لژیونرها / شناسه خبر: 74471 / تاریخ انتشار : 1396/1/20 14:37
|

جستجو در حساس‌ترین انتخاب تراکتور در فصل 97-96 / استقبال از کمالوند

درباره اینکه چرا تراکتورسازی به سمت فراز کمالوند گرایش پیدا کرده یا چرا تماشاگران تراکتور در صفحه اینستاگرام کمالوند چند صد نظر درباره بازگشت فراز نوشته‌اند، باید پی چند دلیل بگردیم.

ایران ورزشی آنلاین / داستان تراکتورسازی در سال 95 پرماجرا و هیجان‌انگیز و غمگین‌کننده بود. تیم بزرگی که برای قهرمانی شروع کرد اما با چالش‌های عجیب و پیچیده‌ای مواجه شد و از رقابت برای جام عقب افتاد. به قول امیر قلعه‌نویی: «دست و پای ما را بستند و به دریا انداختند.»

بدیهی بود که تراکتور بعد از محرومیت با حکم فیفا انگیزه‌هایش را از دست بدهد و دیگر نتواند پا به پای پرسپولیس بجنگد. حالا اما تراکتورسازی برنامه‌ریزی برای فصل بعد را لابد شروع کرده. خبرها درباره گزینه‌های جدید مربیگری از همین تحرکات بیرون آمده است. امیر قلعه‌نویی بعد از شکست تیمش مقابل صبا با طعنه و کنایه گفت: «جانشین مرا انتخاب کرده‌اند.» این جمله قلعه‌نویی نشان می‌داد که خبرها و شایعات به گوش او نیز رسیده است.

انتخاب مربی برای تراکتورسازی یک تصمیم ساده نیست. آنها برای فصل آینده چالش‌های بزرگی را پیش رو دارند. محرومیت تراکتورسازی از پنجره نقل و انتقالات هر مربی را برای حضور در تراکتورسازی به وحشت می‌اندازد. سطح توقعات تماشاگران تراکتورسازی بالاست و با توجه به محرومیت جذب بازیکن جدید، کدام مربی می‌تواند از یک توفان بزرگ با تراکتورسازی عبور کند؟ اگرچه برای تماشاگران هم قابل درک است که سرمربی آینده تراکتور چه پروژه سنگینی را باید مدیریت کند اما انتخاب مربی برای فصل 96-97 حکایت خودش را دارد.

درباره تراکتورسازی وقتی شایعه مذاکره با عبدالله ویسی به گوش می‌رسد، موضع‌گیری‌ها چندان مثبت نیست. این پرسش مطرح می‌شود که ویسی در همین فصل با سپاهانی که خودش چیده بود به جایی نرسید و از سپاهان یک تیم درجه دوم ساخت و چگونه می‌تواند پروژه سنگین تراکتورسازی در فصل آینده را پیش ببرد؟ برخلاف تصور قلعه‌نویی بعید است که مدیریت باشگاه تراکتورسازی مذاکره‌ای با ویسی انجام داده باشد. ویسی گزینه‌ای نیست که تراکتور برای مذاکره با او عجله کند.

در تبریز اما موجی راه افتاده که می‌توانید بازتاب‌هایش را در صفحه اینستاگرام فراز کمالوند ببینید. بعد از بازی تراکتورسازی مقابل گسترش فولاد، تماشاگران تراکتور پای عکس‌های منتشر شده در صفحه کمالوند کامنت‌های دعوت را ثبت کردند، کامنت‌هایی که بسیار پرتعداد شد و نشانه‌ای بود از اشتیاق تماشاگران برای بازگشت فراز کمالوند به تراکتورسازی یا یک استقبال زودهنگام.

