ورزش ایران / شناسه خبر: 74480 / تاریخ انتشار : 1396/1/20 17:26
|
اتمام حجت و قوانین سفت و سخت سرمربی والیبال

کولاکوویچ: فقط من حرف می‌زنم

کولاکوویچ به انضباط تیمی مورد نظر خود در تیم ملی والیبال ایران نیز اشاره کرد: رعایت نظم در زمین و خارج از زمین برایم بسیار مهم است و در طول تمرینات باید همه این اصول را رعایت کنند.

ایران ورزشی آنلاین / گروه اول ملی‌پوشان دعوت شده به تمرین تیم ملی والیبال روز گذشته به اردو رفتند. اردویی که آغازش با جلسه شان با کادر فنی همراه بود و هشدار‌های جدی و قانونگذاری‌های سفت و سخت کولاکوویچ. قوانینی که نوید یک مربی صرب جدی و مقتدر را می‌دهد اما باید دید این خط و نشان‌ها تا چه اندازه عملی خواهند شد. آن هم در شرایطی که یکی از مشکلات اصلی تیم ملی در یکی دو سال اخیر بحث بازیکن سالاری و عدم مدیریت مربیان در تیم ملی بود که قطعا کولاکوویچ هم چیزهایی درباره‌اش شنیده و نمی‌خواهد سرنوشتی مشابه کواچ پیدا کند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران با بیان اینکه زمان بندی تمرینات بسیار جدی است می‌گوید رعایت نظم در زمین و خارج از زمین برایم بسیار مهم است و در طول تمرینات، همه باید این اصول را رعایت کنند.  ایگور کولاکوویچ قبل از شروع تمرینات تیم ملی والیبال خطاب به بازیکنان دعوت شده به اردوی نخست گفت: «از فرصتی که برایم به‌وجود آمده تا در والیبال ایران کار کنم، خیلی خوشحال هستم.» او با بیان اینکه تمامی بازیکنان دعوت شده انتخاب من هستند ادامه داد: «من فلسفه کاری خود را دارم و به آن نیز اعتقاد راسخی دارم. حتی اگر این فلسفه دارای ریسک و خطر باشد، باز هم شما آینده والیبال ایران هستید.»
سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه به بر عهده گرفتن مسوولیت انتخاب‌هایش اشاره کرد: «مسوولیت سنگینی دارم و باید ثابت کنم که انتخابم درست بوده است، به همین دلیل من بهترین کارم را ارائه خواهم کرد و شما نیز باید تمرین و پیشرفت کنید. مهم این است که بازیکنان رقابت را بپذیرند و با اشتیاق تمرین کنند. برنامه‌های من بدون تلاش و کوشش شما فایده‌ای ندارد.»
او با یادآوری محدودیت‌های زمانی و مکانی برای تمرین گفت: «در پنج روز این هفته 9 جلسه تمرین خواهیم داشت و در پایان بهترین‌های این اردو برای اردوی هفته آینده انتخاب می‌شوند تا با نفرات جدید تمرینات را ادامه دهیم. دوست دارم شما هم به انتخاب من احترام بگذارید.»
کولاکوویچ به انضباط تیمی مورد نظر خود در تیم ملی والیبال ایران نیز اشاره کرد: «رعایت نظم در زمین و خارج از زمین برایم بسیار مهم است و در طول تمرینات باید همه این اصول را رعایت کنند. زمان بندی تمرینات بسیار جدی است و نباید کسی دیر کند. بازیکنان در زمان تمرین با یکدیگر صحبت نمی‌کنند تا صحبت‌های من را متوجه شوند.»
سرمربی تیم ملی والیبال در ادامه موارد انضباطی تمرینات را به قرار زیر اعلام کرد:
– صحبت کردن در حین تمرینات به ویژه در زمان گرم کردن و حرکات کششی ممنوع است.
– تمرکز بازیکنان باید روی تمرینات باشد و به همین دلیل حق صحبت کردن با بیرون زمین را در زمان تمرینات ندارید.
– بعد از تمرین ابتدا توپ‌ها و بطری‌های آب را جمع آوری کنید و در این کار همه بدون استثنا باید کمک کنند.
– استفاده از تلفن همراه در تمرینات، غذاخوری و جلسات تیم ملی والیبال ممنوع است.
– در طول تمرین فقط من و دستیارم حق صحبت داریم و بعد از تمرین آماده شنیدن تمام صحبت‌های بازیکنان هستم.

 

captcha
تازه ها
بیشتر