ورزش جهان / شناسه خبر: 74444 / تاریخ انتشار : 1396/1/17 01:51
|

چلسی میخ قهرمانی را کوبید

چلسی با برتری 2 بر یک مقابل منچسترسیتی اجازه نداد سایر مدعیان به قهرمانی امیدوار شوند. هازار زننده هر دو گل صدرنشین لیگ برتر بود.

ایران ورزشی آنلاین / چلسی، صدرنشین لیگ برتر با پیروزی 2 بر یک مقابل منچسترسیتی اجازه نداد تیم‌های تعقیب‌کننده‌اش به قهرمانی امیدوار شوند. چهار روز بعد از شکست غیرمنتظره مقابل کریستال‌پالاس، چلسی این بار اشتباه نکرد و در خانه یکی از رقیبان مستقیمش را شکست داد. ادن هازار در دقیقه ده با شوتی از روی خط محوطه جریمه دروازه میهمان را با خوش‌شانسی باز کرد. ونسان کمپانی که بعد از حدود چهار ماه در ترکیب سیتی قرار گرفته بود، با ضربه سر مسیر توپ را منحرف کرد تا کابایرو نتواند واکنش مناسبی نشان دهد.

اشتباه کورتوا در دقیقه 26 اجازه داد سیتی به بازی برگردد. پاس اشتباه او به سانه در نهایت به آگرو رسید تا بازی را به تساوی بکشاند. چلسی اما قبل از پایان نیمه دوباره پیش افتاد. خطای فرناندینیو روی پدرو به یک ضربه پنالتی ختم شد که ادن هازار پس از مهار اولیه کابایرو اشتباهش را جبران کرد و تیمش را پیش انداخت. چلسی در نیمه دوم توانست به خوبی سیتی را کنترل کند تا 72 امتیازی شود و فاصله هفت امتیازی با تاتنهام را حفظ کند. سیتی با این شکست در امتیاز 58 و رده چهارم باقی ماند.

در بازی همزمان تاتنهام با وجود دریافت گل اول از سوانزی، در دقایق پایانی توفان کرد و به سه امتیاز مهم رسید. پس از گل تساوی دله الی در دقیقه 88، سون و اریکسون دو گل متوالی زدند تا این تیم با 65 امتیاز رتبه دوم را حفظ کند.

لیورپول، تیم سوم جدول در آنفیلد مقابل بورنموث دو امتیاز حساس از دست داد و به تساوی 2-2 رسید. بعد از گل زودهنگام بورنموث، لیورپول با گل‌های کوتینیو و اوریگی به برد امیدوار شد، ولی جاشوا کینگ در دقیقه 87 بازی را به تساوی کشاند. لیورپول با 60 امتیاز همچنان در رده سوم است.

آرسنال هم بعد از شش بازی بدون برد در لیگ برتر، موفق شد وستهم را 3 بر صفر شکست دهد. هر سه گل بازی در نیمه دوم زده شد. ستاره آرسنال اوزیل بود که گل اول را زد و گل دوم را برای والکات ساخت. ژیرو پس از ورود به زمین زننده گل سوم بود تا آرسنال با 54 امتیاز و تفاضل گل بهتر جای منچستریونایتد در رده پنجم را بگیرد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر