ورزش ایران / شناسه خبر: 74542 / تاریخ انتشار : 1396/1/25 16:26
|

بوکس و دست‌های خالی در آسیا / ورزشکار در نقش مربی

چرا جاسم دلاوری که هنوز خودش عضو تیم ملی است و قصد دارد به عنوان ورزشکار کارش را ادامه بدهد باید در نقش مربی آن هم در چنین شرایط سختی فعالیت کند؟

ایران ورزشی آنلاین / تیم ملی بوکس با خیمنز کوبایی راهی مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان می‌شود. مسابقات قهرمانی آسیا در حالی از 10 اردیبهشت برگزار خواهد شد که این رقابت‌ها اولین رقابتی خواهد بود که خیمنز کوبایی باید خودش را نشان بدهد. این رقابت‌های گزینشی المپیک است و 6 نفر اول در این رقابت‌ها می‌توانند سهمیه حضور در مسابقات جهانی را کسب کنند. خیمنز در حالی باید هدایت تیم ملی در این مسابقات را بر عهده داشته باشد که در این امر خطیر به نظر حسابی تنها است.

محمد عاشری و جاسم دلاوری به عنوان مربی در کنار این تیم حضور دارند و واقعا کسی هم نیست که بگوید چرا جاسم دلاوری که هنوز خودش عضو تیم ملی است و قصد دارد به عنوان ورزشکار کارش را ادامه بدهد باید در نقش مربی آن هم در چنین شرایط سختی فعالیت کند؟ پیش از جاسم دلاوری، علی مظاهری ردای مربیگری در تیم ملی را به تن کرده بود. او هم بدون حضور و فعالیت در هیچ باشگاهی به عنوان مربی، فعالیت خود را آغاز کرد. بعد از مدتی او اعلام کرد که می‌خواهد هم ورزشکار باشد و هم مربی که این امر در ابتدا با مخالفت فدراسیون مواجه شد اما چندی بعد شنیده شد که مظاهری برای رسیدن به شورای شهر اردوی تیم ملی را ترک کرده است. متاسفانه این نحوه مربی تربیت کردن مدتی است که در ورزش ایران باب شده است چون به نظر برخی از روسای فدراسیون در مقطعی کمتر ورزشکاری توانسته وارد دنیای مربیگری شود، حالا باید هر ورزشکاری که به روزهای آخر دوران قهرمانی‌اش می‌رسد بلافاصله به جرگه مربیان اضافه شود.
حال در این میان تکلیف مربیان سازنده و فعال باشگاه‌ها چه می‌شود؟ مشخص نیست. در چنین فضایی به نظر می‌رسید که علیرضا استکی در کنار تیم ملی باشد. او از تجربه خوبی برخوردار است و با توجه به سال‌ها حضور در تیم ملی شناخت خوبی از مسابقات قهرمانی آسیا دارد و حضورش می‌توانست به خیمنز کمک کند که ظاهرا او هم با هماهنگی فدراسیون قرار است در کنار خیمنز نباشد و به احتمال زیاد استکی در بازی‌های کشورهای اسلامی در کنار تیم ملی بوکس به عنوان مربی قرار بگیرد. حالا خیمنز با این ترکیب کادر فنی چگونه راهی این رقابت‌ها خواهد شد و بعد با چه دستاوردی به ایران باز خواهد گشت، مشخص نیست.

 

کلیدواژه
بوکس
captcha
تازه ها
بیشتر