد برهانی موفقیت خاصی در پیکان کسب کند و در نهایت هم نیم فصل از این تیم جدا شد. 

آرش استقلالی ها بعد از حضور ناموفق در پیکان به گرجستان سفر کرد تا آنجا با یکی از تیم های فعال در تفلیس مذاکره کند؛ ولی مذاکرات به نتیجه نرسید و حضور برهانی در لیگ گرجستان هم منتفی شد. 

مجموعه اتفاقات برای برهانی در چند ماه گذشته سرانجام باعث شد تا او در سن 34 سالگی تصمیم به خداحافظی از فوتبال بگیرد و کفش هایش را برای همیشه بیاویزد.

نکته قابل توجه درباره خداحافظی برهانی این است که چند روز قبل در جریان بازی صبا و استقلال یک استقلالی دیگر به نام رضا عنایتی از فوتبال خداحافظی کرد. عنایتی و برهانی چند سال در استقلال زوج خط حمله این تیم را تشکیل دادند و موفقیت های چشم گیری همراه یکدیگر به دست آوردند. حالا این دو استقلالی در فاصله چند روز تصمیم به آویختن کفش هایشان گرفتند.

آرش برهانی بعد از خداحافظی، متنی را برای رسانه‌ها نوشته است:

 در ذهنم نه دنبال کلمات درشت می گردم، نه پی بزرگنمایی هستم، هواداران استقلال و فوتبال ایران چنان عزتی برای من ساخته اند که کلمه ای نمی توانم برای آنها بیابم که در بیانیه خداحافظی قرار دهم، دست تک تک هواداران را می بوسم و از ته دل مى گویم همه آنها را دوست دارم و تاکید می کنم که «غم درونم را از این خداحافظی نمی توانم کتمان کنم».

قصور و کاستی هاى را با آن دل پر مهر و محبت همیشگیتان به من ببخشایید. در این لحظه که از شما خداحافظى میکنم آسوده خاطرم که تمام سعى و تلاش خودم و براى خوشحال کردن و سربلندى تیم خودم انجام دادم.

هر چه محقق شد لطف خداوند و آنچه ماند توان و بضاعتم بود و امیدوارم چهره ایى از من بخاطر بسپارید که در آن صادقانه و عاشقانه براى منافع استقلال جنگیده باشم.

این افتخار که براى دو تیم ستاره دار (به واسطه‌ قهرمانى در آسیا) بازى کردم برایم تا همیشه خواهد ماند . یک قهرمانى با پاس دوست‌داشتنى و چهار قهرمانى با استقلال دو ستاره کبیر، محبتِ شما عزیزان و کلى خاطرات خوش تمام سرمایه من در این چند سال حضورم بود.

از رسانه هـاى مکتوب، صوتى و تصویرى، خبرنگاران عزیزى که نقش زیادى در پیشترفت من داشتند تشکر می کنم، زحمات و محبت آنها را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد و اقرار می کنم که همیشه از انتقادها استفاده کرده ام و از تشویق و تمجیدشان انگیزه گرفته ام.

از مدیران و مربیان عزیزم تشکر می کنم و از آن مدیران و مربیانى که سهم بیشترى در پیشرفت من داشتند سپاسگزارم.

از آن دسته از هم تیمی‌هاى عزیزم که ساده و بى آلایش براى یک هدف (موفقیت استقلال) مرا طی این سال ها یارى و همراهى کردند صمیمانه تشکر میکنم و برایشان بهترین ها  را آرزو می کنم.

هر آمدنی رفتنی هم دارد، با این وجود فکرش را نمی کردم که اینگونه از استقلال و فوتبال خداحافظی کنم، هر چند این روزها این جور رفتن ها باب شده اما دوست داشتم با پیراهن پرافتخار استقلال از فوتبال کنار بروم و حالا همین جا از هواداران خداحافظی می کنم، تنها در گوشه ای از ایران با قلبی آبی.

 تنها حسرت من هم ستاره سوم خواهد بود که نتوانستم آن را برای استقلال و با استقلال و هوادارانش به دست بیاورم.

تصمیم نداشتم که در ایران در تیم دیگرى بازى کنم ولى همانگونه که در ابتداى فصل نقل و انتقالات شایعه هایى بوجود آمد توفیق اجبارى نصیبم شد که در تیم خوب پیکان که جز خوبى و احترام و عزت چیز دیگرى از بازیکنان، مربیان و مدیران این تیم دوست‌داشتنى ندیدم بپیوندم و بابت همه خوبیها از آنها تشکر می کنم.

تا زنده هستم استقلالى و هوادار استقلال هستم و در روز وداع از دنیا هم دوست‌ دارم مرا با پیراهن مقدس استقلال به خاک بسپارند.

امیدوارم که در کارهایتان موفقیت به کامتان باشد و همدلى و اتحاد در برابر مشکلات رفیق راهتان.

ارادتمند و آرزومند آرزوهاى نیکتان هستم.
آرش برهانی 30/1/1396

captcha
تازه ها
بیشتر