ورزش جهان / شناسه خبر: 74527 / تاریخ انتشار : 1396/1/24 16:26
|

دلیل باخت دورتموند انفجار بود؟

مربی و بازیکنان دورتموند بعد از شکست خانگی مقابل موناکو تاکید کردند که بعد از حمله تروریستی به اتوبوس تیم روحیه مناسبی برای این بازی نداشتند.

ایران ورزشی آنلاین / یک روز بعد از حادثه تروریستی حمله به اتوبوس دورتموند که بازی این تیم مقابل موناکو را به تعویق انداخت، دو تیم به میدان رفتند که میزبان آلمانی 3-2 مغلوب شد. خط حمله موناکو مثل همیشه خطرناک و زهردار بود، ولی اشتباهات مدافعان دورتموند هم در خلق این نتیجه بی‌تاثیر نبود. بعد از این شکست که دورتموند را در آستانه حذف از لیگ قهرمانان قرار داده، مربی و بازیکنان این تیم به انتقاد از یوفا بابت زمان این بازی پرداختند و معتقد بودند بعد از حمله به اتوبوس تیم و جراحت دست بارترا، آنها روحیه و تمرکز کافی برای این بازی نداشتند.

توماس توخل، سرمربی دورتموند گفت: «این شرایط مضحک است. ما فقط 15 بازیکن آماده داشتیم. زمان بیشتری نیاز داشتیم که همه آماده باشند. آنطور که باید زمان به ما داده نشد. به هر حال باید با این موضوع کنار بیاییم. رویای ما لیگ قهرمانان است، رویای بزرگ ما و تیم این حس را نداشت که می‌تواند در این شرایط نتیجه را تغییر دهد. در ادامه ما سعی کردیم به بازیکنان روحیه بدهیم و آنها را با آمادگی ذهنی بالا به زمین بفرستیم. چند دقیقه پس از بمب گذاری این فکر در سرم بود که بازی برگزار می‌شود یا نه. یوفا طوری برخورد کرد که انگار یه بطری نوشابه به اتوبوس ما زده اند.»

نوری شاهین، هافبک ترک دورتموند هم به این برنامه معترض بود و گفت: «صحبت کردن در این رابطه دشوار است، اینکه چه کلماتی استفاده کنیم. البته که نمی‌خواستیم بازی کنیم ولی از وظایف‌مان آگاه بودیم. ما نماینده یکی از بزرگترین باشگاه‌های جهان هستیم و لیگ قهرمانان رقابت بسیار بزرگی است. سعی کردیم با تمام وجود بازی کنیم و بازی خوبی نیز انجام دادیم.  بارها چنین چیزی را در تلویزیون دیده بودیم. حتی در استانبول که کشور من است، همیشه این نوع اتفاقات از ما دور بوده است. سه‌شنبه شب واقعا فهمیدیم که چنین شرایطی چگونه است. دیگر نمی‌خواهم حس و حالی مثل آن شب داشته باشم.»

انتقادات سوکراتس، مدافع یونانی دورتموند کمی تندتر بود و گفت: «ابتدا باید بگویم که خوشحالم که زنده‌ام. سخت‌ترین روز زندگی ام را پشت سر گذاشتم و امیدوارم هیچکس چنین چیزی را تجربه نکند. پس از اتفاقات سه‌شنبه اصلا نمی‌توانستم به بازی فکر کنم. یوفا باید متوجه شود که ما حیوان نیستیم. ما هم جزو مردم هستیم، خانه داریم، خانواده و بچه داریم. ما حیوان نیستیم. خوشحالم که من و بقیه بچه ها زنده هستند. فوتبال بازی کردن در این شرایط برای هر کسی بسیار دشوار است. امیدوارم اتفاقی که برای ما رخ داد دیگر برای کسی رخ ندهد و آخرین باری باشد که شاهد چنین چیزی هستیم. هر کسی که چنین شرایطی را تجربه نکرده نمی‌تواند متوجه ابعاد این اتفاق شود.»

با این حال سخنگوی یوفا تاکید کرد که هیچکدام از این دو باشگاه به زمان جدید بازی اعتراض نداشتند: «تصمیم برگزاری بازی دو تیم بوروسیا دورتموند و موناکو در روز چهارشنبه و ساعت 18:45، سه شنبه و در استادیوم باشگاه دورتموند و با توافق هر دو باشگاه و مدیران‌شان اخذ شد. یوفا در تمام مدت با باشگاه ها در ارتباط بود و هیچگاه هیچ اطلاعاتی دریافت نکرد که دو تیم می‌خواهند بازی در روز دیگری برگزار شود.»

 

 

captcha
تازه ها
بیشتر