ورزش ایران / شناسه خبر: 74483 / تاریخ انتشار : 1396/1/20 17:39
|

تالاخادزه رکورد بهداد را شکست / سلیمی: وعده ما در آمریکا

این وزنه‌بردار گرجستانی توانست در این حرکت وزنه 217 کیلوگرمی را بر بالای سر ببرد و رکوددار جهان شود. تالاچادزه در حرکت دوضرب نیز وزنه 250 کیلوگرمی را مهار کرد.

ایران ورزشی آنلاین / لاشا تالاخادزه، قهرمان طلایی المپیک 2016 ریو شب گذشته در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی اروپا در شهر اسپلیت کرواسی رکورد یک‌ضرب جهان که پیش از این با 216 کیلوگرم در اختیار بهداد سلیمی بود را شکست. این وزنه‌بردار گرجستانی توانست در این حرکت وزنه 217 کیلوگرمی را بر بالای سر ببرد و رکوددار جهان شود. تالاچادزه در حرکت دوضرب نیز وزنه 250 کیلوگرمی را مهار کرد.
در رده‌بندی نفرات اول تا سوم 105 + قهرمانی اروپا لاشا تالاخادزه با مجموع 467 کیلوگرم در حرکت‌های یکضرب و دوضرب در جایگاه نخست قرار گرفت. اورمیانین میناسیان  و روبن الکسانیان از ارمنستان با مجموع وزنه‌های  446 و 434 کیلوگرم رتبه‌های دوم  و سوم را کسب کردند.
پس از شکسته شدن رکورد بهداد در رقابت های قهرمانی اروپا، مرد طلایی ایران در المپیک لندن به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: «رقابت در دسته سنگین وزن به شدت بالا رفته و امیدوارم در مسابقات جهانی با بهترین شرایط بتوانم بار دیگر روی سکوی نخست ایستاده و طلای جهان را کسب کنم. اگر همه چیز خوب باشد وعده ما همین امسال در آمریکا و روی تخته مسابقات جهانی.»

captcha
تازه ها
بیشتر