فوتبال ایران / شناسه خبر: 74493 / تاریخ انتشار : 1396/1/21 15:36
|

چرا کرانچار پیشنهاد سپاهان را بی‌پاسخ گذاشت؟

گزارش امیر اسدی از آخرین مسائل بین کرانچار و سپاهان: مرد کروات برای بی‌پاسخ گذاشتن پیشنهاد سپاهان دلایل بسیاری در ذهن دارد.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / سپاهان با پایان سال 1395، تصمیم جدیدی برای نیمکت خود گرفت. خروج ویسی و حضور زلاتکو کرانچار، مهم‌ترین خبری بود که در تعطیلات نوروز درباره سپاهان منتشر شد و البته واکنش‌هایی نیز به همراه داشت.

سپاهان به عقب بازگشت، به چند سال قبل که کرانچار را روی نیمکت خود داشت و به افتخاراتی بزرگ دست یافت. افتخاراتی در لیگ ایران و با مربی بزرگی چون او که پیش‌تر روی نیمکت تیم ملی کرواسی در جام جهانی نیز نشسته بود. کرانچار اما به دلایلی که تاکنون رسانه‌ای نشده، از سپاهان رفت و حالا پس از حدود دو، سه فصل برگشته تا ناجی این تیم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا باشد.
قرارداد کرانچار با سپاهان فقط تا پایان همین فصل اعتبار دارد. مساله‌ای که به دستمایه‌ای برای انتقاد از مسوولان این باشگاه بدل شده. عده‌ای موقتی بودن کرانچار را شبیه به یک فاجعه مدیریتی می‌دانند و گروهی دیگر نظری متفاوت دارند. موضوع اصلی اما چیز دیگری است.
مسعود تابش در خصوص شرایط کادر فنی سپاهان برای فصل آینده و اینکه آیا زلاتکو کرانچار قرار است در سپاهان بماند یا نه می‌گوید: «هنوز چهار بازی تا پایان فصل باقی‌مانده و قرارداد کرانچار هم بعد از این چهار بازی به پایان خواهد رسید. ما در مورد کادر فنی سال آینده تصمیمی نگرفته‌ایم و در این زمینه در زمان مشخصی تصمیم‌گیری خواهیم کرد. این را هم بگویم که کرانچار یک مربی محترم و بادانش است و امیدوارم در بازی‌های باقیمانده نتایج خوبی با این مربی بگیریم. همچنان امیدوار هستیم که در چهار بازی باقیمانده نتایج خوبی بگیریم و شانس کسب سهمیه داریم.»
مدیران سپاهان همه چیز را به پایان فصل موکول کرده اند، جایی که مشخص می‌شود آیا می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند یا نه. ادامه حضور کرانچار اما به کسب سهمیه ارتباطی ندارد. سپاهان از او خواسته تا بماند و فصل بعد هم سرمربی باشد اما کرانچار هنوز پاسخی به این پیشنهاد نداده است.
مرد کروات برای بی پاسخ گذاشتن پیشنهاد سپاهان دلایل بسیاری در ذهن دارد. او اعتبار فراوانی در فوتبال ایران برای خود دست و پا کرده و علاقه‌ای ندارد به خاطر دریافت مبلغی نجومی، این اعتبار را با تیم جوان و کم تجربه سپاهان از دست بدهد. تیمی که عبدا... ویسی تشکیل داده و الان دو هفته است که در اختیار کرانچار قرار گرفته. کرانچار برای ادامه همکاری با سپاهان شرط‌های فراوانی دارد. مبلغ قرارداد اما آخرین خواسته مربی موفقی است که کمتر برای پول چک و چانه می‌زند. درست برعکس مربیان کروات دیگری که در فوتبال ایران مشغول فعالیت هستند. کرانچار وقتی برای فصل آینده هدایت سپاهان را می‌پذیرد که بداند مدیران باشگاه، هزینه جذب بازیکنان جدید و باتجربه را فراهم کرده و در این راه مشکلی پیش رو ندارند.  کرانچار شش هفته را صرف شناخت از بازیکنان این فصل و ادامه همکاری با برخی از آنها برای فصل بعد کرده و البته بازیکنان جدیدی هم مد نظر دارد تا به ترکیب سپاهان اضافه کند. اگر مدیران سپاهان در بستن تیمی قدرتمند و اختصاص بودجه‌ای بالا برای جذب بازیکنان جدید موفق باشند، آن وقت کرانچار هم می‌ماند تا افتخاراتی جدید با سپاهان کسب کند. افتخاراتی چون بازگشت به کورس مدعیان کسب عنوان قهرمانی و حضوری موفق در لیگ قهرمانان آسیا.
پس تا پایان فصل صبر می‌کنیم و انتظار می‌کشیم، هم ما و هم کرانچار تا ببینیم آیا مدیران سپاهان برای بازگشت به روزهای پرافتخار گذشته تلاش می‌کنند و بودجه‌ای بالاتر از بودجه این فصل تامین می‌کنند تا مربی کروات برای ادامه همکاری با سپاهان ترغیب شود یا اینکه باید منتظر مربی جدیدی روی نیمکت باشیم؟

 

 

کلیدواژه

زلاتکو کرانچار

سپاهان

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha