فوتبال ایران / شناسه خبر: 74497 / تاریخ انتشار : 1396/1/21 23:47
|

پرسپولیس با خودش چه کرد؟ / چیپ آسیایی

پرسپولیس با 5 امتیاز از 4 جدال قبلی خود چشم انتظار عملکرد دیگر تیم‌ها و امیدوار به کسب امتیاز خود از دو دیدار بعدی برابر الوحده امارات در آزادی و الهلال عربستان در عمان است.

ایران ورزشی آنلاین / پرسپولیس اکنون با 5 امتیاز باید چشم انتظار جدال های آتی خود باشد و این در حالی است که الریان قطر و دیگر تیم های عربی اکنون سرنوشت گروه چهارم را در دست گرفته اند.


هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا؛ استادیوم آزادی / تماشاگر: 57130 نفر

داور: سااتو ریوجی، کمک‌ها: ساگارا تورو، ما اوچی هیروشی

 

کارت زرد:

علی علیپور از پرسپولیس (4) - عمر باری از الریان (44)، سروش رفیعی از پرسپولیس (76)، سیدجلال حسینی از پرسپولیس (86)، سباستین سوریا از الریان (94)
 


پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، سروش رفیعی(89 محسن ربیع‌خواه)، محسن مسلمان(92 احسان علوان‌زاده)، علی علیپور، وحید امیری و مهدی طارمی.
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ


الریان قطر:

عمر باری، عبدالکریم سالم، گونزالو ویرا ،ناتان اوتاویو، معصب خضر، کوه میونگ جین، ویکتور کاسرس، عبدالرحمان الحرازی (65 دنیل گومو)، سرجیو گارسا، رودریگو تاباتا و سباسیتن سوریا.
سرمربی: میشل لادروپ

 


پرسپولیس برای پیروزی مقابل الریان چشم به حمایت هوادارانش داشت و آنها نیز با حضور در استادیوم نشان دادند از این مساله صرف نظر نخواهند کرد. مساله ای که با حمایت هواداران و هجوم همه جانبه بازیکنان پرسپولیس به دروازه الریان قطر همراه شد و این تیم بارها موقعیت گلزنی برابر عمر باری و مدافعان این تیم به دست آورد. دقایق پایانی نیمه اول می توانست پرسپولیس را به خواسته اش برساند اما ضربه چیپ مهدی طارمی روی ضربه پنالتی که به بیرون رفت باعث شد تا آنها با روحیه پایین راهی رختکن شوند.
در نیمه دوم هم این مهدی طارمی بود که با ضربه خود اولین زنگ خطر را برای الریان به صدا درآورد که توپ با برخورد به تیرک دروازه به زمین بازگشت. علی علیپور و محسن مسلمان در کنار ماهینی دیگر بازیکنانی بودند که شانس خود برای گلزنی مقابل الریان را امتحان کردند که با سد محکم دروازه بان باتجربه الریان مواجه شدند و فرصت ها برای این تیم از دسترفت تا تساوی بدون گل پایانبخش بازی باشد و اکنون شاگردان برانکو با 5 امتیاز از 4 جدال قبلی خود چشم انتظار عملکرد دیگر تیم ها و امیدوار به کسب امتیاز خود از دو دیدار بعدی برابر الوحده امارات در آزادی و الهلال عربستان در عمان باشند.

اتفاق ویژه

پنالتی عجیب از سوی مهدی طارمی که در این فصل عادت کرده گل های عجیب و غریب به ثمر برساند. مهدی طارمی که با تیزهوشی فوق العاده اش توانست مدافع الریان را مجبور به خطای پنالتی کند، این بار خودش پشت توپ ایستاد و در حالی که دروازه بان باتجربه الریان به دنبال تخریب روحیه او بود ضربه اش را به شکل چیپ نواخت که با بدشانسی از بالای دروازه به بیرون رفت. ضربه ای که باعث شد آرزوهای پرسپولیس برای صعود اکنون با اما و اگر بزرگی همراه شود.

 

بازیکن برتر:

دو دروازه بان، عمر باری و علیرضا بیرانوند با نمایش فوق العاده و دفع موقعیت ها روز بسیار خوبی داشتند در بین دیگر بازیکنان هم محمد انصاری و وحید امیری از پرسپولیس و همچنین تاباتا و سپاستین سوریا از الریان در زمره بهترین بازیکنان این دیدار قرار گرفتند.

 

کلیدواژه

پرسپولیس

الریان

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha