لژیونرها / شناسه خبر: 74516 / تاریخ انتشار : 1396/1/23 11:07
|

استقلال، شکست‌ناپذیر و پراشتباه

اتفاقات دقایق پایانی و آوردن بازی از روی هوا به روی زمین و ارسال‌های کوتاه، همان اتفاقی بود که ورق بازی را برگرداند.

ایران ورزشی آنلاین / آیسان سعیدی / تساوی استقلال برابر لکوموتیو در تاشکند نتیجه بدی نمی‌تواند باشد. نتیجه‌ای که استقلال را تا قبل از بازی التعاون و الاهلی در صدر جدول ابقا کرد اما آنچه در تاشکند رخ داد و اتفاقات بازی روندی متضاد با این نتیجه خوب دارد و نشان می‌دهد که کیفیت تساوی آبی‌ها در تاشکند چندان هم خوب نبوده. استقلال در برابر تیمی به تساوی رسید که در قعر جدول گروه A لیگ قهرمانان آسیا ایستاده و حتی از التعاون ضعیف‌ترین نماینده سعودی‌ها در این فصل لیگ قهرمانان آسیا نیز پایین‌تر قرار دارد. تیمی که در بازی رفت در تهران 90 دقیقه اسیر استقلال بود و دو گل خورد و چه بسا اگر مهاجمان استقلال دقت می‌کردند، شکست ازبک‌ها در تهران پرگل‌تر هم می‌شد.

در بازی برگشت در تاشکند اما آنچه بیش از همیشه به چشم آمد و دلیل اصلی توقف استقلال لقب گرفت، اشتباهات فراوان و بیشمار بود. اشتباهاتی که از روی نیمکت و فرمانده تیم آغاز شد و در درون مستطیل سبز نضج گرفت. از ترکیبی که منصوریان برای تیمش استفاده کرد گرفته تا اشتباهات مرگبار و عجیب بازیکنان، جملگی یک روز پراشتباه را برای استقلال رقم زدند. آبی‌ها بازی را برخلاف همیشه تحت تاثیر همین اشتباهات بد آغاز کردند که نتیجه آن گل زودهنگام میزبان بود که اشتباه فرشید باقری و لو دادن توپ در مرکز زمین پایه گذار آن بود.
استقلال حتی برای جبران این گل خورده و جبران مافات تاکتیک اشتباهی را انتخاب کرد. آنها که مرکز زمین را آشکارا به هافبک‌های قلدر و فیزیکی حریف واگذار کرده بودند، برای رسیدن به گل به حرکت از کانال‌های کناری و ارسال‌های بلند و کوتاه روی آوردند اما وجود مدافعان بلندقامت در مرکز خط دفاعی لکوموتیو، خیلی راحت این تاکتیک دم دستی آبی‌ها را خنثی کرد. اتفاقی که سبب شد تا دقایق پایانی تقریبا هیچ حمله خطرناکی را روی دروازه حریف شاهد نباشیم.
اتفاقات دقایق پایانی و آوردن بازی از روی هوا به روی زمین و ارسال‌های کوتاه، همان اتفاقی بود که ورق بازی را برگرداند؛ به ویژه اینکه تعویض‌های منصوریان نیز در راستای این تغییر تاکتیک انجام شد و سرانجام استقلال را به گل رساند. گلی که جایگاه این تیم را در صدر جدول تثبیت کرد و شانس صعود استقلال را از گروه A افزایش داد. نتیجه‌ای خوب پس از یک نمایش نه چندان خوب که مهم‌ترین دستاوردش تداوم روند شکست ناپذیری آبی‌ها بود.

 

کلیدواژه
استقلال
captcha
تازه ها
بیشتر