فوتبال ایران / شناسه خبر: 74406 / تاریخ انتشار : 1396/1/12 21:06
|

استقلال را ببینید / آغاز ۹۶ روی پله دوم

استقلال که در بیشتر دقایق برتر از حریف خود بود با تک گل دقیقه 71 محسن کریمی موفق شد فولاد را شکست بدهد تا تنها پیروز در بین تیم‌های بالانشین جدول باشد و به رتبه دوم جدول صعود کند.

ایران ورزشی آنلاین

هفته بیست وپنجم لیگ برتر/ ساعت : 18:45

استادیوم: آزادی / تعداد تماشاگر: 25 هزار نفر
داور: حسین زرگر / کمک ها: سعید علی نژادیان و حسن یوسفی

اخطار:
کاوه رضایی(60) از استقلال

 

ترکیب استقلال 
حسین حسینی، رابسون، سید مجید حسینی، خسرو حیدری، زکی پور، امید ابراهیمی، امید نورافکن (87 - جابر انصاری)، مجتبی حق دوست (55 - فرشید اسماعیلی)، محسن کریمی، علی قربانی(82 - فرشید باقری) و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب فولاد
احسان مرادیان، ایوب والی ،محمد اهل شاخه، سروش سعیدی، سینا مریدی،بختیار رحمانی،ماتیاس چاگو(80- محمود مطلق زاده)، احمد عبدالله زاده، بهرام رشید فرخی(78 - عبدالله ناصری)، اسماعیل شریفات و ساسان انصاری (90 صابر حردانی)
سرمربی: نعیم سعداوی

 

شرح گل:

1-0 (استقلال): پاس عالی کاوه رضایی، محسن کریمی را در دقیقه 70 در موقعیت تک به تک قرارداد و او ضربه اش را از بالای دستان مرادیان وارد دروازه فولاد کرد.

شرح بازی:

شروع بازی استقلال و فولاد با حملات طوفانی شاگردان علیرضا منصوریان همراه بود. استقلال در همان 20 دقیقه ابتدایی بازی سه چهار موقعیت خوب گلزنی بدست آورد که با بی دقتی مهاجمان این فرصت ها از دست رفت. بعد از گذشت دقایق ابتدایی بازی فولادی ها کم کم جسارت حمله کردن به استقلال را پیدا کردند و چند بار موقعیت های خوبی را روی دروازه حریف ایجاد کردند. مهمترین موقعیت فولادی ضربه ایستگاهی بختیار رحمانی بود که با عکس العمل زیبای حسینی همراه شد. این نیمه در نهایت بدون این که گلی به ثمر برسد به پایان رسید تا هر دو تیم ناراضی از این نتیجه باشند.

اما در نیمه دوم استقلال کاملا توپ و میدان را در اختیار گرفت و فولاد در طول 45 دقیقه دوم بازی حتی یک بار هم روی دروازه حریف خود خطر ایجاد نکرد. استقلال در نیمه دوم کاملا روی به  توپ های بلند و بازی مستقیم آورد و در نهایت روی یک صحنه پاس فوق العاده کاوه رضایی محسن کریمی را در موقعیت تک به تک قرار داد و او تک گل بازی را به ثمر رساند تا حکم صعود استقلال به رده دوم جدول رده بندی به این شکل امضا شود.

بهترین بازیکن:

محسن کریمی یک بار دیگر با یک گل 3 امتیازی ستاره تیمش شد. البته در این بازی سید حسین حسینی و کاوه رضایی هم نمایش قابل قبولی داشتند.

 

اتفاق ویژه :

گل استقلال با اشتباه فاحش ایوب والی اتفاق افتاد، در این صحنه والی به شکلی عجیب توپ را رها کرد و محسن کریمی در موقعیت تک به تک صاحب توپ شد.
همچنین استقلال با توجه به تساوی یک بر یک تراکتورسازی برابر گسترش فولاد به رتبه دوم جدول رده بندی صعود کرد تا سال 96 را در بهترین شرایط ممکن شروع کند.

 

در حاشیه:

*تماشاگران پیش از شروع بازی به شدت اسماعیل شریفات بازیکن سابق استقلال را تشوبق کرد.
* نکته عجیب این بود که تماشاگران در هنگامی که بازیکنان دو تیم بدن های خود را گرم می کردند، علیه بختیار رحمانی شعار دادند که این اتفاق کمی عجیب بود.
*بازیکنان دو تیم بعد از حدود 30 دقیقه گرم کردن بدن های خود به رختکن رفتند تا خود را برای آماده بازی آماده کنند.
* در فاصله چند دقیقه مانده تا شروع بازی حدود 10 هزار هوادار در ورزشگاه آزادی حضور دارند و تیم شان را تشویق می کنند.

*بعد از شکست پرسپولیس برابر صنعت نفت هواداران استقلال به جشن و پایکوبی در استادیوم آزادی پرداختند.
*روزبه چشمی هافبک استقلال در ورزشگاه آزادی حضور دارد و بازی این تیم را از نزدیک تماشا می کند.
*مهدی رحمتی کاپیتان محروم استقلال پیش از شروع بازی در رختکن تیمش حاضر شد و به بازیکنان این تیم روحیه داد.

*تماشاگران پیش از شروع بازی به شدت علیرضا منصوریان را تشویق کردند.

*بختیار رحمانی و اسماعیل شریفات پیش از شروع بازی سمت نیمکت استقلال رفتند و با علیرضا منصوریان خوش و بش کردند.

*مهدی رحمتی و وحید طالب لو از جایگاه ویژه بازی تیم شان را تماشا می کنند، دو بازیکنی که اصلا رابطه خوبی با هم ندارند. جالب این که تماشاگران استقلال به شدت طالب لو را روی سکوها تشویق کردند.

*تماشاگران استقلال به شدت علیه حسن زاده، رییس کمیته انضباطی شعار می دهند. آنها به محرومیت مهدی رحمتی به خاطر اتفاق های دربی 84 اعتراض دارند.

*در دقیقه 22 تماشاگران استقلال یاد منصور پورحیدری را زنده نگه داشتند.

* بعد از گل استقلال تماشاگران به سبک تماشاگران ایسلندی تیم شان را تشویق می کنند.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/74406
captcha
تازه ها
بیشتر