فوتبال ایران / شناسه خبر: 74244 / تاریخ انتشار : 1395/12/23 21:22
|

استقلال چگونه لکوموتیو را برد؟ / قوی و قوی‌تر

آرمن ساروخانیان/ کلید موفقیت در این بازی بردن جنگ‌های تن به تن از بازیکنان ازبک بود و شاگردان منصوریان در این زمینه موفق‌تر بودند.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان/ تیمی که در ورزشگاه آزادی 2 بر صفر مغلوب استقلال شد تیم کوچکی نبود. لکوموتیو فصل گذشته قهرمان لیگ و جام حذفی ازبکستان شد و در لیگ قهرمانان آسیا هم توانست به جمع هشت تیم پایانی برسد.

تیم ازبک به پشتوانه موفقیت‌هایش بازی را با اعتماد به نفس خوبی شروع کرد و نشان داد که برای گرفتن سه امتیاز به ورزشگاه آ‍زادی آمده. آنها در شروع بازی برتری نسبی داشتند و چیزی نمانده بود که گل اول بازی را هم بزنند، ولی استقلال به تدریج توانست بازی را به تعادل بکشاند و قبل از پایان نیمه اول گل بزند.

کلید پیروزی گرفتن کنترل بازی در وسط زمین بود. هر دو تیم با 5 هافبک بازی می‌کردند و در این منطقه فضا کم و برخوردها زیاد بود. لکوموتیو تلاش می‌کرد با پاس‌های کوتاه آرام آرام پیشروی کند و در شروع بازی موفق شد استقلال را عقب براند، ولی شاگردان منصوریان بعد از دقایقی توانستند بازی را بگیرند و میهمان را عقب برانند.

لکوموتیو مثل تیم ملی ازبکستان هافبک‌های قدرتی داشت و هافبک‌های استقلال برای مقابله با آنها مجبور به پیروزی در جنگ‌های تن به تن بودند. وقتی کار این درگیری‌ها رسید، استقلالی‌ها نشان دادند چیزی از حریف کم ندارند. نورافکن و ابراهیمی در وسط و برزای و قربانی در کناره‌ها در بازی تخریبی فوق‌العاده بودند و حتی اسماعیلی هم ترسی از تنه به تنه شدن با بازیکنان مقابلش نداشت. وقتی هم استقلال صاحب توپ می‌شد او با تکنیک وسرعت خوبش بارها توانست تیم را از فشار خارج و حملات را شروع کند. گل اسماعیلی اوج خلاقیت این هافبک را نشان داد و این دقیقا چیزی بود که لکوموتیو در ترکیبش کم داشت.

در فاصله گل اول تا گل دقیقه 84 قربانی که خیال هواداران را راحت کرد، استقلالی‌ها برای حفظ این برتری مجبور بودند با تمام توان در کارهای تخریبی شرکت کنند؛ از کاوه رضایی در راس خط حمله تا پادووانی که چند بار با مهاجم حریف گره خورد. برای گرفتن سه امتیاز از بازیکنان قدرتی ازبک لازم بود که استقلالی‌ها قوی‌تر باشند و این برتری را تا دقیقه 90 به رخ کشیدند. تیم منصوریان که پر از بازیکنان تکنیکی و سرعتی است، نشان داد در روزی که لازم باشد می‌تواند مقابل حریفان قدرتی هم کم نیاورد.

captcha
تازه ها
بیشتر