ورزش ایران / شناسه خبر: 74213 / تاریخ انتشار : 1395/12/22 17:26
|

رویینگ جان تازه می‌گیرد / کسی می‌آید شبیه ولاسکو

مسوولان فدراسیون قایقرانی در مورد اینکه قرارداد این مربی چه زمانی امضا می‌شود، چیزی نمی‌گویند اما گویا برای اجرای این برنامه، هنوز باید هماهنگی‌های بیشتری صورت بگیرد.

ایران ورزشی آنلاین / خیلی وقت است که حرف‌های دهان پرکن از حاشیه دریاچه آزادی و از دل فدراسیون قایقرانی بیرون نمی‌آید. نه اینکه کاری انجام نمی‌شود. کارها روی روال است و اردوها برقرار اما از آن جنس تصمیم‌ها و خبرهایی که به روزهای حضور دنیامالی در این فدراسیون برمی‌گردد چندان خبری نبود تا اینکه باز تغییراتی انجام شد تا شاید یکی از رشته‌هایی که امید زیادی به بزرگ شدنش وجود دارد، جان تازه‌ای بگیرد؛ رویینگ. رشته‌هایی که اولین مدال‌های امیدبخش ایران در این رشته به دست آمد اما بعد از رفتن دنیامالی و برخی نیروها که او را کمک می‌کردند، روند حرکتی این رشته کند شد تا اینکه حالا خبرهای خوبی می‌رسد.  رویینگ در سال‌های اخیر، تکیه گاه اصلی فدراسیون قایقرانی بوده و با کشیدن بار مدال آوری در بازی‌های آسیایی، این نوید را به اهالی این رشته داد که می‌توان در قایقرانی هم به مدال رسید. محسن شادی ورزشکاری است که سهم زیادی در به وجود آمدن این شرایط داشت و در کنار او افرادی مثل سولماز عباسی، مهسا جاور و ... نیز تلاش زیادی کردند اما بزرگترهای این رشته مثل شادی و عباسی به خاطر برخی ناملایمات، زودتر از چیزی که انتظار می‌رفت، عطای ورزشکار بودن را به لقایش بخشیدند و رفتند؛ در حالی‌که می‌توانستند همچنان به مدال برسند. در این چند ماه اخیر، گاهی حرف‌هایی درباره مربی شدن ورزشکاری مثل شادی مطرح شد اما همه چیز مقطعی بود تا اینکه گویا تغییرات صورت گرفته در کمیته رویینگ و امیدهایی که به وجود آمده‌اند، محسن شادی را هم مجاب کرده تا برگردد. خودش البته ترجیح می‌دهد فعلا در این مورد چیزی نگوید اما صحبت با مسوول کمیته رویینگ فدراسیون، حکایت از این دارد که باید به زودی منتظر بازگشت محسن شادی به قایق باشیم؛ ورزشکاری که به زعم برخی کارشناسان این رشته، حداقل تا بازی‌های آسیایی جاکارتا شرایط بدنی لازم برای ادامه این رشته را دارد و می‌تواند یکی از امیدهای مدال آوری ایران در این رویداد باشد؛ همانطور که در اینچئون ثابت کرده تمام نشده است.

بازگشت شادی که البته هنوز درباره چند و چونش و زمانش؛ چیزی مشخص نیست، تنها دلیلی نیست که می‌توان با استناد به آن گفت که رویینگ قرار است جان تازه‌ای بگیرد. چراکه یک رشته محدود به یک ورزشکار نیست و نباید باشد اما این می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای برداشتن قدم‌های دیگر؛ مثل جذب مربی خارجی. گویا مذاکره با «جیوگانیک»، همان مربی رومانیایی که کمک‌های زیادی به رشد رویینگ در ایران کرد، به جاهای خوبی رسیده و این مربی که به گفته اهالی رویینگ از نظر سطح فنی در قایقرانی، شبیه ولاسکوی والیبال است، قبول کرده که کارش را با ملی‌پوشان ایران بار دیگر از سر بگیرد. البته مذاکره‌ها در مورد مبلغ قرارداد ادامه دارد. نه اینکه توافق نشده باشد. توافق نهایی درباره رقم صورت گرفته اما گویا مسوولان فدراسیون دنبال این هستند که قراردادی مشروط پیش روی این مربی بگذارند و برای پرداخت‌های خود، شرایطی مثل مدال رقابت‌های قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی قرار دهند که در این صورت رقم چند هزار دلاری ماهیانه، توجیه بیشتری پیدا می‌کند.
در حالی‌که پیش از این گفته می‌شد مربی خارجی برای تیم ملی مردان به ایران می‌آید اما برنامه کمیته رویینگ فدراسیون این است که این مربی حکم سرمربی را داشته باشد برای هر دو تیم بانوان و مردان و مربی مثل افشین فرزام که تلاش‌های زیادی برای رشد تیم ملی بانوان انجام داده، کنار او کارش را دنبال کند.
مسوولان فدراسیون قایقرانی در مورد اینکه قرارداد این مربی چه زمانی امضا می‌شود، چیزی نمی‌گویند اما گویا برای اجرای این برنامه، هنوز باید هماهنگی‌های بیشتری صورت گیرد و بعد از این است که برنامه نهایی تیم ملی رویینگ در هر دو بخش مردان و زنان در مسیر بازی‌های آسیایی اعلام می‌شود؛ برنامه‌هایی که گویا با گستردگی و هدفمندی بهتری نسبت به گذشته نوشته می‌شود.

کلیدواژه
رويينگ
captcha
تازه ها
بیشتر