فوتبال ایران / شناسه خبر: 74498 / تاریخ انتشار : 1396/1/21 23:48
|

صدر را در دوحه جا گذاشتیم / استقلال خوزستان به قهرمان قطر باخت

استقلال خوزستان با این شکست اولین باخت خود در مسابقات آسیایی را تجربه کرد و صدرنشینی گروه را به لخویا داد.

ایران ورزشی آنلاین / استقلال خوزستان در حالی برابر لخویا قرارگرفت که چند روز قبل تیم قطری جشن قهرمانی را برگزار کرده بود. آبی ها که در صدرجدول گروهشان بودند با یک تساوی می توانستند برای صعود امیدشان بیشتر شود اما تیم لخویا علی رغم اینکه ابتدا از اهوازی ها عقب افتاد موفق شد ٢-١ بازی را ببرد.

نانگ برای استقلال خوزستان، نام تای هی و معز علی برای تیم قطری گل زدند تا سه امتیاز مهم به حساب تیم لخویا ریخته شود.

 

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا / ورزشگاه اختصاصی لخویا

داور: احمد الکاف از عمان

 

لخویا قطر:

قاسم برهان، خالد رضوان، محمد موسی، احمد یاسر، خالد مفتاح، اوییز مارتن، کریم بوضی اف، اسماعیل محمد، نام تای هی، علی حسن عفیف و معز علی(مادیبو 90+1)

سرمربی: جمال بلماضی


استقلال خوزستان:

وحید شیخ ویسی، دانیال ماهینی(زبیدی 56)، محمد طیبی، عقیل کعبی، پیمان شیرزادی، فرشاد سالاروند(ابوالفضل علایی 78)، سلمان بحرانی، مهدی مومنی، آلویس نانگ، حسن بیت سعید و آرش افشین (مصطفی ماهی 68)

سرمربی:سید سیروس پورموسوی

 

اخطار:

کریم بوضی اف (28) - احمدی یاسر (56) از لخویا

محمد طیبی (38) - دانیال ماهینی (42) - ابوالفضل علایی (90+1) از استقلال خوزستان

 

گل‌ها:

١-٠( آلویس نانگ-دقیقه ١٠): سانتر از سمت راست حسن بیت سعید را آلویس نانگ فوق العاده زیبا استپ کرد و با یک ضربه دقیقه دروازه قاسم برهان را باز کرد.

١-١(نام تای هی؛ لخویا قطر دقیقه 35): پاس بازیکن تیم لخویا به سمت چپ را نام تای هی دریافت کرد و ضربه این بازیکن به زیبایی درون دروازه شیخ ویسی قرار گرفت، سلمان بحرانی روی این گل مقصر بود.

٢-١(لخویا قطر- المعز علی دقیقه 43): سانتر از سمت راست نام تای هی را شیخ ویسی دور کرد اما به بدن معز علی برخورد کرد و وارد دروازه تیم خوزستانی شد.

__________

دیدار دو تیم با حملات تیم قطری شروع شد اما این استقلال خوزستان بود که در دقیقه ٩ موفق شد روی استپ زیبای نانگ به گل برسد.
بعد از این گل تیم قطری فشار را روی دروازه استقلال خوزستان بیشتر کرد، حملات ابتدایی این تیم را شیخ ویسی به زیبایی دریافت کرد.
شوت های قطری ها یکی پس از دیگری به هدر رفت و استقلال خوزستان می توانست دومین گلش را هم بزند اما قاسم برهان به خوبی ایستادگی کرد.
در ادامه درخشش نام تای هی دو گل برای قطری ها ایجاد کرد، یک گل و یک ضربه که اتفاقی به بدن معز علی برخورد کرد، استقلال خوزستان نیمه اول را بازنده به رختکن رفت.

در نیمه دوم اما استقلالی های خوزستان علاقه بیشتری به حمله داشتند و قطری ها روی ضدحمله پرتعداد ظاهر می شدند و چندین بار می توانستند به گل برسند که برابر رشادت شیخ ویسی مغلوب شدند.
موقعیت های استقلالی ها نیز از دست رفت تا در نهایت اهوازی ها با این بخت صدر جدول را از دست بدهند.

 

بهترین بازیکن:

نام تای هی ستاره ملی پوش کره ای  تیم لخویا در این بازی علاوه بر زدن یک گل، روی گل دیگر تیمش تاثیر مستقیم داشت و بهترین بازیکن زمین بود.شیخ ویسی نیز در استقلال خوزستان بازی قابل قبولی داشت.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/74498
captcha
تازه ها
بیشتر