فراز کمالوند از روزی که تراکتورسازی را به لیگ برتر آورد و در لیگ برتر نیز با نمایشی تحسین‌برانگیز و تماشایی تراکتورسازی را یک قدرت جدید در فوتبال ایران جلوه داد، نزد تماشاگران تبریزی به یک مربی صاحب ایده و محبوب تبدیل شد. کمالوند هم همیشه سعی کرد رابطه محترمانه و محبت‌آمیزی با تماشاگران تراکتورسازی داشته باشد و از ابراز علاقه‌اش به تراکتور هرگز دریغ نکرد. او اما هیچ‌گاه برای مربیان تراکتورسازی یک اهرم فشار نشد. همیشه کوشش کرد حسن نیت خود را از نزدیکی با تراکتورسازی نشان دهد. نمونه‌اش همین ارتباطی که بین او و امیر قلعه‌نویی شکل گرفت، ارتباطی دوستانه و محترمانه بین دو مربی که در رقابت‌ها رقیب بودند و وقت دوستی‌ها با هم رفاقت کردند. فراز کمالوند همین چندی پیش در مصاحبه‌ای گفته بود: «یادمان باشد قلعه‌نویی با تراکتورسازی کار بزرگی کرده و امیدوارم قلعه نویی هر چه سریعتر قراردادش را با این تیم تمدید کند.»

این‌روزها اما در تبریز فراز کمالوند جدی‌ترین گزینه برای نشستن روی نیمکت تراکتورسازی است. از کمالوند خبری و نظری نمی‌شنوید. او آخرین حرفش همان امیدواری برای تمدید قرارداد قلعه‌نویی بوده و بعید است این خبرها نیز خدشه‌ای در روابط دوستانه آنها ایجاد کند.

درباره اینکه چرا تراکتورسازی به سمت فراز کمالوند گرایش پیدا کرده یا چرا تماشاگران تراکتورسازی در صفحه اینستاگرام کمالوند چند صد نظر درباره بازگشت فراز به تراکتورسازی نوشته‌اند، باید پی چند دلیل بگردیم. کمالوند هرگاه سرمربی تراکتورسازی بود، این تیم بیشترین تماشاگران را داشت. او توانسته بود رابطه‌ای منطقی و جدی و صمیمی با تماشاگران تراکتورسازی پدید بیاورد و فوتبال تماشایی و دلپذیری را ارائه کند. همین نکات تراکتورسازی را به تیمی پرتماشاگر در دوره‌های مربیگری کمالوند تبدیل کرد. محبوبیت فراز نزد تماشاگران تراکتورسازی وامدار فوتبالی است که کمالوند با تراکتورسازی بازی کرد. نمایش‌هایی که از تیم تازه صعود کرده تراکتورسازی یک قابل احترام در لیگ برتر ساخت.

کمالوند با شناخت دقیق از تراکتورسازی و با توجه به اینکه بسیاری از بازیکنان کلیدی این تیم از شاگردان او هستند، شاید در فصل آینده برای ساختن تراکتورسازی بهترین گزینه باشد. محرومیت تراکتورسازی از پنجره نقل و انتقالات باعث می‌شود که انتخاب یک مربی صاحب شناخت از تراکتورسازی مثل قلعه‌نویی یا کمالوند منطقی به نظر برسد. تراکتورسازی با آنچه در اختیار دارد باید لیگ آینده را شروع کند و مربی فصل آینده تراکتور باید از توان مدیریت همین تیم در فصل نقل و انتقالات و قدرت ایجاد ایده‌های تازه با همین نیروی انسانی بهره‌مند باشد.

تراکتورسازی می‌تواند فصل آینده با انتخابی هوشمندانه و به رغم محرومیتش از نقل و انتقالات دوباره یک مدعی باشد و البته می‌تواند با انتخاب اشتباه آرزوهایش را به باد بدهد. انتخاب مربی تنها انتخاب مدیریت باشگاه تراکتورسازی است، آنها مجوز انتخاب بازیکن ندارند و باید در تنها انتخاب خود، تمام هنرشان را جلوه دهند. انتخاب سرمربی در تراکتورسازی با توجه به شرایط ویژه این تیم، حساس‌ترین انتخاب فصل 96-97 است.

---

 

captcha
تازه ها
بیشتر